SCHÜSSLEROVY SOLI PRO ZDRAVĚJŠÍ PLEŤ, VLASY A NEHTYPharmDr. Jana Strieglerová

Na začátku podzimu přichází do lékárny více žen s žádostí o radu, jak řešit zvýšené vypadávání vlasů, lámavost nehtů a nepříjemně suchou pokožku. Kvalita pokožky a kožních derivátů je ovlivněna také stavem vnitřního prostředí organismu a stravou. Kvalitní, pestrá, bohatá a vyvážená strava by měla být běžnou součástí našeho života. Nemá vliv pouze na kvalitu vlasů, ale odráží se v ní celkově životní styl a zdraví našeho organismu. 

Zdroj minerálů a vitaminů důležitých pro kvalitu vlasů:

Vitaminy skupiny B - jsou obsaženy v lahůdkovém droždí, klíčcích, listové zelenině nebo hovězím mase

Zinek - nachází se ve velké míře v ořeších a semenech (hlavně v dýňových semínkách a dýňovém oleji)

Biotin - ve žloutcích, ořeších, čočce nebo v droždí

Železo - je zastoupeno v ořeších, semenech, vnitřnostech, brokolici, mořských řasách, cizrně aj.

Omega-3 mastné kyseliny - jejich zdrojem je lněný olej, mořské ryby či vlašské ořechy

V období zvýšených nároků na organismus se mohou minerály vhodně doplnit formou Schűsslerových solí, tzv. tkáňových solí.  Jsou to minerální látky, které mají velmi dobrou prostupnost do cílových tkání. Ovlivňují minerální metabolismus uvnitř buňky i v mezibuněčných prostorách tím, že působí na funkci iontových pump na membráně buňky. Tím také podporují vstřebatelnost a využitelnost minerálních látek získaných stravou. Schűsslerovy soli mohou užívat děti, dospělí, kojící i těhotné ženy a senioři.

Na zlepšení kvality kůže, nehtů a vlasů jsou vhodné tzv. kúry, kdy se užívá více solí najednou po delší období.

Pro každého, ženu i muže s uvedenými potížemi, je vhodná tato základní kúra:

Schüsslerova sůl č. 1 (Calcium fluoratum D12) a č. 11 (Silicea D12). Tato kombinace podporuje elasticitu kůže a pojivových tkání, což se při dlouhodobém užívání projeví omlazujícím efektem spočívajícím ve vyhlazení drobných vrásek v obličeji a rozzářením obličeje. Dále ovlivňuje vlasovou strukturu, a tím dodává vlasům pevnost a lesk a pomáhá při lámavosti a třepení nehtů.

Na suchou pleť přidáváme Schüsslerovu sůl č. 8 (Natrium chloratum D6), která má vliv na hospodaření s vodou, proto ji podáváme u problémů s velmi suchou, ale naopak i velmi mastnou pletí.

V případě, že jsou v popředí potíže s výrazněji zhoršenou kvalitou vlasů jako lámání, štěpení nebo vypadávání vlasů, přidejte k výše uvedené základní dvojkombinaci Schüsslerovu sůl č. 3 Ferrum phosphoricum D12 a homeopatický lék Zincum metallicum 9C.

U alopecie areaty namísto Schüsslerovy soli č. 11 podávejte sůl č. 5 (Kalium phosphoricum D6).

U nadměrného maštění vlasů je vhodná kombinace Schüsslerovy soli č. 8 (Natrium chloratum D6) a č. 9 (Natrium phosphoricum D6). Dále je nutné doplnit i zinek. K mytí vlasů se doporučuje využít jednoduchý tip: namísto šamponu používat pravidelně vaječný žloutek, účinně snižuje tvorbu nadbytečného mazu, aniž by pokožku hlavy vysušoval nebo dráždil na rozdíl od mnoha běžných přípravků.

Na nadměrnou tvorbu lupů, kdy pokožka hlavy bývá i sušší, je vhodné použít kombinaci Schüsslerovy soli č. 4 (Kalium chloratum D6) a č. 8 (Natrium chloratum D6). 


