SCHÜSSLEROVY SOLI PRO ZDRAVĚJŠÍ PLEŤ, VLASY A NEHTYPharmDr. Jana Strieglerová

Na začátku podzimu přichází do lékárny více žen s žádostí o radu, jak řešit zvýšené vypadávání vlasů, lámavost nehtů a nepříjemně suchou pokožku. Kvalita pokožky a kožních derivátů je ovlivněna také stavem vnitřního prostředí organismu a stravou. Kvalitní, pestrá, bohatá a vyvážená strava by měla být běžnou součástí našeho života. Nemá vliv pouze na kvalitu vlasů, ale odráží se v ní celkově životní styl a zdraví našeho organismu. 

Zdroj minerálů a vitaminů důležitých pro kvalitu vlasů:

Vitaminy skupiny B - jsou obsaženy v lahůdkovém droždí, klíčcích, listové zelenině nebo hovězím mase

Zinek - nachází se ve velké míře v ořeších a semenech (hlavně v dýňových semínkách a dýňovém oleji)

Biotin - ve žloutcích, ořeších, čočce nebo v droždí

Železo - je zastoupeno v ořeších, semenech, vnitřnostech, brokolici, mořských řasách, cizrně aj.

Omega-3 mastné kyseliny - jejich zdrojem je lněný olej, mořské ryby či vlašské ořechy

V období zvýšených nároků na organismus se mohou minerály vhodně doplnit formou Schűsslerových solí, tzv. tkáňových solí.  Jsou to minerální látky, které mají velmi dobrou prostupnost do cílových tkání. Ovlivňují minerální metabolismus uvnitř buňky i v mezibuněčných prostorách tím, že působí na funkci iontových pump na membráně buňky. Tím také podporují vstřebatelnost a využitelnost minerálních látek získaných stravou. Schűsslerovy soli mohou užívat děti, dospělí, kojící i těhotné ženy a senioři.

Na zlepšení kvality kůže, nehtů a vlasů jsou vhodné tzv. kúry, kdy se užívá více solí najednou po delší období.

Pro každého, ženu i muže s uvedenými potížemi, je vhodná tato základní kúra:

Schüsslerova sůl č. 1 (Calcium fluoratum D12) a č. 11 (Silicea D12). Tato kombinace podporuje elasticitu kůže a pojivových tkání, což se při dlouhodobém užívání projeví omlazujícím efektem spočívajícím ve vyhlazení drobných vrásek v obličeji a rozzářením obličeje. Dále ovlivňuje vlasovou strukturu, a tím dodává vlasům pevnost a lesk a pomáhá při lámavosti a třepení nehtů.

Na suchou pleť přidáváme Schüsslerovu sůl č. 8 (Natrium chloratum D6), která má vliv na hospodaření s vodou, proto ji podáváme u problémů s velmi suchou, ale naopak i velmi mastnou pletí.

V případě, že jsou v popředí potíže s výrazněji zhoršenou kvalitou vlasů jako lámání, štěpení nebo vypadávání vlasů, přidejte k výše uvedené základní dvojkombinaci Schüsslerovu sůl č. 3 Ferrum phosphoricum D12 a homeopatický lék Zincum metallicum 9C.

U alopecie areaty namísto Schüsslerovy soli č. 11 podávejte sůl č. 5 (Kalium phosphoricum D6).

U nadměrného maštění vlasů je vhodná kombinace Schüsslerovy soli č. 8 (Natrium chloratum D6) a č. 9 (Natrium phosphoricum D6). Dále je nutné doplnit i zinek. K mytí vlasů se doporučuje využít jednoduchý tip: namísto šamponu používat pravidelně vaječný žloutek, účinně snižuje tvorbu nadbytečného mazu, aniž by pokožku hlavy vysušoval nebo dráždil na rozdíl od mnoha běžných přípravků.

Na nadměrnou tvorbu lupů, kdy pokožka hlavy bývá i sušší, je vhodné použít kombinaci Schüsslerovy soli č. 4 (Kalium chloratum D6) a č. 8 (Natrium chloratum D6). 


Tabulka: Kúry Schüsslerových solí pro zdravou pleť, vlasy a nehty podle Günthera H. Heepena


základní kúra: 1+11

velmi suchá pleť: 1+11+8

mastná pleť: 8+9+10

vypadávání vlasů: 1+11+3+Zincum metallicum 9C

zhoršená kvalita - štěpení, lámání vlasů: 1+11+3+ Zincum metallicum 9C

nadměrné maštění vlasů: 8+9+Zincum metallicum 9C

nadměrná tvorba lupů: 8+4


Zvolenou kúru je vhodné užívat 2 měsíce 3x denně 2 tablety, následně zařadit týden pauzu a podle potřeby kúru zopakovat, lze i víckrát ročně. Tablety se rozpouští v ústech nebo ve vodě mezi jídly.

Zdroj:Günther H. Heepen: Maxi-Quickfinder Schüßler-Salze, Günther H. Heepen: Schüssler-Kuren, Günther H. Heepen: Schüssler Salze- das Basis Buch


Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum DHU D5 - D30, tablety. Složení: Calcium fluoratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablet podle Dr. Schüsslera No.1. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko, Deutsche Homöopathie-Union DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Datum revize textu: 29.8.2019.


Inzerce

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz