NA POSLEDNÍ METĚ LÉKÁREN V POHYBUAktivní životní styl rozvíjí ducha a udržuje tělo v kondici. Nemusíme se však hodiny potit v tělocvičně, ani uběhnout maraton. Stačí třeba jen začít chodit víc pěšky, přestat jezdit výtahem a nejlépe si dopřát pravidelné procházky. Kromě toho že tělo dostaneme do formy, pomůže nám tento jednoduchý pohyb zvýšit imunitu, která byla vždy našim cenným společníkem, nyní však - v době covidové -  ještě více získává na své hodnotě. Ale taková procházka dokáže udělat divy také s naší psychikou! Provětráme si hlavu, nabere novou energii, podpoříme naši kreativitu... 

......

„Všechny skutečně skvělé myšlenky vznikají při chůzi."
 Friedrich Nietzsche německý filozof, spisovatel (1844-1900)

......

A právě kvůli těmto pozitivním účinkům chůze na lidský organizmus jsme se rozhodli tento podzim opět přijmout výzvu NEUSTRNOUT A ROZHÝBAT SVÁ TĚLA, tentokrát v období 1. 10. - 29. 11. 2021. Při jediném fyzickém kongresu, který se v letošním roce konal v pražském hotelu Duo, jsme spustili již druhou, podzimní část projektu Lékárny v pohybu. Volnočasová akce byla nově určena nejen lékárníkům a farmaceutickým asistentům, ale pozvala do svých řad také jejich rodiny a přátele. Během akce bylo vytvořeno celkem 7 týmů, díky kterým se mohli kolegové z lékárny či rodiče s dětmi stmelit při pokořování námi naplánovaných cílů.

Šest met mohli svým pravidelným zadáváním kroků účastníci postupně zdolávat a získávat tak tipy na delší výlety po Evropě. Účastníci si však plánovali také své vlastní výlety a cíle, které chtějí pokořit. Pro nás bylo velikým potěším, že se spousta z nich o své cesty (a s nimi souvisejícími zážitky) podělila prostřednictvím fotografií, které jsme vkládali do FOTOGALERIE.

LÉKÁRNY V POHYBU POMÁHAJÍ

Účastníci přispěli hlavně k upevnění svého zdraví, zpestřili si podzimní dny pohybovou aktivitou, ale také spolu s námi podpořili dobrou věc. Díky Nadaci rozum a cit jsme dostali možnost pomoci svobodné matce, pěstounce 3 sourozeneckých dětí, které převzala z dětského domova a poskytla jim vlastní útulný domov. Tým Health communication se zavázal k pomoci tím, že za každého registrovaného účastníka a každou sdílenou fotografii poslal 20 Kč.

„Celkem se nám na rodinu paní Mistrikové podařilo vybrat 9 000 Kč," potvrzuje manažerka projektu, Ing. Michelle Kratochvílová.

OHLASY PATRONŮ AKCE PODZIMNÍ LÉKÁRNY V POHYBU

„Trošku mi bude chybět to nedělní zapisování výsledků (tento týden přes 70 tis. Kroků, 30 km běh), ale i tak děkuji za možnost být součástí týmu „Patronů". A co mi to přineslo? Poznání, že ujít denně těch 10 tis. kroků není žádná legrace, ale tělu i duši to určitě pomůže více, než plné krabice vitamínů či infúze monoklonálních protilátek," hodnotí projekt MUDr. Jan Boženský.

Společně s našimi již tradičními patrony: Vojtou Bernatským, RNDr. Pavlem Suchánkem a MUDr. Janem Boženským, jsme si všimli, že akce zaujala též jednu z našich lektorek, Mgr. Michaelu Dobrou, která je vedoucí jedné z Olomouckých lékáren. Svědomitě každý týden zadávala množství svých ušlých kroků a také se s námi podělila o několik krásných fotografií ze svých cest.

„V rámci zpětné vazby jsme paní magistru poprosili o krátký video vzkaz" doplňuje Michelle Kratochvílová.

Za 8 týdnů jsme společně nachodili 45 348 441 kroků a aktivně s námi chodilo přes 100 zaměstnanců lékáren. Odměnou za ušlé kroky či sdílení fotek byla možnost získat hodnotné ceny, například bezdrátová sluchátka značky Xiaomi, špičkové kloubní přípravky Cemio KAMZÍK, dárkový balíček s přípravky Clinical Nutricosmetics, polaroidy, dárkové poukazy InSPORTline nebo voňavé vánoční balení čajů Leros atd.

Organizátoři Lékáren v pohybu děkují partnerům - společnosti Fagron, Clinical Nutricosmetics a CallingWay.

A JAKÉ OHLASY JSME ZÍSKALI OD VAŠICH KOLEGŮ?

Super nápad a motivace k pohybu! ♦ Utužování vztahů v lékárně, více radosti, smíchu. ♦ Líbila se mi možnost vytvořit si tým a přidat do soutěže i nelékárníky. ♦ Soutěžili jsme celá rodina. Jen dcera je bez hodinek, tak ta se přidá až příště. ♦ Skvělý byl i systém dosažených met. ♦ Neskutečně mě to motivovalo nachodit co nejvíc... ♦ ...Že pomáháme těm, co to potřebují. ♦ Díky akci jsem motivovala sama sebe k lepším výkonům...


PŘÍŠTÍ JARO SE OPĚT SPOLEČNĚ NAMOTIVUJEME A BUDEME SE SPOLEČNĚ SNAŽIT PODÁVAT JEŠTĚ LEPŠÍ VÝKONY!

Díky velkému zájmu o akci a krásným zpětným vazbám od účastníků plánujeme akci opět zopakovat na jaře 2022.

Všem účastníkům, kteří se do projektu zapojili, děkujeme. Náš dík patří i partnerům projektu, bez nichž by nebylo možné akci Lékárny v pohybu proti covidu zrealizovat.

Budeme se těšit zase v příštím roce!

Ing. Michelle Kratochvílová
Za organizační tým Lékáren v pohybu proti covidu

Úvodní foto z galerie Lékáren v pohybu od účastníka Jara T.

Zpět