HOMEOPATIE ZA TÁROU: NÁSTUP DO ŠKOLY

Začátek září je pro řadu rodin spojený s velkým očekáváním. Mnoho dětí nastoupí poprvé do školky nebo do první třídy. Jak děti, tak hlavně jejich rodiče toto období hodně prožívají a kromě radosti a těšení mohou někoho trápit obavy a strach.

Podle psychologických výzkumů má do šesti let věku největší vliv na dítě právě matka. Děti dokáží vycítit její pocity a strachy a podle toho se pak chovají a tyto pocity přenáší i na sebe. Proto je důležité, aby byla v pohodě hlavně máma. Automaticky pak bude v klidu i dítě.

Z praxe z lékárny vím, že mnoho maminek (a pak následně i dětí) začátek školního roku prožívá ve strachu a stresu. Někdy tyto strachy přichází později, třeba po 2-3 měsících po nástupu do školy na základě nějaké negativní zkušenosti. A pak se stává, že dítě pláče, že nechce jít do školky, nebo má ráno bolesti bříška a zažívací potíže.

Tyto psychosomatické potíže ukazují přímou souvislost a propojenost naší psychiky s tělem a právě potíže v oblasti gastrointestinálního traktu bývají ty první, které se u strachů a stresu projeví.

Homeopatie v těchto případech může být velkým pomocníkem:

Gelsemium 15 C - lék na strachy z očekávaných událostí. Projevuje se pocitem slabosti, jako by se podlamovala kolena. Často chodí na záchod, má průjem a bolesti bříška. Dítě může být opocené lepkavým potem a chce být o samotě. Má strach ze společnosti.

Dávkování: 2-3x denně po dobu potíží

Argentum nitricum 15 C - strachy z konkrétních situací spojené s velkou netrpělivostí. Děti se už nemůžou dočkat, kdy půjdou do školy, do školky, do kroužku,... hodně o tom mluví, často se ptají, kdy už to bude a jak to bude probíhat. Jsou zbrklí, zrychlení, nedokážou v klidu sedět, poskakují, nedokážou se v klidu soustředit na jednu činnost, ve škole nebo u domácích úkolů pracují nesystematicky a nedokončují daný úkol. Mají trávicí potíže - průjem, pálivé pocity v žaludku, žíhání a velkou chuť na sladkosti, které tyto potíže jen zhoršují.

Dávkování: 2x denně po dobu potíží

Aconitum 30 C - je lékem náhlých událostí, šokových stavů a panického strachu. Pocit silného ohrožení a velkého strachu (až strach ze smrti).

Dávkování: ze začátku často, po 10-20 min. se zlepšením 2-3x denně a pak vysadit.

Pulsatilla 15 C - je lék vhodný pro děti, které jsou velmi fixované na matku. Před školkou nebo školou pláčou, drží se jí křečovitě kolem krku a nechtějí jít. Tyto stavy, třeba i menší míře mohou být i večer před spaním, kdy dítě už má strach z nadcházejícího rána a cesty do školy. Děti prožívají strach, že budou opuštěny, potřebují se pořád ujišťovat, že je má maminka ráda.

Dávkování: večer před spaním a ráno před cestou do školy

Některé děti po nástupu do školy a s přibývajícími povinnostmi, úkoly a množstvím zájmových kroužků mohou pociťovat velkou únavu - jak tělesnou, tak psychickou. Stěžují si na bolest hlavy, vyčerpanost, po příchodu ze školy si musí lehnout. Některé děti dokonce usnou. Těmto dětem velmi pomáhá lék Kalium phosphoricum 15 C.

Dávkujeme 2x denně ve školní dny nebo ve dny, kdy mají větší zátěž (písemky, zkoušení,...).

PharmDr. Jana Strieglerová

Zpět

DOPORUČUJEME

Beliema Canephron Naturevia Kongresy Educomm Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Hotel Olympic Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU ZAPOJTE SE DO VELIKONOČNÍ SOUTĚŽE! ZELENÁ PRO CHLORELLU A SPIRULINU KALEIDOSKOP SOUTĚŽ O KNIHU: IMUNOLOGIE STRUČNĚ, JASNĚ, PŘEHLEDNĚ ROZHOVORY V RÁMCI TÝDNE MOZKU 2019 ALPHEGA LÉKÁRNY VYUŽÍVAJÍ INOVACÍ A POMÁHAJÍ NEZÁVISLÝM LÉKÁRNÍKŮM PROSPEROVAT PREVENCE VZNIKU OSTEOPORÓZY JE ÚČINNĚJŠÍ NEŽ LÉČBA TĚŽKÉ OSTEOPORÓZY PODCEŇOVANÉ CHRONICKÉ ŽILNÍ ONEMOCNĚNÍ I MLADÁ SRDCE JE TŘEBA CHRÁNIT VÁŠ HLAS PŮSOBÍ NA DRUHÉ O MNOHO VÍCE, NEŽ SI MYSLÍTE! VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: ADHD a činnost mozku CO TRÁPÍ ČESKÁ SRDCE? TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2019 KNIŽNÍ NOVINKY CO NESPLÁCHNE JARNÍ DÉŠŤ? LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ KLÍČ NA ALZHEIMERA? INFORMACE! PŘESNÉ, POCTIVÉ A VČAS. HLADINU OMEGA-3 NENASYCENÝCH MASTNÝCH KYSELIN LZE MĚŘIT A HLÍDAT PÁLÍ VÁS SYNDROM SUCHÉHO OKA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL TOMÁŠ FAIT: PÉČE O ZDRAVÍ INTIMNÍCH OBLASTI PATŘÍ K CHARAKTERISTICE MODERNÍ EMANCIPOVANÉ ŽENY!

RELAX

SLZY JSOU DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ CELKOVÉHO ZDRAVÍ OČÍ I ZRAKU Sirup BABY IMUN: přírodní cesta ke zdraví VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ INTIMNÍ PÉČE DELIKÁTNÍ ENZYMATICKÝ PEELING SPECIÁLNĚ URČENÝ PRO CITLIVOU PLEŤ MAGNOLIE PRO DUŠEVNÍ POHODU MOUDRO VÝZNAMNÉ DNY DUBEN VTIP DUBNA NUDA V BRNĚ? NA MASARYKOVĚ OKRUHU NEMÁ ŠANCI JAK JSME URAZILI JÍDLO III. PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTO! VÍTE, ŽE... Rozhovor s doc. PharmDr. Hanou Kubovou JAK O VELIKONOCÍCH NEPŘIBRAT
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz