HOMEOPATIE ZA TÁROU: DRÁŽDIVÝ KAŠELNež se člověk trochu rozkouká, léto je pryč a svoji vládu přebírá podzim. S chladnějším počasím jdou ruku v ruce prochladnutí, rýma a kašel. V tomto období jsou obzvláště důležitá celková opatření, která podnikneme. Při procházkách na čerstvém vzduchu nachytá tělo trochu pozitivní energie ze slunečních paprsků, dostatečný pitný režim a zdravá strava dodají živiny a vodu našemu tělu. Do jídelníčku zařadíme kromě syrové i dušenou zeleninu, mořské ryby, vejce, celozrnné obiloviny, ořechy a jiné přírodní zdroje vitamínů a minerálů. Jen na procházce dávejte pozor na prochladnutí, proto je důležité se vhodně obléci.

Po prochladnutí se velice často objevuje kašel. Zpočátku bývá suchý, dráždivý, spojený se „šrábáním" v krku. Na suchý kašel lze použít mnoho homeopatických léků. Pro výběr jsou důležité okolnosti, které kašel doprovází.

Jedním z léků suchého kašle, který se objevuje po prudkém prochlazení, je Aconitum napellus 9C. Kašel se objevuje se rychle, může být doprovázen vysokou teplotou, ale bez pocení. Přítomna bývá i velká žízeň na studenou vodu. Sliznice je překrvená s pocitem „živého" obnaženého hrdla. Začíná většinou kolem půlnoci. Pokud se ke kašli přidá pocení, přejdeme z léku Aconitum na Belladonna 9C. Kašel je doprovázen svíravým pocitem s tepavými bolestmi. Sliznice je suchá a překrvená. Teplota je vysoká a kolísající. 

Při teplotě, která je jen lehce zvýšená a nastupuje pomalu, sáhneme po léku Ferrum phosphoricum 9C. Kašel je suchý a pálivý s pocitem sucha v krku. Bryonia alba 9C je úžasný lék na kašel, který se zhoršuje při sebemenším pohybu a lepší se v úplném klidu. Většinou je přítomna i žízeň.

Na dráždivý kašel spojený se šimráním v suprasternální jamce výborně zabírá lék Rumex crispus 9C. Zhoršuje se při nadechnutí studeného vzduchu a dotyčný si zakrývá ústa i nos kapesníkem, přes který se nadechuje.

Suchý kašel může být doprovázen i změnou zabarvení hlasu, který je chraplavý. Pokud je kašel pískavý a připomíná zvuk pily, co řeže prkno, krásně funguje lék Spongia tosta 9C. Kašel doprovází sucho v hrtanu s pocity pálení. Většinou se zhoršuje v noci, vleže a dotyčnému se ulevuje po vypití teplého nápoje. 

Z velkého výběru léků na kašel bych ráda ještě zmínila lék na záchvatovitý kašel. Je lék Drosera 15C. Záchvaty kašle se objevují většinou v noci a jsou velice vyčerpávající. Doprovází je pocit šimrání v krku. Zhoršují se mluvením, smíchem, ale i pitím. Zlepšení nastává po stlačení břicha a hrudníku, kdy se zamezí pohybu bránice.

Všechny léky na kašel se dávkují podle rytmu potíží a užíváme vždy 5 granulí.

Ne vždy jsou okolnosti pro výběr vhodného léku kašle jasně dané. Výbornou volbou pro léčbu suchého kašle je sirup Drosetux. Kombinuje v sobě několik léků a jeho záběr účinku je široký. Mimo jiné v sobě obsahuje z výše zmiňovaných léků Belladonnu, Ferrum phosphoricum a Droseru. Druhým sirupem pro léčbu kašle je Stodal. Tento sirup je určený na suchý i vlhký kašel. Z uvedených léků v něm najdeme Droseru, Rumex crispus a Bryonii.

Přeji Vám krásný podzim bez kašle i malých kašlíků.

PharmDr. Lenka Štýsová

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Petit Drill Nové vinařství Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

LZE ZMÍRNIT POTÍŽE SPOJENÉ S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ? ZPŘÍJEMNĚTE SI SYCHRAVÝ PODZIM PŘEDEJDĚTE PODZIMNÍMU PADÁNÍ VLASŮ KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: DRÁŽDIVÝ KAŠEL NA AKTUÁLNÍ TÉMA: FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE BOLEST V KRKU ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER ATOPICKÝ EKZÉM: HLEDEJME SPRÁVNÉ INFORMACE NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU NADĚJNÁ ROSTLINNÁ VIROSTATIKA ERDOSTEIN U PACIENTŮ S COVID-19 ÚČINNOST ROUŠEK OVLIVŇUJE ZPŮSOB JEJICH NOŠENÍ I PÉČE O NĚ ERDOSTEIN – JEDNO Z DOPORUČENÍ LÉČBY SYMPTOMŮ PROVÁZEJÍCÍCH COVID-19 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 10-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PORUCHY UČENÍ A CHOVÁNÍ DOPADY KORONAVIRU (NEJEN) NA PLÍCE SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY VĚDCI 1. LF UK ODHALILI STRUKTURY ŘÍDÍCÍ BIORYTMUS POHYBU V MOZCÍCH MYŠÍ LÉKAŘE ONLINE 24/7 MOHOU VYUŽÍT I LIDÉ, KTEŘÍ NEMAJÍ SVÉHO PRAKTIKA VYBRANÉ OTÁZKY SPOJENÉ S POSLEDNÍ NOVELIZACÍ ZÁKONÍKU PRÁCE PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: OBVAZOVÝ MATERIÁL

RELAX

JABLKA A HRUŠKY V BOJI PROTI VIRŮM KDY POMŮŽE DOMÁCÍ TEST CRP? VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ SADY NÁPLASTÍ SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN POZNEJTE GOPASS LETOŠNÍ ROK JE O POZNÁVÁNÍ TUZEMSKÝCH KRÁS KLÍŠŤATA JSOU AKTIVNÍ I NA PODZIM VYSOKOŠKOLŠTÍ STUDENTI BĚHEM PRVNÍ VLNY PANDEMIE KORONAVIRU O NAŠEM PO VAŠEM: MODERÁTOR ZDENĚK PIŠKULA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz