KNIŽNÍ NOVINKY


Almut Schmale-Riedel
Rozhněvaná žena
Objevte potenciál uvolněné energie
Překlad Jana Zoubková
Vydavatelství: Portál, 2019
brož., 168 str., 269 Kč

Autorka se zabývá vymezením pojmů hněv, neurobiologickými příčinami různých typů agrese. Zamýšlí se nad potlačením a hromaděním hněvu, zástupnými emocemi, agresivními fantaziemi, pocity viny a nad psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat.

Závěrečná kapitola je určena mužům a zabývá se jejich představami o ženském hněvu, o navyklých mužských vzorcích řešení konfliktů a o prevenci eskalace domácího násilí.

https://obchod.portal.cz/psychologie/rozhnevana-zena/


Rolf Sellin
Blíž tě nepustím
Jak v sobě najít střed a nastavit hranice
Překlad Kateřina Prešlová
Vydavatelství: Portál
brož., 335 Kč, 208 str.

Přebíráte úkoly, které vám nenáleží? Je pro vás těžké říkat „ne"? Pokud odpovíte souhlasně, možná se potřebujete naučit lépe se o sebe postarat, být se sebou v kontaktu a začít si nastavovat hranice, a to na mentální, komunikační a energetické rovině. 

Jde vlastně o schopnost se vycentrovat - abychom věděli, kdo jsme, co cítí naše tělo, jaká je naše perspektiva a co je v našem zájmu.

Kniha obsahuje sebeposuzovací test, podněty pro sebereflexi a praktická cvičení i příklady z autorovy praxe. 

https://obchod.portal.cz/psychologie/bliz-te-nepustim/


Jana Černá
Mateřský koučink
Psychická průprava v těhotenství, během porodu a po něm
Vydavatelství: Portál
brož., 144 str., 249 Kč

Mateřství je vše, jen ne učesaná reklama na plenkové kalhotky se spícím miminkem a odpočatou maminkou. Kniha se bez obalu zabývá nepříjemnými emocemi, které se pojí k těhotenství, šestinedělí a prvnímu adaptačnímu období v životě novopečené maminky a narozeného dítěte.

Efektivními koučovacími technikami učí ženy zvládat své emoce, poznat sebe samu a získat odvahu prožít mateřství po svém bez negativního vlivu okolí a sociálních sítí.

https://obchod.portal.cz/vychova-a-rodicovstvi/matersky-koucink/


Springer, Nathalie; Wilhelm, Catharina
Tak takhle ne!
Podtitul: Úspěšná sebeobrana proti manipulaci
Překladatel: Weberová, Michaela
Vydavatelství: Portál, 2019
Brož., 216 str. 

Všichni to známe - velkohubí kolegové, arogantní šéfové, obtížní zákazníci a vzpurní podřízení nás někdy dokážou pořádně rozhodit. Ze všech setkání s lidmi, která jsme zažili, nám právě konfrontace s těmi problematickými obzvlášť dobře utkví v paměti. Leckdy nám dokáže pořádně zkomplikovat život a nepoměrně jej ztížit.

Určité typy zkrátka dokážou jednou jedinou větou stisknout naše červené tlačítko. 

Nathalie Springer je germanistka a novinářka. Má desetiletou praxi v koučování podnikatelů a vedoucích pracovníků. Autorka vystudovala medicínu a působí v oblasti PR jako koučka a vedoucí lekcí čchi-kungu. 


Markova farmakoterapie vnitřních nemocí
5., zcela přepracované a doplněné vydání
Marek Josef, Vrablík Michal a kolektiv

Vydavatelství: Grada

Datum vydání: 09. 09. 2019

ISBN: 978-80-247-5078-1

Formát / stran: 195×252, 896 stran

Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě.

Kniha je členěna do 24 kapitol. Vzhledem k velmi rychlému rozvoji možností farmakologické léčby se některé kapitoly vyčleňují z větších celků a jsou zařazeny zvláštní statě o farmakoterapii arteriální hypertenze, dyslipidemie či léčbě cerebrovaskulárních onemocnění. 
Ani v pátém vydání nechybějí novinky v oblasti farmakologické léčby, které lze využít napříč obory a odbornostmi. Pro snadnou orientaci knihu uzavírají rejstříky věcné i generických jmen léčivých přípravků.

Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Knihu recenzovali prof. MUDr. Jan Švihovec, DrSc., a prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., FESC.


Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz