MINERÁLNÍ SŮL NEJEN PRO OMLAZENÍ A KRÁSUSůl Nr. 11 má v systému 12 minerálních solí Dr. Schüsslera výsadní místo pro svůj omlazující účinek. Ve své praxi však pozoruji, že pokud pacienti užívají dostatečně dlouho kombinaci „na míru" zvolených Schüsslerových solí, kosmetický efekt se jako vedlejší účinek léčby dostaví vždy a obvykle na to pacienta upozorní jeho okolí. Tato změna se netýká pouze redukce vrásek, váčků pod očima nebo vymizení akné, ale i vnitřního vyzařování. Což, jak je známo, vypovídá nejen o fyzickém a psychickém zdraví, ale i o vysoké vitalitě organismu. 

Sůl Nr. 11 je sloučeninou křemíku (H2SiO3), jež se vyskytuje ve všech buňkách lidského těla - to vysvětluje jeho dopad na celkový zdravotní stav a možnost využití této soli u velmi širokého spektra potíží.

V první linii budou na podání soli Nr. 11 reagovat tyto tkáně:

- pojivová tkáň (vazivo, chrupavka, kosti)

- nervová tkáň

- sliznice a kůže

- vlasy a nehty

Nejčastější kombinace soli Nr. 11 Silicea D12 je společně se solí Nr. 1 (Calcium fluoratum D6). Tato kombinace při dlouhodobém užívání zpevňuje a zároveň dodává elasticitu pojivovým tkáním. Je to oblíbená dvojkombinace na předcházení potíží s hemoroidy nebo také v prevenci osteoporózy.

Další často doporučovanou kombinací u metabolických onemocnění je kombinace solí Nr. 11 s Nr. 9 (Natrium phosphoricum D6). Využívá se například u dny, pro schopnost křemíku rozpouštět krystalky kyseliny močové. 

Silicea D12 v dětském věku

Děti tuto sůl potřebují zejména na posílení imunity. Často ji ale doporučuji i na lámavé nebo roztřepené nehty. Hojně se používá také u dětí, které tuto sůl potřebují na posílení celkové konstituce. Typicky mívají pořád studené a velmi hubené ruce a nohy. Potí se na nohou, často bývají unavené a mívají sklon k recidivujícím infektům dýchacích cest, zejména otitidám. Trápí je zarůstající nehty, panaricium a horší hojení ran. Jsou víc lekavé a bojácné než ostatní děti. Těmto dětem podávám Siliceu D12 pravidelně formou měsíční kúry 1tbl 2x denně. Tuto kúru 3-4x ročně zopakuji.

Silicea D12 pro seniory

U starších lidí dochází s věkem k úbytku křemíku v tkáních, projevuje se to tvorbou hlubokých vrásek v obličeji, pro větší nedostatek křemíku jsou příznačné vrásky před ušima. Dále můžeme pozorovat závažnější projevy nedostatku této soli, jako je stařecká nedoslýchavost, osteoporóza, chronická zácpa a depresivní ladění.  V seniorském věku doporučuji dlouhodobější užívání této soli zejména právě vzhledem k jejímu přirozenému úbytku v tkáních.

Obličejové znaky typické pro sůl Nr.11

Dr. Schüssler popsal typické obličejové črty pro každou z 12 minerálních solí. Metodu nazval Antlitzdiagnostik (Obličejová diagnostika). Tyto znaky nám potvrdí dlouhodobější deficit dané soli. U deficitu Silicei je pokožka v obličeji tenčí, povadlá, suchá - na čele působí, jako by byla napnutá a typicky se leskne (tento příznak nevidíme u dětí). V zevních koutcích očí jsou viditelné předčasné vrásky, později bývají také vrásky před ušima, což je velice charakteristický znak pro tuto sůl stejně jako vpadlé oční bulvy. Jazyk je suchý. Předčasná plešatost, lámavé třepící se vlasy a nehty.

Minerálními solemi Dr. Schüsslera obnovujeme narušenou rovnováhu v hospodaření organismu s minerálními látkami a toto obnovení rovnováhy vede k odstranění funkčních poruch orgánů. Délka léčby tedy bude závislá na tom, nakolik je rovnováha narušena.

MUDr. Eva Kettmannová

Použitá literatura:
Heepen, Günther: Schüssler-Salze
Holub, J.T.: Homeopatie pro dospělé
Heepen, Günther: Schüssler-kuren, Heilanwendungen mit den 12 Salzen


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Silicea D5-D30 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje silicea DHU, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.

Zpět