HOMEOPATIE ZA TÁROU: LÉKÁRNIČKA NA HORY V ZIMĚJarní prázdniny v ČR mají v roce 2020 celkem 6 turnusů probíhajících od začátku února do půlky března. Pokud se chystáme na hory, je dobré přizpůsobit obsah lékárničky, kterou si bereme běžně s sebou, tomuto ročnímu období.

V zimě většinou bývá zima, proto je dobré zabalit si s sebou i izotermickou folii. Sbalená zabere velice málo místa jak v kapse, tak i v batohu. Dobře nám poslouží, pokud někde uvízneme a budeme muset čekat na pomoc horské služby v případě úrazu, nebo pokud se schováme do nějakého přístřešku před nepřízní počasí. V zimě je vhodné být připraven i na tuto možnost, protože počasí v horách je velice nevyzpytatelné. Z krásného slunečného dne může být během chvíle ne moc příjemná „sibérie". 

Pokud je organismus vystaven velké zimě a prochladne, je dobré vzít si preventivně lék Aconitum napellus 9C. Většinou dobře ochrání před následky prochladnutí. Má i úžasný účinek na vysoké horečky bez pocení, které prochladnutí může způsobit. Mohou se objevit i jiné příznaky, jako je sucho v krku, vodnatý výtok z nosu, bolest hlavy a velká žízeň na studenou vodu. Na to vše nám stačí tento jeden lék.

Horečka může být doprovázena pocením, v tomto případě se místo léku Aconitum užije Belladonna 9C. Dalšími průvodními znaky jsou bolest hlavy, překrvené sliznice, horkost.

Oscillococcinum je lékem nejen na chřipkové stavy a jiné virózy, ale lze jej užívat preventivně. Preventivní dávkování je 1x týdně celá tuba. Při prvních příznacích nachlazení či chřipky zvýšíme dávkování na 3x denně.

V zimě je mnohonásobně vyšší pravděpodobnost pádu a uklouznutí. Je dobré pamatovat i na tuto možnost a do své lékárničky kromě elastických obvazů přibalit i několik homeopatik. Arnicu montanu 9C balím s sebou vždy. Ať se jedná o krátký výlet, dlouhou túru, sjezdovky či běžky. Zklidní bolavé unavené svaly, urychlí hojení úrazu, pomůže s regenerací celého těla, zastavuje a zmírňuje krvácení i rozvoj hematomů. Při úrazu je vhodné Arnicu podávat velice často, zpočátku po půl hodině a postupně intervaly prodlužovat. Podávat až do úplného zhojení 3x denně.

Mezi průvodními příznaky každého úrazu je otok postižené tkáně, který se zlepšuje studenými obklady. Proto je vhodné podat co nejdříve Apis mellifica 15C. Aplikuje se zpočátku po 15 - 20 minutách, postupně se interval prodlužuje.

Mezi léky úrazů patří také Rhus toxicodendron 9C. Je to velký lék při zhmoždění a poškození vazů a chrupavky. Obzvláště v případě, že postižený kloub je více bolavý v klidu a zlepšuje se mírným pohybem. Pokud ale pacientovi více vyhovuje absolutní klid postiženého kloubu, lék volby je Bryonia 9C. Zpočátku se užívá 4x denně 5 granulí a při zlepšení se sníží na 2-3x denně.

Při postižení vazů, jako je natažení, natržení či dokonce přetržení podáme také lék Ruta graveolens 9C. Užívá se 5 granulí 3-4x denně dle stavu.

Přeji krásné zimní radovánky bez úrazů a jiných zdravotních komplikací. Štěstí přece přeje připraveným.

PharmDr. Lenka Štýsová


OSCILLOCOCCINUM je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou například horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Léčivý přípravek je volně prodejný a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.  Obsahuje Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200 K.

ODKAZ NA SPC


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Profertil Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

REKREAČNÍ SPORT PRO ZDRAVÍ KDYŽ JE NA VINĚ MUŽ ANEB I PÁNOVÉ MAJÍ PROBLÉMY S POČETÍM VÍTE, CO POMÁHÁ NA PIGMENTOVÉ SKVRNY? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: BOLESTI V KRKU V LÉTĚ ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... CO SKRÝVAJÍ LESNÍ PLODY KDY A PROČ UŽÍVAT PROBIOTIKA? PŘÍRODOVĚDCI A INFORMATICI TESTOVALI ZNÁMÉ LÉKY NA NOVÝ KORONAVIRUS ZBAVTE SE PŘEBYTEČNÉ VODY V TĚLE MODERNÍ LÉČBA REVMATOIDNÍ ARTRITIDY: PACIENTI TRÁVÍ MINIMUM ČASU V NEMOCNICÍCH A DŘÍVE SE VRACEJÍ DO PRACOVNÍHO I BĚŽNÉHO ŽIVOTA MUDr. JAN HUGO - LÉČBA BRADAVIC PŘI ZÁCHRANĚ ZRAKU SE HRAJE O ČAS TOP 5 ČLÁNKŮ ČERVENCE NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 8-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PARACETAMOL: BEZPEČNÁ LÉČBA SPOČÍVÁ V JEHO SPRÁVNÉM UŽÍVÁNÍ ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA III. SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY NADĚJÍ PRO LÉČBU COVID-19 JE ZAMEZIT ROZVOJI CYTOKINOVÉ BOUŘE SDÍLENÝ LÉKOVÝ ZÁZNAM OČIMA PRÁVNÍKA: KAŽDÝ JE POVINEN PŘEDCHÁZET VZNIKU ŠKOD ZVÝŠENÍ KOMPENZACÍ PRO AMBULANCE V RÁMCI ÚHRADOVÉ VYHLÁŠKY BIODYNAMICKÉ SVĚTLO POMÁHÁ SENIORŮM

RELAX

NA HORY ČI NA CESTY – VŽDY BEZ BOLESTI ACM – ZAMĚŘENO NA VLASY, NEHTY A PLEŤ S NEDOKONALOSTMI VYHODNOCENÍ EXPERTNÍ OCHRANY POKOŽKY SOUTĚŽ O SÉRUM S KMENOVÝMI BUŇKAMI NA ZESVĚTLENÍ PIGMENTACE LÉTO V TATRÁCH CYKLISTÉ POZOR! JÍZDA NA KOLE MŮŽE ZHORŠOVAT KVALITU SPERMIÍ CHCETE POZNAT KRÁSY SLOVENSKÉ A ČESKÉ PŘÍRODY SPOLU S NEVŠEDNÍMI ZÁŽITKY, KTERÉ ATMOSFÉRU JEŠTĚ UMOCNÍ? JAKO ŠLÁPNOUT NA HŘEBÍK SDÍLENÝ LÉKOVÝ ZÁZNAM PACIENTA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ GRADA
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz