HVĚZDY ZELENÉ LÉKÁRNYNepopiratelným trendem doby je návrat k přírodě. Velké oblibě se proto těší i byliny, které se často využívají v léčitelství. Na rozdíl od běžných léků mívají sice pomalejší nástup, ale jsou mnohem šetrnější k lidskému organismu. Fytoterapie, dříve „bylinkářství" má bohatou historii. Léčení pomocí bylin se praktikovalo už ve starých kulturách, například u Keltů a jejich Druidských léčitelů, starých Slovanů, u Indiánů, ve starověkém Egyptě či v Indii. Rostliny, které tehdy lidé využívali, přitom nacházejí své uplatnění i dnes.

Keltové a byliny 

Mystikou opředená keltská kultura hojně využívala třeba kozlíku lékařského, který dodnes používáme především na problémy se spánkem. Zajímavostí je, že Keltové čaj z kozlíku využívali nejen jako lektvar proti zlým duchům, ale také na řešení partnerských problémů. Znali dobře také kopřivu dvojdomou, která je dnes běžným doplňkem jarní očisty. Na ženské problémy pak „ordinovali" třezalku tečkovanou. Ta se za účelem hormonální rovnováhy ostatně užívá dodnes.

Slované jako skuteční odborníci 

I staří Slované byli mistři ve sběru bylin. Dnes se do módy znovu vrací domácí výroba tinktur či mastí, a právě v ní byli naši předkové zběhlí. Stejně jako Keltové využívali kopřivy, třezalky nebo kozlíku, ale velmi oblíbeným u nich byl také černý bez nebo dobromysl, dnes známější jako majoránka. Na kašel a plicní problémy pak byla ceněná divizna, a na zklidnění duše heřmánek nebo meduňka. Mnoho oblíbených bylin bylo uvedeno v Capitulare de villis Karla Velikého z počátku 9. století a většinu z nich dnešní fytoterapie stále hojně využívá.

Ájurvéda matka bylin 

Indie je kolébkou nejstarší medicínské nauky světa - ájurvédy. Mnoho bylin, které ájurvéda „dala" světu, se dostalo i k nám a jsou dnes hojně využívány jako podpora tradiční medicíny. Díky podmínkám, ve kterých ájurvédské byliny vyrůstají (teplé, slunné klima) mají velkou sílu a dobré léčivé schopnosti. Mezi nejznámější z nich určitě patří zklidňující byliny: brahmi a gotu kola. Obě i u nás oblíbené bylinky zklidňují nervový systém, a také přispívají ke zlepšení spánku. Blahodárně na veškeré hormonální problémy, pak působí šatavari - chřest indický. Díky tomu je i v Evropě využíván jako „tlumič" menopauzy, ale také podpora hormonálního systému při otěhotnění nebo třeba bolestivé menstruaci.

Kurkuma je hvězdou zelené lékárny

Oblíbenou bylinou, která našla své uplatnění po celém světě, je také kurkuma dlouhá. Je oblíbená zejména jako lahodné koření, jež s oblibou využívá právě indická kuchyně. Tato typicky žlutá rostlina je ale dobře využitelná i pro vaše zdraví. Aktivní látkou je kurkumin. Jde o silný antioxidant patřící mezi polyfenoly, který kurkumě dodává typickou žlutou barvu. Kurkuma má vliv na srdce, játra a plíce, na trávicí, oběhovou a dýchací soustavu. Ve vyšších dávkách má vliv také na zažívání a střevní mikroflóru. Je také výborným antibakteriálním prostředkem při oslabeních organismu. Její užití je různorodé, může se využívat zevně, například smícháním s medem se z ní vytváří pasta, která se v tradiční ájurvédě využívá ke zlepšení pohybu. A to ještě není vše... 

Kurkumin jako balzám na klouby

Moderní výzkumy prokázaly účinky kurkuminu v případě revmatoidní artritidy, která trápí velkou část populace zejména nad 35 let. V přírodním stavu se ale kurkuma do organismu ve větším množství velmi špatně vstřebává. A proto je vhodné užívat ji v podobě doplňku stravy, který byl k tomuto účelu speciálně upraven. Klinické testy ukazují, že pokud si vyberete přípravek, v němž byla kurkuma technologicky dobře zpracována, hlavní účinná látka kurkumin se dokáže do těla mnohem lépe vstřebat. V současné chvíli existuje několik technologií zpracování. Jedním z možných řešení je kurkuma zpracovaná formou tekuté mikro-emulze do podoby bio-optimalizovaného extraktu. 


FIREMNÍ PREZENTACE

FLEXOFYTOL® - KURKUMA S UNIKÁTNÍ VSTŘEBATELNOSTÍ

Specialisté z Belgické laboratoře Tilman, která má více než šedesátiletou zkušenost vývoje přírodních řešení na podporu zdraví, vyvinuli ve spolupráci s univerzitním výzkumným centrem unikátní proces zpracování kurkumy.

