VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ LIKVIDNÍ FORMY HOŘČÍKUV průběhu září mělo sedm čtenářů Magazínu možnost vyzkoušet doplněk stravy Magnesium chelate+B6. Stačilo opravdu ampulkou „zatřepat a vypít"? Pojďme se společně podívat na výsledky jejich domácího testování.

Parametry k hodnocení byly:

1. Jak vám vyhovuje forma podání produktu, likvidní forma v ampulích? 

2. Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním organickým nebo anorganickým zdrojům?   

3. Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu?  

4. Doporučili byste produkt? 


I.S. (lékárník, Havířov)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (lepší vstřebávání, nepociťován častý NÚ: průjem)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 3

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Likvidní forma hořčíku pro mne byla příjemnou změnou oproti tabletám nebo sáčkům, které ne každému mohou vyhovovat. Višňová příchuť se mi jevila snad jen trochu agresivní. Po dobu užívání došlo k vymizení problémů s křečemi při sportu, a proto bych tento přípravek doporučila. 


Š. K. (lékárník, Ledeč nad Sázavou)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 3 (tekutá forma mi nevadí, ale osobně upřednostňuji tbl.)

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 4 (větší biodostupnost)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 4 (je výborná, ale každý den na ni není chuť, proto bych dala přednost tbl.)

4) Doporučili byste produkt? NE - 2 (vzhledem k ceně spíš ne)

Celkové hodnocení: Během užívání jsem nepozorovala rozdíly oproti jiným, dříve užívaným přípravkům. Hořčík užívám dlouhodobě, vždy ve formě laktátu či citrátu. 


N. R. (lékárník, Jince)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 4

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 4 (tekutá forma vhodná pro ty, co užívají větší množství jiných tablet, nebo neradi či nesnadno polykají tablety)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 3,5 (cena je otázkou)

Celkové hodnocení: Můj pocit = větší aktivita, snížení únavy. Chuť velmi dobrá, ale má to chuťově „ocásek" - zřejmě sladidlo. Šikovné je jednodávkové balení. Otázkou je cena.


B. B. (lékárník, Náchod)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Tekutá forma hořčíku v ampulích mi vyhovuje, rychlé podání, rychlý účinek. Chuť je příjemná oproti jiným rozpustným formám. Produkt bych doporučila.


V. J. (lékárník, Brno)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (vstřebatelnost vlastními smysly neposoudím, ale velice oceňuji, že jsem nezaznamenala žádné negativní ovlivnění GIT)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Jsem v období velké fyzické zátěže. Občasné křeče se zmírnily, poslední dny bohaté sny (vliv na psychiku a hloubku spánku?) - uvažuji o pokračování v užívání. Velmi oceňuji nulové ovlivnění GIT.


E. V. (lékárník, Nový Bor)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5 (Tekutá forma je pro mne osobně výborná, mám trochu problémy s polykáním větších tablet či kapslí.)

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5 (Moc mi chutná)

4) Doporučili byste produkt? ANO - 4,5 (Doporučila, ne ovšem každému, spíše z důvodu ceny)

Celkové hodnocení: Velice příjemná léková forma hořčíku, navíc výborná bio dostupnost a nulové NÚ na GIT. Užití před fyzickou zátěží eliminovalo výskyt křečí (chodím cvičit a často při méně běžných pohybech dostávám křeče do oblasti chodidel a prstů nohou). Doporučila bych přípravek těm, kteří jej potřebují občas jako já, případně sportovcům před či během výkonu, dále pak lidem, kteří mají výskyt nočních křečí pro rychlou úlevu.


M. Š. (lékárník, Ústí nad Labem)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5 (Je vidět, že výrobce cílí kromě klasických nemocných zákazníků lékárny i na sportovní cílovou skupinu, kde je podání doplňků ve formě plastových ampulek přece jen častější. Přestože nejsou plastové ampulky tak skladné jako třeba tablety, vcelku jsem s nimi neměl žádný problém, jsou vhodné i pro cestování apod., mimo extrémních podmínek).

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (Ano, dle dostupných údajů)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5 (Zde je hodnocení asi nejvíce subjektivní, přípravek mi osobně chutnal úplně jako zavařené třešně, tedy naprosto výborně

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5 (Produkt mohu z vlastní zkušenosti doporučit)

Celkové hodnocení: Vhodná alternativa jak v klasických indikacích hypomagnesemie, tak pro doplňkové podání tam, kde je substituce hořčíku doporučena (jaterní insuficience, hypercholesterolémie, stresové stavy, užívání diuretik, sportovní zátěž,...), s vynikající biologickou dostupností a výbornou chutí přípravku. Protože se jedná o doplněk stravy, výrobce nedoporučuje použití u dětí do tří let. Stejně tak u těhotných, byť to není na obalu výslovně uvedeno, bych sáhl raději po léčivém přípravku.

Zpět

DOPORUČUJEME

Canephron Canephron Právní poradna První volba Kongresy Hotel Olympik Praha Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

VELKÁ PODZIMNÍ HRA VAGINÁLNÍ SUCHOST? ŽÁDNÉ TABU! BIOLOGICKY AKTIVNÍ LÁTKY V DOPLŇCÍCH STRAVY OVLIVŇUJÍCÍ ČINNOST MOZKU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE Dr. Conti a VR srdce MĚŘENÍ PRUŽNOSTI CÉV ODHALÍ MOŽNÁ RIZIKA PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL VÝSLEDKY PRŮZKUMU JAK LÉKÁRNÍCI VNÍMAJÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE? – II. ČÁST NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019 – VÝBĚR LISTOPAD VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: DEPRESE SCHŰSSLEROVY SOLI V LÉČBĚ NACHLAZENÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2019 KNIŽNÍ NOVINKY ZÁSADY LÉČBY VARIXŮ DOLNÍCH KONČETIN FARMACEUTICKÉ ASISTENTY ZASTŘEŠÍ NOVÁ PROFESNÍ KOMORA PILOTNÍ SCREENING ODHALUJE JEDNU PLICNÍ NEMOC ZA DRUHOU MIGRÉNA JAKO ŽIVOTNÍ A PRACOVNÍ PŘEKÁŽKA 5 VYŠETŘENÍ, KTERÉ BY MĚLA ABSOLVOVAT KAŽDÁ ŽENA PO PADESÁTCE PŘÍPRAVEK NUCALA VÝZNAMNĚ SNIŽUJE EXACERBACE TĚŽKÉHO EOZINOFILNÍHO ASTMATU ŽENY SE BOJÍ GYNEKOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ, KTERÉ JIM MŮŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT

RELAX

SYNDROM SUCHÉHO OKA NEPODCEŇUJTE, ALE ŘEŠTE OKAMŽITĚ! PLICNÍ LÉKAŘI MLUVÍ O DÝCHÁNÍ A STRESU VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ REISHI ANTI-AGE SÉRUM S VITAMÍNEM C Týden vědy a techniky AV ČR 2019 ELIŠKA A JAKUB OPĚT DOMINUJÍ ROZHOVOR S VOJTĚCHEM BABIŠTOU O KAMPANI SDÍLÍME KRÁSU - ON+ONA 4 DRUHY PODZIMNÍHO OVOCE, KTERÉ ÚTOČÍ NA SKLOVINU …a jak ji ochránit VERONIKA MAREŠOVÁ: ZEŠTÍHLUJE ČERNÁ BARVA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz