SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGENVlasy mohou být dlouhé, krátké, rovné nebo kučeravé, někdo dává přednost vlastnímu odstínu a jiný střídá barvy vlasů podle nálady nebo přání svého životního partnera. Je jen mizivé procento lidí, kteří jim nemusí věnovat téměř žádnou pozornost, a přesto je mají zdravé a krásné. Vděčí za to primárně svým genům. Pokud k těmto šťastlivcům nepatříte, je třeba se zaměřit na zlepšení jejich kondice.

O tom, jaký bude výsledný vzhled vlasů, rozhoduje jeho struktura. Vlasovou tkáň tvoří primárně keratin. A to až 95 %. Zbytek tvoří aminokyseliny, minerály, stopové prvky, voda a melanin, který určuje výsledný odstín vlasů. Vlasové folikuly, kterých máme na hlavě kolem sto tisíc, čerpají živiny do vlasů přes krevní vlásečnice z krevního oběhu. Dostatek živin znamená, že keratin tvořící vlas bude pevný a pravidelné struktury. Vlasy potřebují dostatek aminokyselin. Kolagen se skládá z 19 aminokyselin, kterými zásobuje pokožku, pohybový aparát, vlasy a nehty.

Podpořte své vlasy kolagenem

Kolagenu se přezdívá „elixír mládí", protože je typický pro mladý organismus. Pružnost a zdravý vzhled pokožky, pohyblivé klouby, zdravé chrupavky v těle, které dobře zvládají fyzickou zátěž - to vše má na svědomí kolagen. Dostatek vlastního kolagenu si tělo vyrábí jen do určitého věku a postupně pak jeho produkce klesá. Už kolem čtyřicítky můžeme mít člověk kolagenu nedostatek, což se může projevit na stárnutí pokožky v podobě vrásek, pigmentových skvrn a na kvalitě vlasů a nehtů. Vlasy více vypadávají, řídnou, případně se štěpí a zhoršuje se jejich celková kvalita.

„Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů," říká dermatoložka MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Kvalitním zdrojem kolagenu je prémiový třísložkový Inca Collagen, který obsahuje kolagen I., II. a III. typu. Jde o ty typy kolagenů, které lidské tělo nejvíce využije pro pohybový aparát a kůži. Inca Collagen je bioaktivní, což znamená, že se velmi rychle vstřebává do organismu a tělo s ním zachází jako s vlastním kolagenem. Bioaktivitu si zachovává díky šetrné metodě výroby - hydrolýze. Jde o způsob výroby, při kterém se v kolagenu zachovává přirozená trojitá struktura helixu.

NAŠE SOUTĚŽ O 2 BALENÍ INCA COLLAGENU!


Pro dva naše čtenáře máme na konci října výhru v podobě balení Inca Collagenu.

Stačí se zapojit do naší soutěže a poslat správnou odpověď na otázku.

Odpovědi zasílejte do 31. 10. 2020 na magazin@hcom.cz (heslo KOLAGEN)


Soutěžní otázka: Který vitamin přispívá k tvorbě kolagenu?

a) Vitamin K

b) Vitamin C

 

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen
Herbisland
Herbion
Nalgesin
Nové vinařství Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

REKONVALESCENCE PO VIRÓZE KDE JE LIŠEJNÍK, TAM SE DOBŘE DÝCHÁ TENTO ROK JE NEJLEPŠÍM DÁRKEM NA VÁNOCE ZDRAVÍ. POŘIĎTE SI HO PRO SEBE I SVÉ BLÍZKÉ KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PÁSOVÝ OPAR FARMAKOLOG MUDR. JAN STROJIL, PH.D.: O MEDIKACI V TĚHOTENSTVÍ ALPHEGA LÉKÁRNY INICIOVALY DIAGNOSTIKU SYNDROMU SUCHÉHO OKA V KAMENNÝCH LÉKÁRNÁCH ATOPICKÝ EKZÉM NENÍ JEN SUCHÁ KŮŽE A SUCHÁ KŮŽE NEMUSÍ ZNAMENAT ATOPICKÝ EKZÉM NANOČÁSTICE STŘÍBRA V DERMATOLOGII VETERINÁRNÍ MEDICÍNY NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE BOLEST ZUBŮ PROF. MUDR. VOJTĚCH THON, PH.D.: JAK JE NA TOM NAŠE IMUNITA ZJISTÍ UNIKÁTNÍ STUDIE V ČEM TKVÍ SÍLA KOSMETIKY EVERGETIKON? DUTINA ÚSTNÍ JAKO VSTUPNÍ BRÁNA INFEKCE NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PNEUMOKOK K ZDRAVÉMU STÁRNUTÍ NEPATŘÍ TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2020 SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JAK PŘISPĚT K POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCI CHRONICKÝCH ZÁNĚTŮ V TĚLE NEJEN NA PODZIM POZOR NA VÝŽIVU SENIORŮ KORONAVIRUS SE PODLE VĚDCŮ MATEŘSKÝM MLÉKEM NEPŘENÁŠÍ KLINICKÉ HODNOCENÍ VAKCÍN (NEJEN) PROTI COVID-19

RELAX

NASAZENÁ ROUŠKA A KOMUNIKACE ZKUSTE TO LETOS ZDRAVĚJI! ZIMA JE ZÁTĚŽOVOU ZKOUŠKOU PRO PLEŤ CO NÁM PŘIPOMÍNAJÍ BARBORKY? CVIKY ZA TÁROU NEJEN PROTI BOLESTI ZAD BUDE CO SLAVIT? DOUFEJME! 4 ZPŮSOBY, JAK ŠETŘIT PŘÍRODU I VAŠI PENĚŽENKU DOPŘEJME SVÉMU TĚLU DOSTATEK ZINKU A SELENU VITAMIN D OČIMA ODBORNÍKA: ING. IVAN MACH UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz