ROZHOVOR SE ZDEŇKEM BŘENĚMSpolečnost Health communication s.r.o., kterou založil před deseti lety Zdeněk Břeň, se do povědomí lékárníků a farmaceutických asistentů dostala díky obsahově i organizačně zajímavým odborným kongresům HealthComm Professional, které rovněž byly startovacími projekty společnosti. Postupem času, v souladu k měnícími se potřebami zaměstnanců lékáren, s příchodem moderních technologií a otvírajícím se virtuálním světem vzdělávání, přibyly další projekty, a to video portály pro edukaci lékáren, ordinací nebo nelékařských profesí. Zdá se, že recept na úspěšnou vzdělávací firmu, která umí reflektovat na stále nové podmínky, Zdeněk Břeň má.

Zaskočil ho tedy letošní rok, který díky omezením mnohé změnil? Letos jsme si spolu na Magazínu povídali o tom, že trendem jsou časově nenáročné online formy vzdělávání s interaktivními funkcemi pro účastníky. Jsou tím řešením, které může nyní společnost nabídnout? Jaké má Health communication připravené akce pro své příznivce pro podzimní sezónu 2020?

1. Změny jsou pro Vás, Zdeňku, výzvou. Je to i případ tzv. druhé vlny koronaviru, která opět přinesla rozsáhlá omezení a škrty?

Není to snadná situace. Všichni jsme samozřejmě doufali, že s létem vše skončilo a už nám dá „ten virus" pokoj. Bohužel nedal. Museli jsme se k tomu postavit tělem i srdcem. Obsah odborných kongresů přesunujeme na Velkou online konferenci pro lékárny v České republice a na Slovensku. Tato online Healthcomm konference Podzim 2020 nabízí i možnost partnerských expozic a možnost komunikace uvnitř online prostředí. Škrty? Nemůžeme si zatím škrty dovolit. Potřebujeme nastavit naše vzdělávací projekty do první linie našich aktivit. Nemůžeme se vzdát v tuto chvíli ani jednoho člena týmu. Potřebujeme udržet loď v plné rychlosti, abychom změny ustáli.

2. V dubnu a před prázdninami jsme si povídali o chystaném 3D kongresu, nastínil jste své představy, jak by mohl vypadat. Má nyní 3D kongres již jasné obrysy?

Ano. Už máme hotové 3D online kongresové prostředí a testujeme funkčnost jednotlivých možností jako je 3D kino, 2D VR expozice a především ukončujeme prostředí expozic s prohlídkou ve 360°. A to se bude návštěvníkům online kongresu určitě hodně líbit!

3. Portály Educomm i Edumedic, stejně jako organizační tým kongresů, připravili v první vlně online konference, které do jisté míry dokázaly nahradit fyzické akce, které musely být vzhledem k epidemiologické situaci přesunuty. Jak byly odborníky z řad lékárníků a lékařů přijímány a zůstane Vaše společnost u nich? 

Online konference jsou oblíbeným prostředím. Našich konferencí se účastní standardně 200 až 350 návštěvníků. Jsou často vedeny v live přenosu, tak jsou pro účastníky zajímavé. Můžeme obsazovat hosty z ČR, ale i jiných zemí, protože jsme schopni připojit přednášejícího odkudkoli na světě.

Ano, online konference tady budou mít zcela jistě své místo v našem portfoliu i nadále.

4V projektu O našem po vašem se štáb Health communication ptá odborníků i laiků, jak se změnil jejich přístup ke zdraví v závislosti na epidemii koronaviru. Jak je tomu u Vás? Hlídáte si své zdraví bedlivěji? Změnil jste nějaké návyky, nebo zbavil jste se zlozvyku ku prospěchu zdraví?

Mám málo dat a informací o COVIDu-19. Vnímám ho jako chřipku, která je mírnější k našim dětem, víc než ta klasická každoroční, ale nechová se s úctou k seniorům. Evidentně zkracuje celé populaci život o čas, který by tu ještě mohli být...tak vnímám COVID-19. Jestli se víc hlídám? Možná si dávám gel na ruce několikrát za den v kanceláři proto, že mi ho tam kolegové postavili. Zvykám si na roušku, jako fakt, že je to v určitých chvílích a situacích užitečné. Upravila se mi výrazně váha, protože jsem ušetřil cestováním za klienty k osobním schůzkám hodně času a začal každý den absolvovat 20.000 kroků v rychlé chůzi. A cítím se výrazně lépe něž roky předešlé. 

Děkuji za rozhovor

Chramst

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen
Herbisland
Herbion
Nalgesin
Nové vinařství Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

REKONVALESCENCE PO VIRÓZE KDE JE LIŠEJNÍK, TAM SE DOBŘE DÝCHÁ TENTO ROK JE NEJLEPŠÍM DÁRKEM NA VÁNOCE ZDRAVÍ. POŘIĎTE SI HO PRO SEBE I SVÉ BLÍZKÉ KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PÁSOVÝ OPAR FARMAKOLOG MUDR. JAN STROJIL, PH.D.: O MEDIKACI V TĚHOTENSTVÍ ALPHEGA LÉKÁRNY INICIOVALY DIAGNOSTIKU SYNDROMU SUCHÉHO OKA V KAMENNÝCH LÉKÁRNÁCH ATOPICKÝ EKZÉM NENÍ JEN SUCHÁ KŮŽE A SUCHÁ KŮŽE NEMUSÍ ZNAMENAT ATOPICKÝ EKZÉM NANOČÁSTICE STŘÍBRA V DERMATOLOGII VETERINÁRNÍ MEDICÍNY NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE BOLEST ZUBŮ PROF. MUDR. VOJTĚCH THON, PH.D.: JAK JE NA TOM NAŠE IMUNITA ZJISTÍ UNIKÁTNÍ STUDIE V ČEM TKVÍ SÍLA KOSMETIKY EVERGETIKON? DUTINA ÚSTNÍ JAKO VSTUPNÍ BRÁNA INFEKCE NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PNEUMOKOK K ZDRAVÉMU STÁRNUTÍ NEPATŘÍ TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2020 SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JAK PŘISPĚT K POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCI CHRONICKÝCH ZÁNĚTŮ V TĚLE NEJEN NA PODZIM POZOR NA VÝŽIVU SENIORŮ KORONAVIRUS SE PODLE VĚDCŮ MATEŘSKÝM MLÉKEM NEPŘENÁŠÍ KLINICKÉ HODNOCENÍ VAKCÍN (NEJEN) PROTI COVID-19

RELAX

NASAZENÁ ROUŠKA A KOMUNIKACE ZKUSTE TO LETOS ZDRAVĚJI! ZIMA JE ZÁTĚŽOVOU ZKOUŠKOU PRO PLEŤ CO NÁM PŘIPOMÍNAJÍ BARBORKY? CVIKY ZA TÁROU NEJEN PROTI BOLESTI ZAD BUDE CO SLAVIT? DOUFEJME! 4 ZPŮSOBY, JAK ŠETŘIT PŘÍRODU I VAŠI PENĚŽENKU DOPŘEJME SVÉMU TĚLU DOSTATEK ZINKU A SELENU VITAMIN D OČIMA ODBORNÍKA: ING. IVAN MACH UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz