KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDROStejně jako lidi, i psy velmi trápí bolesti a nemoci kloubů. Zjednodušeně je možné problematiku psích kloubů rozdělit do několika oblastí - dědičné a vývojové vady, chyby ve výživě a nesprávný pohybový management. Ovšem v praxi na stav psích kloubů často působí kombinace několika nebo dokonce všech zmíněných vlivů. Dobrou zprávou pro pejskaře je ověřená účinnost komplexní kloubní výživy při dlouhodobém podávání u všech zmíněných zdrojů kloubních obtíží včetně jejich kombinací. 

KDY A PROČ JE TŘEBA PODÁVAT KLOUBNÍ VÝŽIVU PSOVI?

Preventivní péče o klouby

Jistě víte, že psí život je proti tomu lidskému přibližně 7x kratší. Psi se tak z bezstarostného věku štěněte mnohem rychleji dostávají do dospělosti i do věku seniorů. Klouby tak projdou prudkým růstem a četným opotřebením. Aby mohli dobře sloužit po celý psí život, vyžadují extra péči. Nedostatečná výživa kloubů se u psů projeví již po pár letech života bolestmi nebo kulháním a majitelé jsou tak brzy alarmováni o nutnosti něco změnit. Díky preventivnímu podávání kloubní výživy může pes prožít delší a kvalitnější život bez bolesti.

Při prevenci se kloubní výživa podává v pravidelných dvou až tří měsíčních kúrách 2x do roka. Preventivní podávání kloubní výživy je doporučováno v těchto životních fázích a situacích:

o   Štěňata

- Štěňata velkých a obřích plemen (očekávaná váha psa v dospělosti psa nad 25 kg)

- Plemena s predispozicemi k vrozeným a vývojovým vadám (např. labrador, bígl, mops, čivava, německý ovčák, jorkšírský teriér, jezevčík, pudl)

- Štěňata v období přezubování (výměna mléčného chrupu za trvalý)

- Štěňata u kterých je žádoucí vztyčení ušního boltce (např. německý ovčák, švýcarský ovčák, jorkšírský teriér, pražský krysařík)

o   Dospělí psi

- Psi velkých a obřích plemen s váhou nad 25 kg

- Psi s diagnózou vrozené či vývojové vady (DKK, LKK, luxace čéšky atp.)

- Psi s nadváhou a obezitou

- U sportujících psů a psů ve zvýšené zátěži (turistika, běh, skákání atp.)

- U fen v období březosti a laktace

o   Starší psi

- Malá plemena s váhou do 10 kg starší 10 let věku

- Střední plemena s váhou do 25 kg od 8 let věku

- Velká a obří plemena s váhou nad 25 kg od 6 let věku

Řešení bolestivých a nemocných kloubů

Po úrazech, operacích, u již rozvinutých onemocnění kloubů nebo u psů, kde byla prevence nedostatečná nebo žádná, může dojít v průběhu života k rozvoji bolestivosti kloubů, kulhání a celkové nechuti k pohybu.

U psa pak můžeme pozorovat obtížné vstávání z pelechu, strnulý pohyb například při vyskakování na postel či gauč (stejně tak při seskakování), při chůzi do schodů nebo ze schodů pes přestává střídat končetiny a tzv. „hopká", při běhu nadlehčuje některou končetinu, ztrácí chuť ke hře, je citlivý na změny počasí (především sychravo, déšť a chlad ovlivňují nechuť psa k pohybu), projevuje se zvýšená únava po běžných procházkách atp.

Bohužel až 80 % psů postihne během života bolestivá artróza nebo artritida. Riziko bolestí kloubů roste úměrně s věkem, aktivitou a velikostí vašeho psa. Spolehlivou úlevou je trvalé podávání komplexní kloubní výživy.

Pro dlouhodobé používání jsou vhodná chutná chondroprotektiva, která pes přijme společně s běžnou stravou nebo přímo z ruky jako pamlsek. Existují i krátkodobé léky, které psi spontánně nepřijímají a je tak nutné jim je cpát do krku - tyto jsou ovšem pro dlouhodobé podávání nevhodné a slouží pouze pro několikadenní kúry například po velkých operacích nebo úrazech. 

Řada veterinárních chondroprotektiv Canvit Chondro

Kloubní výživa Canvit Chondro z řady Veterinary Line je jedničkou na českém trhu již více než 20 let a v současné době je exportována do více než 40 zemí po celém světě. Spolehlivost a účinnost chondroprotektiv Canvit je ověřena nejen více než 20 lety úspěšného prodeje, ale také laboratorního výzkumu, vývoje a vylepšování receptur. Vedle vysoké kvality má navíc kloubní výživa Canvit i příznivou cenou pro českého zákazníka, a to díky tomu, že veškeré portfolio značky je vyráběno i baleno v České republice. 

Canvit Chondro jsou komplexní veterinární doplňky stravy založené na synergickém efektu účinných látek určené k prevenci i podpoře léčby kloubních obtíží u psů každého věku i velikosti. Díky vynikající chutnosti jsou tablety vhodné pro každodenní podávání formou pamlsku nebo se dají snadno rozdrtit a přidat přímo do běžného krmiva. Všechny produkty jsou vyráběny i baleny v České republice a jsou bez přídavku barviv, bez umělých dochucovadel a bez chemických aromatických látek. 

Objednejte si vzorek zdarma na webové stránce www.milujupohyb.cz

 


MÁTE DOMA ČTYŘNOHÉHO PŘÍTELE A CHCETE SE ZE SPOLEČNĚ STRÁVENÝCH CHVIL RADOVAT CO NEJDÉLE?

ZAPOJTE SE V KVĚTNU DO NAŠÍ TESTOVACÍ SOUTĚŽE NA VLASTNÍ KŮŽI!


Canvit Chondro Super je vhodný jako každodenní doplněk léčby pro psy s diagnózou dysplazie kyčelního kloubu, luxaci čéšky, při pokročilém stupni artrózy či artritidy. Díky vysoké chutnosti jsou tablety ochotně přijímány obdobně jako pamlsek a není tak nutné je cpát psovi do krku nebo maskovat do krmiva a jsou tak vhodné i pro dlouhodobé podávání. Díky unikátní kombinaci látek s prokázanými účinky na regeneraci kloubů - glukosaminu, chondroitinu, MSM, kyseliny hyaluronové a vitamínu C - dochází k rychle pozorovatelným změnám na pohybovém aparátu.

o rychlé zmírnění bolestí kloubů


o výrazné posílení chrupavek


o zvýšení elasticity a mechanické odolnosti kloubů


o zpevnění vazů a šlach


o zvýšená chuť k pohybu a ke hře

 

POZOR: V květnu je oblíbená rubrika vhodná pro naše čtenáře z řad zaměstnanců lékáren, kteří jsou zároveň hrdými majiteli psa a záleží jim na jeho dobré kondici.

Pro sedm z vás jsme připravili exkluzivní balíček k otestování kloubní výživy Canvit Chondro Super. Stačí se zapojit  do 31.5. do naší soutěže, správně odpovědět na soutěžní otázku na magazin@hcom.cz (heslo PES) a věřit, že budete vylosováni! Vaši mazlíčci si vyzkouší kloubní přípravek v průběhu června a v červenci bychom na stránkách Magazínu dali ostatním vědět, jak si na něm sedm statečných psů pochutnávalo a jak se jim daří!

Soutěžní otázka: Pro jaká zvířata nabízí CANVIT s.r.o. kloubní výživu Canvit?

Nápověda na webu www.milujupohyb.cz

Zpět