Takto zpracovaná kurkuma je obsažena výhradně v přípravku Flexofyol®. Ve své bio-optimalizované podobě, dosahuje až 2 700krát větší vstřebatelnosti než přírodní prášek kurkumy. To znamená, že jej tělo dokáže mnohem lépe vstřebat a následně i maximálně využít. Flexofytol® obsahuje bio-optimalizovaný extrakt kurkumy standardizovaný na 42mg kurkuminu. Pokud je bylinný extrakt standardizovaný, máte jistotu, že v každé tabletě nebo kapsli je stejné množství aktivní látky. To je zárukou kvality a očekávaného přínosu výrobku.

FLEXOFYTOL® - PROVĚŘENÁ ALTERNATIVA

Přípravek Flexofytol® byl podroben řadě studií. Jedna z nich se věnovala působení na příčiny bolestivosti a vlivu na zvýšení pohyblivosti kloubů. Další ze studií se věnovala bezpečnosti užívání u starších osob trpících osteoartrózou spolu s některými dalšími onemocněními (cukrovka, problémy se srážlivostí krve atd.).

OTESTOVÁNO ČESKÝMI LÉKAŘI

Tým lékařů pod vedením primáře Jiřího Beznosky sledoval užívání doplňku stravy Flexofytol® 30 uživateli ve věku 45-65 let trpícím artrózou kloubů. Doba užívání trvala 3 měsíce. Během sledování uživatelé sami hodnotili bolestivost a hybnost kloubů a kvalitu života na stupnici od 1 do 10 (1 pro nejmenší obtíže, 10 pro nejhorší obtíže). Hodnocení intenzity bolesti se v průběhu studie zlepšilo v průměru o 50 % u všech uživatelů. Současně u uživatelů došlo i ke zlepšení jejich hodnocení pohyblivosti a kvality života.

MUDr. Jakub Holešovský, jeden z ortopedů, který se testování účastnil říká:

„Když jsme k sledování přistoupili, upřímně jsme od přípravku nic neočekávali. U některých z kolegů byla znát i skepse ohledně působení výtažku z kurkumy, včetně našeho primáře. Jak jsme ale viděli, že jsou účastníci studie s užíváním výrazně spokojení a pouze mizivé procento z nich necítí po přípravku zlepšení, radikálně jsme změnili náš názor na přípravek Flexofytol®. S přínosem přípravku byl spokojen i náš primář."

Více o testování ZDE


Redakční poznámka:

V průběhu února a března má 10 našich čtenářů, kteří se zapojili, správně odpověděli a vyhráli v rámci soutěže v lednovém Magazínu, možnost otestovat v domácím prostředí unikátně zpracovaný bio-optimalizovaný extrakt kurkumy v doplňku stravy Flexofytol®.

Snížila se bolestivost a zlepšila se jim hybnost kloubů?

Výsledky přineseme v dubnovém Magazínu!


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Excilor Oscilloconinum Právní poradna Kongresy Levopront Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE VELKÁ VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ INCA COLLAGEN - ČESKÝ PRODUKT S PŘIDANOU HODNOTOU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZLOMENINY ROZHOVOR S PROFESOREM BENEŠEM O MOZKU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: PREVENCE KARDIOVASKULÁRNÍCH CHOROB MOŽNOSTI FYTOFARMAK PŘI ZVLÁDÁNÍ ÚZKOSTNÝCH PORUCH HEMOROIDY: PŘÍČINY, PREVENCE A ŘEŠENÍ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PROTEKTIVNÍ FAKTORY V SOUVISLOSTI S COVID-19 PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ FAKULTU JADERNOU A FYZIKÁLNĚ INŽENÝRSKOU ČVUT PROMĚNILI VĚDCI V MANUFAKTURU TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2020 KNIŽNÍ NOVINKY AIFP: VE VÝVOJI JE NA 30 ANTIVIROVÝCH LÉČIV ČÍM NAHRADIT PARACETAMOL? NĚKOLIK TIPŮ Z PŘÍRODY NA ZLEPŠENÍ OBRANYSCHOPNOSTI V DOBÁCH VIROVÝCH INFEKCÍ VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ KLOUBNÍ PÉČE PACIENTI S NÁHLOU ZTRÁTOU ČICHU BY MĚLI DODRŽOVAT KARANTÉNU ANTROPOLOGOVÉ POMÁHAJÍ S VÝVOJEM DĚTSKÝCH RESPIRÁTORŮ REPRODUKČNÍ ZDRAVÍ MUŽŮ OD DĚTSTVÍ DO DOSPĚLOSTI COVID-19: JEN DOBRÉ ZPRÁVY KDO JE VINÍKEM V PŘÍPADĚ ONEMOCNĚNÍ COVID-19?

RELAX

ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ COSMECEUTICAL JE NEJVYŠŠÍ STANDARD PÉČE O PLEŤ VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ PARASOFTIN EXFOLIAČNÍCH PONOŽEK ŽIJEME V ČASE INFORMAČNÍ OBEZITY JAK CHRÁNIT SEBE A SVÉ OKOLÍ JAK VYŘEŠIT NEDOSTATEK TALENTŮ? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY 6 TIPŮ PRO ZDRAVÉ BĚHÁNÍ SPRÁVNÉ MYTÍ RUKOU UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz