JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMUJarní období je neodmyslitelně spojeno se začátkem něčeho nového. Probouzející se příroda v nás vyvolává pocity radosti. Jarní úklid bývá v mnoha domácnostech samozřejmostí, ovšem ne každý myslí i na ,,úklid" uvnitř sebe sama. 


Pokud se rozhodneme pro sebe něco udělat, očistit a posílit naše tělo, měla by tato cesta být šetrná a nenásilná.

Nejlépe, aby se stala přirozenou součástí života a běžných dní a nebyla to jen občasná nebo jednorázová záležitost.


Prvním krokem jsou:

Pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu, rychlá chůze, běh nebo nordic walking v přírodním terénu. Vhodný pohyb, hlavně ten pravidelný, vnáší do života radost, podporuje kardiovaskulární systém a okysličování tkání.

Pitný režim - dostatečné množství tekutin, hlavně vody je základem zdravého života. Zpestřením jsou i bylinné čaje s čisticím účinkem (kopřiva, list břízy, řebříček,...) nebo čerstvě lisované ovocno-zeleninové šťávy (max. 1-2x denně 2 dcl)

Snížení živočišných produktů ve stravě nebo jejich vynechání na nějakou dobu. Živočišné bílkoviny jsou hůře stavitelné a mají kyselinotvorný charakter.

Spánek - kvalitní a dostatečně dlouhý spánek v dobře vyvětrané místnosti je důležitým faktorem pro regeneraci těla.

Detoxikační procesy v organismu můžeme také podpořit užíváním Schűsslerových solí, které působí na vznik minerální rovnováhy v buňkách, buněčných membránách a mezibuněčných prostorech. Harmonizace minerální rovnováhy v organismu se pak projeví na fyzické i psychické úrovni.

Užíváním Schűsslerových solí se také následně zlepší a podpoří absorpce minerálních látek z potravin.


Základních Schűsslerových solí je 12.

Jejich číslování je podle abecedy a vede k lepší orientaci.

Jsou to registrovaná léčiva s kódem SÚKL a jsou v lékárnách volně prodejná.


Sůl č. 10 Natrium sulphuricum D6 - má velké detoxikační účinky. Reguluje metabolismus tekutin v organismu, zabraňuje nadměrnému hromadění tekutin v tkáních a podporuje vylučování nadbytečných tekutin z mezibuněčných prostorů. Podporuje funkci ledvin, jater, tvorbu trávicích šťáv, a tím i přirozené samočisticí mechanismy v organismu.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 - reguluje acidobazickou rovnováhu v těle a je důležitým prostředkem pro řešení překyselení organismu. Podporuje také činnost lymfatického systému a metabolismus tuků.

Sůl č. 4 Kalium chloratum D6 - tato sůl podporuje čištění sliznic. Užívá se ve fázi, kdy sliznice produkují exsudáty, které mohu mít i zánětlivý charakter (tvorba hlenů a výtoků). Podporuje činnost žláz a čištění krve.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6 - podporuje uvolnění hladké svaloviny na fyzické i emocionální úrovni - působí při svalových křečích a napětí, působí na střevní peristaltiku, a tím pomáhá řešit potíže se zácpou. Podporuje zdravý spánek a podílí se na snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Schűsslerovy soli se užívají samostatně nebo jako kombinace několika solí. Rozpouští se ve vodě nebo přímo v ústech. Jedna dávka jsou 2-3 tablety od každé soli. Užívají se 2-3x denně po dobu 2-3 měsíců.

Výhodou Schűsslerových solí také je, že se mohou podávat i malým dětem a seniorům. Pravidelné užívání klasických léků není s užíváním solí kontraindikováno.

PharmDr. Jana Strieglerová


Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum DHU D5 - D30, tablety. Složení: Calcium fluoratum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání.
Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.
Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.
Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No.1.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.
Používejte podle rady odborníka na homeopatii.
Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Dr. Peithner KG nunmehr GmbH & Co., Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko, Deutsche Homöopathie-Union DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Datum revize textu: 20.7.2018.

inzerce

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Petit Drill Nové vinařství Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

LZE ZMÍRNIT POTÍŽE SPOJENÉ S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ? SUCHÝ KAŠEL U DĚTÍ MUŽI SI ČASTO NEUVĚDOMUJÍ DŮLEŽITOST KOLAGENU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: KONEČNĚ ZÁŘÍ A RÝMA KOUKÁ Z TVÁŘÍ ZAJÍMALO NÁS... CO SKRÝVAJÍ LESNÍ PLODY II. ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE VITAMINY PRO TĚHOTNÉ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU MODERNÍ LÉČBA REVMATOIDNÍ ARTRITIDY: PACIENTI TRÁVÍ MINIMUM ČASU V NEMOCNICÍCH A DŘÍVE SE VRACEJÍ DO PRACOVNÍHO I BĚŽNÉHO ŽIVOTA UKÁZKA Z PORTÁLU EDUCOMM: ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER I S ROSTLINAMI CVIČÍ HORMONY TOP 5 ČLÁNKŮ SRPNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 9-2020 KNIŽNÍ NOVINKY NEZASTUPITELNÁ ROLE LÉKÁRNÍKA VE FARMAKOTERAPII PACIENTA NA SEZÓNU AKUTNÍCH RESPIRAČNÍCH INFEKCÍ JE TŘEBA SE PŘIPRAVIT SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JE VŽDY NUTNÁ LOKÁLNÍ TERAPIE S ANALGETICKOU SLOŽKOU NA LÉČBU HEMOROIDÁLNÍHO ONEMOCNĚNÍ? PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE BOLEST V KRKU U DĚTÍ NEMOC MNOHA TVÁŘÍ BIODYNAMICKÉ SVĚTLO POMÁHÁ SENIORŮM SOUTĚŽNÍ HRA ZPÁTKY DO ŠKOLY KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PRŮZKUMU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020

RELAX

VIROVÁ NEBO BAKTERIÁLNÍ INFEKCE? NÁPLASTI DO KAŽDÉ RODINY VYHODNOCENÍ KOSMETICKÉ PÉČE SÉBIONEX KOŇSKÁ SÍLA V KLOUBNÍ VÝŽIVĚ CANVIT MOBILITA S JABLEČNOU PŘÍCHUTÍ INFORMAČNÍ PORTÁL NZIP ORGÁNY PODLE MĚSÍCŮ PRŮZKUM CHOVÁNÍ V DOBĚ KARANTÉNY LIDÉ NEROZPOZNÁVAJÍ PŘÍZNAKY DEHYDRATACE. ZA ÚNAVOU A BOLESTÍ HLAVY HLEDAJÍ JINÉ PŘÍČINY STRMÝ NÁRŮST V PRODEJI ANTIPSYCHOTIK, PŘEKVAPIVĚ NÍZKÝ U LÉKŮ NA ÚZKOST O NAŠEM PO VAŠEM: VOJTĚCH BERNATSKÝ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz