HOMEOPATIE ZA TÁROU: JEDEME NA HORY!Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jarní prázdniny a krásné počasí blížícího se jara mnoho z nás využívá k pobytu na horách, který je spojený s lyžováním. Tento druh sportu provozujeme většinou jen několik dní v roce, proto není naše tělo na něj běžně zvyklé. Může se brzy dostavit bolest svalů, únava, svalové křeče nebo nachlazení. Vždy se proto vyplatí se předem připravit, abychom si dovolenou mohli ve zdraví a pohodě užít.

Režimová opatření:

- Pravidelný strečink - jednoduché protahovací cviky ráno a odpoledne po lyžování. Svaly a šlachy budou lépe snášet celodenní zátěž.

- Dostatek spánku - ve spánku probíhá nejkvalitnější regenerace organismu. Při únavě a nedostatečném vyspání je zvýšená pravděpodobnost vzniku úrazů.

- Pitný režim - dostatečný přísun tekutin, nejlépe teplých (bylinkové čaje s medem a citronem)-podpoří prohřátí organismu a sníží riziko prochlazení.

- Vit.C - nejlépe v přírodní formě (ovoce, šťáva z rakytníku a aronie) podpoří imunitní systém.

- Magnezium - při zvýšené fyzické námaze má organismus vyšší požadavky na množství magnesia. Doporučuji užívat denně po celou dobu pobytu na horách. Podporuje relaxaci svalů a působí preventivně na křeče v lýtkách. 

Homeopatie je na horách také užitečným pomocníkem:

Arnica Montana 9 C - je velký lék hojení a regenerace namožených svalů. Podporuje vstřebávání hematomů, otoků a drobných mikrotraumat. Můžeme ji podávat jako prevenci svalových bolestí po námaze po celou dobu pobytu na horách 2x denně.

Natrum phosphoricum 9 C - podporuje a urychluje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech. Vhodně se doplňuje s Arnicou. Dávkování: 1 x denně po sportovním výkonu.

Aconitum 9 C - tento lék je vhodný při hodně mrazivém počasí nebo v situacích, kdy dojde k prochlazení organismu. Po prochlazení dávkujeme po 20 min. a podáme celkem 4-5 dávek. Zamezí se tak rozvoji příznaků onemocnění z prochlazení. Zároveň je vhodné napařit nohy v teplé vodě a pít teplý bylinkový čaj.

Magnesium phosphoricum 9 C - (lék je pouze na lékařský předpis) - má relaxační účinky na úrovni fyzické i psychické. Působí preventivně na svalové křeče, uvolňuje celkové napětí v organismu. Dávkování: 2-3x denně.

Oscillococcinum - podporuje činnost imunitního systému. Po dobu pobytu na horách dávkujeme 1x denně, nejlépe ráno před vstupem do chladného dne.

Krásný pobyt na horách a hodně sportovních zážitků bez zdravotních potíží!

Zpět

DOPORUČUJEME

Canephron Naturevia Kongresy Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Hotel Olympic Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU POHODOVĚ PŘES PŘECHOD PRŮJEM KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: SLUNEČNÍ ALERGIE prof. MUDr. Soňa Nevšímalová, DrSc. SPRÁVNOU HMOTNOST JE DŮLEŽITÉ UDRŽOVAT CELÝ ŽIVOT SYSTEMATICKÁ PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ NASTÁVAJÍCÍCH MAMINEK V ČESKU ZAOSTÁVÁ KDYŽ NÁS TRÁPÍ TĚŽKÉ NOHY, A TO NEJEN V LETNÍCH MĚSÍCÍCH…. KDYŽ SE LÉKY POPEROU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019 – VÝBĚR KVĚTEN VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: ADHD a činnost mozku TOP PRODUKTY ČEŠI OCENÍ TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2019 KNIŽNÍ NOVINKY NEJSEM RVÁČ, JSEM BOJOVNÍK, KTERÝ CHCE MOTIVOVAT A INSPIROVAT OSTATNÍ! STANOVISKA ČLnK K POZMĚŇOVACÍM NÁVRHŮM NOVELY ZÁKONA O LÉČIVECH MOJE STÁŘÍ, NOVÝ PROJEKT S MOTTEM „STÁŘÍ JE VÝSADA, NE NEMOC“ ZDRAVÝ JAKO RYBIČKA! PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019: ANTIPARAZITNÍ PŘÍPRAVKY PRO ZVÍŘATA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL ROZPOZNEJTE VČAS PŘÍZNAKY MENINGITIDY

RELAX

NÁPLASTI NA HŘIŠTĚ I KOUPALIŠTĚ VOLBA KAPEK PRO MANAGEMENT SUCHÉHO OKA BIOLOGICKÉ HODINY, MODRÉ SVĚTLO A NÁŠ MOZEK ŠTÍHLEJŠÍ DO PLAVEK S NOVINKOU ELANCYL PROBIOLACT ZVESELA VĚKOVÁ STRUKTURA POPULACE SE VÝRAZNĚ MĚNÍ JAK JSME URAZILI JÍDLO III. DEN MATEK JE ZA DVEŘMI JAK MYSLET POZITIVNĚ, JAK PŘERÁMOVAT STEREOTYPY ŠŤÁVA Z ČERVENÉ ŘEPY MŮŽE POMOCI ZABRÁNIT VZNIKU HYPERTENZE PŘI ZVÝŠENÉM PŘÍJMU SOLI
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz