KLOUBY FIT s unikátním komplexem AQUAMINAQUAMIN je ověřený komplex minerálů a stopových prvků na podporu pohybového aparátu (kloubů a kostí).

V posledních letech se vědci a lékaři zaměřili na studium unikátního multiminerálního komplexu Aquamin, který pochází z červené mořské řasy rodu Lithothamnion.

Jedná se o unikátní zdroj vápníku a hořčíku a dalších 72 důležitých stopových prvků jakými jsou zinek, železo a jiné.

Uhličitan vápenatý je zde obsažen ve formě, která zajišťuje jeho efektivnější využití lidským organizmem. 

Tato vlastnost byla ověřována četnými studiemi, ve kterých byly měřeny sérové hladiny parathormonu (PTH), který je zodpovědný za vyplavování vápníku z kostí. Aquamin sérovou hladinu parathormonu prokazatelně snižuje. Správný vzájemný poměr vápníku a fosforu je nezbytný a závisí na něm rovnováha vápníku v organismu. Menší množství fosforu způsobí nedostatek hmoty pro tvorbu kostí. Větší množství fosforu snižuje vstřebávání vápníku ze střeva a právě fosfor přijímáme ve stravě dvakrát až třikrát více, než by bylo třeba. Právě Aquamin obsahuje vysoké množství vápníku a zároveň velmi nízké množství fosforu, což je jeden z důvodů dobrého využití vápníku z Aquaminu lidským organizmem. Příjem Aquaminu dokáže zvýšit efektivitu vstřebávání vápníku a zabránit tak rychlému úbytku kostní hmoty. Jeho užívání je tak vhodné u lidí, u nichž byl prokázán úbytek vápníku.

Společnost TEREZIA COMPANY na základě těchto poznatků vyvinula přírodní doplněk stravy KLOUBY FIT, který je určen pro sportovce, ženy v menopauze, které mají úbytek vápníku, a seniory. Při vývoji produktu společnost myslela rovněž na vegetariány a vegany, kteří mohou díky celulózovým kapslím KLOUBY FIT užívat, a rovněž je vhodný pro osoby s celiakií. Kromě tohoto unikátního komplexu obsahuje šípek, rakytník, shii-take, vitamin D a boswellii.

Boswelllia serrata je latinský název stromu, který se česky jmenuje kadidlovník pilovitý. Dnes už je velmi vzácný a roste zejména v suchých horských lesích západní a střední Indie, na arabském poloostrově a podél pobřeží Rudého moře v přilehlých částech Afriky. Kadidlovník produkuje pryskyřici, ze které se získávají cenné boswellové kyseliny, které byly již odedávna používány v tradičním léčitelství, protože přispívají ke správné funkci, dobrému stavu a pružnosti kloubů.


V březnovém Magazínu jsme si doplněk stravy KLOUBY FIT blíže představili v rámci rubriky Na vlastní kůži a sedm z vás jej navíc získalo pro domácí testování. Jak byli spokojeni a jaké benefity pro své klouby během testování získali, to se dozvíme v prosincovém vydání Magazínu v článku Sedm statečných.


Zdroj článku: TEREZIA COMPANY s.r.o.
Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz