POMOC PŘI OBTÍŽÍCH S POLYKÁNÍM LÉKŮMediSpendTM: Nezbytný pomocník pro Vaše pacienty, kteří mají potíže polknout svůj lék.

Řada pacientů přicházejících do lékárny řeší kromě problému, na který dostala předpis od lékaře i dalších zdravotní obtíže, pro které hledají pomoc u zdravotníků za tárou. Často jim dokážeme pomoci doporučením vhodného volně prodejného produktu nebo doplňku stravy. Pokud se jedná o problém mechanického rázu rádi sáhneme do sortimentu zdravotnických prostředků, které svými vlastnosti pacientovi usnadní život nebo mu pomohou překonat překážku, aby mohl pohodlně fungovat jako zdravý člověk.

21. století přináší řadu technických vymožeností a prodlužuje se významně délka našeho života. Vyšší věk nebo chronické onemocnění sebou přináší různá omezení, ať už jsou spojena s neurologickými obtížemi nebo opotřebováváním našeho organizmu při každodenních činnostech.

Správně doporučený lék nebo doplněk na konkrétní neduh pacient vždy ocení. Ovšem, co když se dostane do situace, kdy kapslička nebo tableta nechce proklouznou do krku?

Tento problém znají dobře zdravotní sestry, logopedi a pečovatelky pracující v pečovatelských domech, LDN, neurologických a rehabilitačních centrech nebo domovech pro seniory.

Kromě obtíží s polknutím léku, které může být zapříčiněno ochabnutím polykacích svalů, neurologickým onemocněním jako je parkinsonova, alzheimerova nebo huntingtonova choroba nebo následkem úrazu řeší pečující osoby také riziko vdechnutí léku při nadměrné snaze ho polknout. Aspirace obsahu je obzvlášť nebezpečná, pokud musíme tabletu drtit nebo vysypat obsah kapsle, aby pacient polykal jen na prach rozmělněný lék (navíc u řady lékových forem s modifikovaným uvolňováním, takováto úprava léku před podáním není ani žádoucí).

Častou příčinou polykacích obtíží je také sucho v ústech, nedostatečná tvorba slin. V takovém případě si pomáháme různě. Zapíjení vodou je efektivní jen u některých pacientů a opět zvyšuje u pacientů s polykacími obtížemi riziko vdechnutí léku. Pak se snažíme lék různě navlhčit, například pomocí jogurtů, které ovšem mohou interagovat s léčivy, a navíc mají většinou kyselí charakter, což není pro každou léčivou látku vhodné. MediSpendTM v tomto případě představuje velmi vhodnou alternativu, kterou lze přímo pacientům nebo pečujícím osobám nabídnou. Podávanou tabletu či kapsli navlhčí, aby mohla jednoduše sklouznout do krku.

MediSpendTM nabízí pomocnou ruku, nebo spíš pumpičku, i v případě, kdy pacient odmítá lék z důvodu nepříjemné chuti. Náhradní sladidlo je vhodné i pro diabetické pacienty a jemná citronová příchuť přebije nepříjemnou chuť řady léčivých látek.

Složení přípravku, který je vhodný pro všechny pacienty od 2 let, schopné samostatně polknout, odpovídá svou bezpečností nařízením světových organizací (EMA, WHO, FDA). Pečlivý výběr ingrediencí je šetrný i k těm nejcitlivějším pacientům jako jsou děti, dlouhodobě nemocní nebo senioři. Základem MediSpendTM je čištěná voda a kukuřičný škrob, který je inertní, a proto jeho použitím minimalizujeme riziko vzniku nežádoucí interakce s užívaným lékem.

Zdravotnický prostředek  MediSpendTM je k dostání na distribucích léčiv i přímo u výhradního dovozce na eshop.fagron.cz.


A POZOR!

Do 30. 3. 2018 je pro lékárny v nabídce AKCE 2+1 zdarma, pouze při objednání na callcentru nebo e-shopu Fagron.


Firemní sdělení Fagron

NAŠE SOUTĚŽ

Zapojte se v březnu do soutěže na Magazínu HealthComm. Odpovězte správně na otázku, svoji odpověď zašlete spolu s adresou na magazin@hcom.cz do konce března a můžete vyhrát jednu z pěti krásných cen. Těšit se můžete na sportovní set nebo flash disky.

Soutěžní otázka:

Pro které pacienty je vhodný zdravotnický prostředek na pomoc s polknutím tablety nebo kapsle MediSpendTM?

A) Pro všechny pacienty od 2 let schopné samostatně polknout.

B) Pro novorozence, seniory a dlouhodobě nemocné pacienty.

C) Pro pacienty s obtížemi s polykáním do dvou let.

Designed by Nensuria / Freepik

Zpět