Tabulka: Kúry Schüsslerových solí pro zdravou pleť, vlasy a nehty podle Günthera H. Heepena


základní kúra: 1+11

velmi suchá pleť: 1+11+8

mastná pleť: 8+9+10

vypadávání vlasů: 1+11+3+Zincum metallicum 9C

zhoršená kvalita - štěpení, lámání vlasů: 1+11+3+ Zincum metallicum 9C

nadměrné maštění vlasů: 8+9+Zincum metallicum 9C

nadměrná tvorba lupů: 8+4


Zvolenou kúru je vhodné užívat 2 měsíce 3x denně 2 tablety, následně zařadit týden pauzu a podle potřeby kúru zopakovat, lze i víckrát ročně. Tablety se rozpouští v ústech nebo ve vodě mezi jídly.

Zdroj:Günther H. Heepen: Maxi-Quickfinder Schüßler-Salze, Günther H. Heepen: Schüssler-Kuren, Günther H. Heepen: Schüssler Salze- das Basis Buch


Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum DHU D5 - D30, tablety. Složení: Calcium fluoratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablet podle Dr. Schüsslera No.1. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko, Deutsche Homöopathie-Union DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Datum revize textu: 29.8.2019.


Inzerce

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Petit Drill Nové vinařství Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

LZE ZMÍRNIT POTÍŽE SPOJENÉ S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ? SUCHÝ KAŠEL U DĚTÍ MUŽI SI ČASTO NEUVĚDOMUJÍ DŮLEŽITOST KOLAGENU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: KONEČNĚ ZÁŘÍ A RÝMA KOUKÁ Z TVÁŘÍ ZAJÍMALO NÁS... CO SKRÝVAJÍ LESNÍ PLODY II. ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE VITAMINY PRO TĚHOTNÉ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU MODERNÍ LÉČBA REVMATOIDNÍ ARTRITIDY: PACIENTI TRÁVÍ MINIMUM ČASU V NEMOCNICÍCH A DŘÍVE SE VRACEJÍ DO PRACOVNÍHO I BĚŽNÉHO ŽIVOTA UKÁZKA Z PORTÁLU EDUCOMM: ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER I S ROSTLINAMI CVIČÍ HORMONY TOP 5 ČLÁNKŮ SRPNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 9-2020 KNIŽNÍ NOVINKY NEZASTUPITELNÁ ROLE LÉKÁRNÍKA VE FARMAKOTERAPII PACIENTA NA SEZÓNU AKUTNÍCH RESPIRAČNÍCH INFEKCÍ JE TŘEBA SE PŘIPRAVIT SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JE VŽDY NUTNÁ LOKÁLNÍ TERAPIE S ANALGETICKOU SLOŽKOU NA LÉČBU HEMOROIDÁLNÍHO ONEMOCNĚNÍ? PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE BOLEST V KRKU U DĚTÍ NEMOC MNOHA TVÁŘÍ BIODYNAMICKÉ SVĚTLO POMÁHÁ SENIORŮM SOUTĚŽNÍ HRA ZPÁTKY DO ŠKOLY KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PRŮZKUMU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020

RELAX

VIROVÁ NEBO BAKTERIÁLNÍ INFEKCE? NÁPLASTI DO KAŽDÉ RODINY VYHODNOCENÍ KOSMETICKÉ PÉČE SÉBIONEX KOŇSKÁ SÍLA V KLOUBNÍ VÝŽIVĚ CANVIT MOBILITA S JABLEČNOU PŘÍCHUTÍ INFORMAČNÍ PORTÁL NZIP ORGÁNY PODLE MĚSÍCŮ PRŮZKUM CHOVÁNÍ V DOBĚ KARANTÉNY LIDÉ NEROZPOZNÁVAJÍ PŘÍZNAKY DEHYDRATACE. ZA ÚNAVOU A BOLESTÍ HLAVY HLEDAJÍ JINÉ PŘÍČINY STRMÝ NÁRŮST V PRODEJI ANTIPSYCHOTIK, PŘEKVAPIVĚ NÍZKÝ U LÉKŮ NA ÚZKOST O NAŠEM PO VAŠEM: VOJTĚCH BERNATSKÝ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz