HOMEOPATIE ZA TÁROU: PŘÍPRAVA NA OPERAČNÍ ZÁKROK

Podzimní čas a chladné dny jsou obdobím vhodným pro plánované operace a zákroky. Rány se lépe hojí a pacienti v nižších teplotách lépe snáší jak samotný výkon, tak hospitalizaci.

Do lékárny tak přichází více lidí, žádajících ,,něco,, na podporu hojení a také na zvládnutí strachu před operací. Mnoho zákazníků rovněž řeší hojení ran po estetických operacích na plastické chirurgii. Homeopatické léky jsou na tomto místě velmi účinné, jednoduše aplikovatelné, bez vedlejších účinků a bez vlivu na užívání klasických léčiv.

Základním předpokladem pro přijetí k plánované operaci je zdraví, tedy stav bez teplot, nachlazení, kašle a rýmy. Pacientům doporučuji užívání přírodního vitaminu C (např. rakytníková šťáva) a trávit co nejvíce času v přírodě, na čerstvém vzduchu, nejlépe v lese, který má také pozitivní vliv na psychiku. Pro podporu imunitního systému můžeme podávat Oscillococcinum 2x týdně už několik týdnů před zákrokem.

Pokud se objeví strach a obavy před zákrokem, doporučuji:

Gelsemium 15 C - strach z konkrétních, očekávaných událostí. Časté chození na záchod, bolesti břicha, nechuť k jídlu a spíše tendence k hubnutí. Pacient se straní společnosti a je nejraději sám. Kůže může být pokryta lepkavým studeným potem a kolena se podlamují. Dávkování 2x denně od prvních příznaků až do zákroku.

Argentum nitricum 15 C - velká zbrklost, vnitřní roztěkanost a neschopnost se soustředit na jednu věc. Pacienti často počítají dny, hodiny, kdy už bude operace, kdy půjdou do nemocnice. Dávkování 2-3x denně.

Arsenicum album 30 C - je lékem velkých strachů, hlavně ze smrti. Pacienti se budí mezi 1.-3. hod. ranní, jsou zimomřiví a úzkostní. Dávkování 1-2x denně.

Pro podporu hojení ran je lék Arnika Montana 30 C. Doporučuji podat jednu dávku den před zákrokem, další ráno v den zákroku a pak po operaci 2-3x denně po dobu 10 dnů.

Lék na podporu funkce jater a snížení krevních ztrát v průběhu operace je Phosphorus 30 C. Dávkování: jednu dávku den před zákrokem, další ráno v den zákroku a pak po operaci 1x denně po dobu 3 -5 dnů.

Staphysagria 9 C je lékem podporujícím srůstání řezných ran. Je vhodná pro všechny řezné rány, ale výrazně ji doporučuji po estetických operacích. Dávkování 2-3x denně po dobu jednoho týdne až 10 dnů.

Častým vedlejším efektem celkové anestezie je atonie střev - stav, který pacient vnímá jako nepříjemný dyskomfort v oblasti břicha (nadýmání, zácpa). Tento stav můžeme velmi dobře eliminovat podáním léku Nux vomica 9 C 3x denně hned po operaci. Doporučuji užívat po dobu 3-7 dnů. Nux vomica také podpoří detoxikaci organismu po zátěži z anestezie.

V případě, že zákrok je doprovázen hnisající ránou, zánětlivým ložiskem nebo je nutné po zákroku užívat antibiotika, můžeme hojení podpořit protizánětlivou kombinací dvou homeopatik: Hepar sulfuris calcareum 15 C + Pyrogenium 9 C. Obojí dávkujeme 2x denně po celou dobu zánětlivého procesu.

Po operaci, až je rána srostlá a stehy vytažené, doporučuji pacientům potírat a masírovat ránu měsíčkovou mastí. Má protizánětlivé účinky a za léta praxe se mi mnohokrát osvědčila. Pravidelnou jemnou masáží jizvy dochází ke zjemnění vaziva v místě zákroku a zabránění vzniku vazivových srůstů a vzniku ošklivé keloidní jizvy.

Pro období rekonvalescence po operaci doporučuji lék China 9 C + Ferrum phosphoricum 9 C 2x denně po dobu 7-10 dnů. Podporují metabolismus tekutin v těle, krvetvorbu a celkovou únavu organismu.

Ilustrační foto: Line image created by Nensuria - Freepik.com

Zpět

DOPORUČUJEME

Beliema Canephron Naturevia Kongresy Educomm Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Hotel Olympic Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU ZAPOJTE SE DO VELIKONOČNÍ SOUTĚŽE! ZELENÁ PRO CHLORELLU A SPIRULINU KALEIDOSKOP SOUTĚŽ O KNIHU: IMUNOLOGIE STRUČNĚ, JASNĚ, PŘEHLEDNĚ ROZHOVORY V RÁMCI TÝDNE MOZKU 2019 ALPHEGA LÉKÁRNY VYUŽÍVAJÍ INOVACÍ A POMÁHAJÍ NEZÁVISLÝM LÉKÁRNÍKŮM PROSPEROVAT PREVENCE VZNIKU OSTEOPORÓZY JE ÚČINNĚJŠÍ NEŽ LÉČBA TĚŽKÉ OSTEOPORÓZY PODCEŇOVANÉ CHRONICKÉ ŽILNÍ ONEMOCNĚNÍ I MLADÁ SRDCE JE TŘEBA CHRÁNIT VÁŠ HLAS PŮSOBÍ NA DRUHÉ O MNOHO VÍCE, NEŽ SI MYSLÍTE! VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: ADHD a činnost mozku CO TRÁPÍ ČESKÁ SRDCE? TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2019 KNIŽNÍ NOVINKY CO NESPLÁCHNE JARNÍ DÉŠŤ? LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ KLÍČ NA ALZHEIMERA? INFORMACE! PŘESNÉ, POCTIVÉ A VČAS. HLADINU OMEGA-3 NENASYCENÝCH MASTNÝCH KYSELIN LZE MĚŘIT A HLÍDAT PÁLÍ VÁS SYNDROM SUCHÉHO OKA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL TOMÁŠ FAIT: PÉČE O ZDRAVÍ INTIMNÍCH OBLASTI PATŘÍ K CHARAKTERISTICE MODERNÍ EMANCIPOVANÉ ŽENY!

RELAX

SLZY JSOU DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ CELKOVÉHO ZDRAVÍ OČÍ I ZRAKU Sirup BABY IMUN: přírodní cesta ke zdraví VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ INTIMNÍ PÉČE DELIKÁTNÍ ENZYMATICKÝ PEELING SPECIÁLNĚ URČENÝ PRO CITLIVOU PLEŤ MAGNOLIE PRO DUŠEVNÍ POHODU MOUDRO VÝZNAMNÉ DNY DUBEN VTIP DUBNA NUDA V BRNĚ? NA MASARYKOVĚ OKRUHU NEMÁ ŠANCI JAK JSME URAZILI JÍDLO III. PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTO! VÍTE, ŽE... Rozhovor s doc. PharmDr. Hanou Kubovou JAK O VELIKONOCÍCH NEPŘIBRAT
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz