NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTUNázev produktu: Desodrop oční roztok 8ml

Kategorie produktu: zdravotnický prostředek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

- léčí zánět infekčního i neinfekčního původu

- ničí viry, bakterie, plísně a podporuje hojivé procesy

- intenzivně zvlhčuje oko a poskytuje úlevu

- neobsahuje konzervační látky a je výborně snášenDistribuce: prostřednictvím všech distributorů

www.desodrop.cz


Název produktu: Walmark Beta Glukan PREMIUM
                             200mg

Kategorie produktu: doplněk stravy

Režim výdeje: volný prodej

PopisIdeální produkt pro podporu imunity a dýchacích cest díky extraktu z šípku a černého bezu.Vhodný zejména v období se zvýšeným výskytem respiračních onemocnění.

Walmark Beta Glukan 200 mg PREMIUM obsahuje 200 mg beta-D-1,3/1,6-glukanu přírodního původu ve vysoké čistotě min. 70 %. Vyrábí se z buněčných stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiae a pochází od jednoho ze světových lídrů, brazilské společnosti Biorigin.

  • Akutní podpora imunitního systému a dýchacích cest*
  • Vysoká dávka beta glukanu, šípku a vitaminu C
  • Složení obohaceno o extrakt z plodů černého bezu
  • Jednoduché dávkování, pouze 1 tableta denně
  • Vhodné pro děti od 3 let

* Šípek, černý bez a vitamin C pomáhají podpořit imunitní systém. Šípek a černý bez přispívají ke zdraví dýchacích cest.

Distribuce: u všech lékárenských distributorů


Název produktu: Walmark Zlatá Omega-3 FORTE
                             rybí olej, 1500 mg

Kategorie produktu: doplněk stravy

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Prémiový rybí olej ve formě triglyceridů pro podporu imunity, srdce, mozku a zraku,* který pochází z trvale udržitelného rybolovu. EPA a DHA jsou omega-3 polynenasycené mastné kyseliny důležité pro lidské zdraví a četné tělesné funkce. Nová příchuť na českém trhu speciálně vyvinutá na míru českému spotřebiteli.

  • Extra silná dávka EPA 600 mg a DHA 600 mg
  • Svěží pomerančovo-citronová příchuť přírodního původu bez pachutě rybiny
  • Složení obohaceno o vitaminy A + D + E
  • Rybí olej z udržitelného rybolovu - pro podporu udržitelného využívání moří a zachování mořských ekosystémů

EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce. Vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému. DHA přispívá k normální funkci mozku a zraku. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 250 mg EPA a DHA denně.

Distribuce: u všech lékárenských distributorů


Název produktu: Dasmini 5 mg
                         potahované tablety

Kategorie produktu: léčivý přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

Dasmini 5 mg potahované tablety je volně prodejný desloratadin společnosti Krka. Jedná se o lék proti alergii: působí proti alergické rýmě a kopřivce. Stačí užívat jen jednu tabletu denně - působí 24 hodin, a tak pomáhá obnovit normální denní aktivity a spánek. Nevyvolává ospalost. Pro dospělé a dospívající od 12 let.

Distribuce: Všichni distributoři


SPC ZDE

DASMINI
Základní informace pro doporučení léčivého přípravku (připraveno podle schváleného Souhrnu údajů o přípravku):

Název přípravku: Dasmini 5 mg potahované tablety. Složení: Jedna tableta obsahuje 5 mg desloratadinum. Indikace: Přípravek Dasmini je indikován k léčbě dospělých a dospívajících ve věku 12 let a starších ke zmírnění příznaků spojených: s alergickou rinitidou, s urtikárií. Dávkování a způsob podání: Tableta může být užívána spolu s jídlem nebo bez jídla. Dospělí a dospívající (ve věku od 12 let výše): 1 tableta 1x denně. Intermitentní alergická rýma (přítomnost příznaků méně než 4 dny za týden nebo méně než 4 týdny) má být léčena v souladu s posouzením anamnézy onemocnění pacienta a léčba může být přerušena po odeznění symptomů a znovu zahájena, pokud se symptomy opět objeví. U perzistující alergické rýmy (přítomnost příznaků 4 dny nebo více za týden a více než 4 týdny) může být navržena trvalá léčba pacientů v obdobích expozice alergenu. Zkušenosti z klinického hodnocení účinnosti s použitím desloratadinu u dospívajících ve věku 12 až 17 let jsou omezené. Bezpečnost a účinnost přípravku Dasmini 5 mg potahované tablety u dětí mladších 12 let nebyla dosud stanovena. Kontraindikace: Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku nebo na loratadin. Zvláštní upozornění: Se zvýšenou opatrností je nutné postupovat při podávání přípravku Dasmini pacientům s těžkou poruchou funkce ledvin. Pacientům s konvulzemi v osobní nebo rodinné anamnéze, a zejména malým dětem, které jsou ke vzniku nových záchvatů křečí při léčbě desloratadinem více náchylnější, je nutno desloratadin podávat s opatrností. Zdravotníci mohou u pacientů, u kterých se v průběhu léčby objevil epileptický záchvat, zvážit vysazení desloratadinu. Dasmini obsahuje laktosu. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktosy, vrozeným nedostatkem laktázy nebo malabsorpcí glukosy a galaktosy nemají tento přípravek užívat. Interakce: V klinických studiích, v nichž byl desloratadin tablety podáván spolu s erythromycinem nebo ketokonazolem, nebyly zaznamenány žádné klinicky relevantní interakce. V klinicko-farmakologické studii, v níž byl desloratadin podáván současně s alkoholem, nebyla pozorována potenciace negativních účinků alkoholu na výkonnost. Nicméně po uvedení na trh byly hlášeny případy intolerance alkoholu a intoxikace alkoholem. Proto se při současném požívání alkoholu doporučuje opatrnost. Těhotenství a kojení: Nedoporučuje se užívání desloratadinu v průběhu těhotenství. Desloratadin se vylučuje do mateřského mléka, a proto se nedoporučuje podávat kojícím ženám. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje: Pacienti mají být informováni, že u většiny osob se nevyskytuje ospalost. Nežádoucí účinky: Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky byly únava, sucho v ústech a bolesti hlavy. Balení: 10 potahovaných tablet po 5 mg. Doba použitelnosti: 5 let. Uchovávání: Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Dříve než přípravek doporučíte, seznamte se, prosím, s úplným zněním SPC přípravku. Datum poslední revize textu SPC: 23. 10. 2020. Držitel rozhodnutí o registraci: Krka, d.d., Novo mesto, Slovinsko.Registrační číslo: 24/213/14-C.  Léčivý přípravek je vydáván bez lékařského předpisu. Léčivý přípravek není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Nepřetržitá veřejná informační služba: tel. /zázn./fax: +420 221 115 150, e-mail: info.cz@krka.biz; www.krka.cz/cz/leciva-a-jine-produkty.


Zpět