VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ LIKVIDNÍ FORMY HOŘČÍKUV průběhu září mělo sedm čtenářů Magazínu možnost vyzkoušet doplněk stravy Magnesium chelate+B6. Stačilo opravdu ampulkou „zatřepat a vypít"? Pojďme se společně podívat na výsledky jejich domácího testování.

Parametry k hodnocení byly:

1. Jak vám vyhovuje forma podání produktu, likvidní forma v ampulích? 

2. Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním organickým nebo anorganickým zdrojům?   

3. Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu?  

4. Doporučili byste produkt? 


I.S. (lékárník, Havířov)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (lepší vstřebávání, nepociťován častý NÚ: průjem)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 3

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Likvidní forma hořčíku pro mne byla příjemnou změnou oproti tabletám nebo sáčkům, které ne každému mohou vyhovovat. Višňová příchuť se mi jevila snad jen trochu agresivní. Po dobu užívání došlo k vymizení problémů s křečemi při sportu, a proto bych tento přípravek doporučila. 


Š. K. (lékárník, Ledeč nad Sázavou)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 3 (tekutá forma mi nevadí, ale osobně upřednostňuji tbl.)

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 4 (větší biodostupnost)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 4 (je výborná, ale každý den na ni není chuť, proto bych dala přednost tbl.)

4) Doporučili byste produkt? NE - 2 (vzhledem k ceně spíš ne)

Celkové hodnocení: Během užívání jsem nepozorovala rozdíly oproti jiným, dříve užívaným přípravkům. Hořčík užívám dlouhodobě, vždy ve formě laktátu či citrátu. 


N. R. (lékárník, Jince)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 4

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 4 (tekutá forma vhodná pro ty, co užívají větší množství jiných tablet, nebo neradi či nesnadno polykají tablety)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 3,5 (cena je otázkou)

Celkové hodnocení: Můj pocit = větší aktivita, snížení únavy. Chuť velmi dobrá, ale má to chuťově „ocásek" - zřejmě sladidlo. Šikovné je jednodávkové balení. Otázkou je cena.


B. B. (lékárník, Náchod)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Tekutá forma hořčíku v ampulích mi vyhovuje, rychlé podání, rychlý účinek. Chuť je příjemná oproti jiným rozpustným formám. Produkt bych doporučila.


V. J. (lékárník, Brno)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (vstřebatelnost vlastními smysly neposoudím, ale velice oceňuji, že jsem nezaznamenala žádné negativní ovlivnění GIT)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5

Celkové hodnocení: Jsem v období velké fyzické zátěže. Občasné křeče se zmírnily, poslední dny bohaté sny (vliv na psychiku a hloubku spánku?) - uvažuji o pokračování v užívání. Velmi oceňuji nulové ovlivnění GIT.


E. V. (lékárník, Nový Bor)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5 (Tekutá forma je pro mne osobně výborná, mám trochu problémy s polykáním větších tablet či kapslí.)

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5 (Moc mi chutná)

4) Doporučili byste produkt? ANO - 4,5 (Doporučila, ne ovšem každému, spíše z důvodu ceny)

Celkové hodnocení: Velice příjemná léková forma hořčíku, navíc výborná bio dostupnost a nulové NÚ na GIT. Užití před fyzickou zátěží eliminovalo výskyt křečí (chodím cvičit a často při méně běžných pohybech dostávám křeče do oblasti chodidel a prstů nohou). Doporučila bych přípravek těm, kteří jej potřebují občas jako já, případně sportovcům před či během výkonu, dále pak lidem, kteří mají výskyt nočních křečí pro rychlou úlevu.


M. Š. (lékárník, Ústí nad Labem)

1) Jak vám vyhovuje likvidní forma v ampulích? 5 (Je vidět, že výrobce cílí kromě klasických nemocných zákazníků lékárny i na sportovní cílovou skupinu, kde je podání doplňků ve formě plastových ampulek přece jen častější. Přestože nejsou plastové ampulky tak skladné jako třeba tablety, vcelku jsem s nimi neměl žádný problém, jsou vhodné i pro cestování apod., mimo extrémních podmínek).

2) Spatřujete výhody chelátové formy hořčíku (bisglycinát) vůči ostatním zdrojům? 5 (Ano, dle dostupných údajů)

3) Jak hodnotíte višňovou příchuť preparátu? 5 (Zde je hodnocení asi nejvíce subjektivní, přípravek mi osobně chutnal úplně jako zavařené třešně, tedy naprosto výborně

4) Doporučili byste produkt? ANO - 5 (Produkt mohu z vlastní zkušenosti doporučit)

Celkové hodnocení: Vhodná alternativa jak v klasických indikacích hypomagnesemie, tak pro doplňkové podání tam, kde je substituce hořčíku doporučena (jaterní insuficience, hypercholesterolémie, stresové stavy, užívání diuretik, sportovní zátěž,...), s vynikající biologickou dostupností a výbornou chutí přípravku. Protože se jedná o doplněk stravy, výrobce nedoporučuje použití u dětí do tří let. Stejně tak u těhotných, byť to není na obalu výslovně uvedeno, bych sáhl raději po léčivém přípravku.

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz