HOMEOPATIE ZA TÁROU: IMUNITA

Podpora imunitního systému

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Začátek podzimu a ochlazení počasí působí na náš imunitní systém. Je vhodné se na chladnější dny připravit, posílit náš imunitní systém, a tím preventivně předcházet nemocem.

Základ posílení imunity vidím v režimových opatřeních:

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, nejlépe za každého počasí. Razím heslo „Není špatné počasí, jen špatné oblečení!"

Během podzimu je fajn navštívit jednou nebo víckrát saunu (pozor u malých dětí a pacientů se srdečním onemocněním).

Vhodná strava: pestrá, složená hlavně ze sezónních potravin z lokálních zdrojů. S ochlazením počasí déle vaříme, pečeme a zařazujeme prohřívací potraviny (pohanka, luštěniny, zeleninovo-masové vývary, jáhly, rýže, ořechy, cibule, česnek, křen, skořice,....)

Teplé snídaně (kaše, husté polévky,...) po ránu nastartují organismus a zabrání vnitřnímu prochlazení, a tím oslabení imunity.

Teplé tekutiny během dne - čaje (např. šípkový nebo ze sušeného ovoce), teplá voda nebo bylinkové čaje.

Vit. C - nejlépe z přírodních zdrojů: rakytníková šťáva, šťáva z aronie, černého bezu, kysané zelí a pickles (1-2 polévkové lžíce denně), dostatek čerstvého ovoce i zeleniny, křížaly (domácí sušené ovoce).

Imunitní systém můžeme také šetrně podpořit pomocí homeopatik:

První dva homeopatické léky můžete předepsat v prevenci respiračních onemocnění dětem, dospělým i seniorům:

Silicea 15 C - tento lék doporučuji dětem i dospělým, kteří jsou během zimy často nemocní. Trpí hlavně na opakované rýmy, záněty horních cest dýchacích a záněty středního ucha. Dávkování: po nástupu do školy, školky 1x denně po dobu 7 dnů, pak 1x týdně po dobu 6 týdnů, k tomu 2x týdně Oscillo.

Oscilococcinum je vhodné pro podporu protivirové imunity. Dávkování doporučuji od září 1x týdně, jak začnou být v kolektivu bacily a nemocní lidé, zvýšíme na 1x denně nejlépe ráno před cestou do školy, školky nebo práce a pokud sami na sobě cítíme první příznaky nachlazení, podáváme 3x denně.


Osvědčené schéma na podporu imunity pro často nemocné děti:

Po: Oscillo

Út: Sulfur iodatum 9 C (na posílení sliznic respiračního traktu)

St: Silicea 15 C (posílení imunity)

Čt.: Oscillo

Pá: Sulfur iodatum 9 C

Tento předpis platí na 6 týdnů. Pak následuje měsíc pauza a můžete nasadit znovu.


Další homeopatické léky volte podle situace:

Pokud dítě chodí do plavání - Dulcamara 15 C - podáváme ráno a večer v den plavání jako prevenci prochlazení působením vlhkého chladu.

Pokud trpíte na chudokrevnost - Ferrum phosphoricum 9 C - podporuje krvetvorbu a hladinu železa v krvi. Dostatečné množství železa v organismu podporuje prokrvení tkání a zásobování buněk kyslíkem. Ferrum phosphoricum je také lék pro první fázi zánětu a mírnou teplotu - má protizánětlivé účinky, je vhodný při prvních příznacích respiračních onemocnění a také pro rekonvalescenci organismu po nemoci. Dávkování 2-3x denně.

Když došlo k prochlazení a „něco na nás leze" - Aconitum 9 C - je výborný lék na prochlazení. Pokud cítíme, že jsme venku profoukli nebo promrzli, podáme preventivně několik dávek po jedné hodině. Nedojde pak k rozvoji nachlazení nebo příznaky nejsou tak silné.

Po prochlazení také vždy doporučuji napařit nohy v teplé lázni, můžeme přidat aroma olejíčky s protizánětlivým účinkem (eukalyptus, tea tree, borovice, levandule, pomeranč, citron).

Zpět

DOPORUČUJEME

Beliema Canephron Naturevia Kongresy Educomm Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Hotel Olympic Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU ZAPOJTE SE DO VELIKONOČNÍ SOUTĚŽE! ZELENÁ PRO CHLORELLU A SPIRULINU KALEIDOSKOP SOUTĚŽ O KNIHU: IMUNOLOGIE STRUČNĚ, JASNĚ, PŘEHLEDNĚ ROZHOVORY V RÁMCI TÝDNE MOZKU 2019 ALPHEGA LÉKÁRNY VYUŽÍVAJÍ INOVACÍ A POMÁHAJÍ NEZÁVISLÝM LÉKÁRNÍKŮM PROSPEROVAT PREVENCE VZNIKU OSTEOPORÓZY JE ÚČINNĚJŠÍ NEŽ LÉČBA TĚŽKÉ OSTEOPORÓZY PODCEŇOVANÉ CHRONICKÉ ŽILNÍ ONEMOCNĚNÍ I MLADÁ SRDCE JE TŘEBA CHRÁNIT VÁŠ HLAS PŮSOBÍ NA DRUHÉ O MNOHO VÍCE, NEŽ SI MYSLÍTE! VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: ADHD a činnost mozku CO TRÁPÍ ČESKÁ SRDCE? TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2019 KNIŽNÍ NOVINKY CO NESPLÁCHNE JARNÍ DÉŠŤ? LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ KLÍČ NA ALZHEIMERA? INFORMACE! PŘESNÉ, POCTIVÉ A VČAS. HLADINU OMEGA-3 NENASYCENÝCH MASTNÝCH KYSELIN LZE MĚŘIT A HLÍDAT PÁLÍ VÁS SYNDROM SUCHÉHO OKA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL TOMÁŠ FAIT: PÉČE O ZDRAVÍ INTIMNÍCH OBLASTI PATŘÍ K CHARAKTERISTICE MODERNÍ EMANCIPOVANÉ ŽENY!

RELAX

SLZY JSOU DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ CELKOVÉHO ZDRAVÍ OČÍ I ZRAKU Sirup BABY IMUN: přírodní cesta ke zdraví VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ INTIMNÍ PÉČE DELIKÁTNÍ ENZYMATICKÝ PEELING SPECIÁLNĚ URČENÝ PRO CITLIVOU PLEŤ MAGNOLIE PRO DUŠEVNÍ POHODU MOUDRO VÝZNAMNÉ DNY DUBEN VTIP DUBNA NUDA V BRNĚ? NA MASARYKOVĚ OKRUHU NEMÁ ŠANCI JAK JSME URAZILI JÍDLO III. PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTO! VÍTE, ŽE... Rozhovor s doc. PharmDr. Hanou Kubovou JAK O VELIKONOCÍCH NEPŘIBRAT
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz