HOMEOPATIE ZA TÁROU: ALERGIEJarní pylové alergie

S příchodem jara očekáváme i krásné počasí a těšíme se na pobyt venku. Přesto toto období může být pro někoho nepříjemná část roku, hlavně pro alergiky reagující na pyl jarních a letních rostlin. Do lékárny pak přicházejí pro radu pacienti s červenýma očima a kapesníkem u nosu. 

Důležitou součástí léčby je i režimové opatření:

Lidem, které dráždí pyly, doporučuji pravidelné proplachování nosu nosní konvičkou s teplou slanou vodou. Hypertonický roztok soli pomáhá zmírnit otok nosní sliznice a podporuje její přirozenou ochrannou funkci. Díky tomu také sliznice uvolní hleny, které pak jdou dobře vysmrkat. Zároveň také působí jako očistná lázeň, kterou se smyje povrch nosní sliznice od vdechnutých pylů. Proplach nosní konvičkou doporučuji vždy po příchodu z venku.

Dále doporučuji po příchodu domů převléknout oblečení, opláchnou obličej čistou vodou nebo sprchu celého těla. Sníží se tak množství pylů uchycených na kůži i oblečení a jejich víření v domácím prostředí.

Je dobré nezapomínat na zkřížené potravinové alergie. Jsou potraviny, které mají podobnou strukturu bílkovin jako pyly některých rostlin. Takové potraviny pak mohou u alergika potencovat, tedy zhoršovat alergickou reakci.

Mezi časté jarní alergeny patří pyl břízy. S ní jsou zkřížené tyto potraviny: jablka, mrkev, celer, brambory, rajčata, banány, hrášek, broskve, meruňky, hrušky, švestky, maliny a lískové ořechy.

Při alergii na trávy jsou to: pšenice, rajčata, hrášek, sója, pažitka.

Pro alergiky je vhodné tyto potraviny v době, kdy „kvete" jejich alergen, úplně vyřadit z jídelníčku. Pokud to opravdu dodrží, jejich jarní alergie bude mít lehčí průběh.

Homeopatie může být v těchto případech velkým pomocníkem obzvlášť, když se s užíváním začne včas.

Homeopatika, která můžeme zařadit:

Už měsíc před tím než se pyly objeví, je vhodné užívat Pollens 15 C 2x týdně.

Jak začnou létat pyly ve vzduchu, užíváme Pollens 15 C 3x týdně (pondělí, středa, pátek) + Pomon histamine 15 C 3x týdně (úterý, čtvrtek, sobota).

Pokud se objeví příznaky alergické reakce, je možné zvýšit Poumon histamine 15 C na 3-5x denně a k tomu přidat podle příznaků:

- Alium cepa 9 C - vodná, dráždivá až pálivá rýma, která odírá kůži pod nosem

- Nux vomica 9 C - ucpaný nos s kýcháním

- Euphrasia officinalis 9 C - červené, oteklé oči se slzením

Dávkujeme 3-5x denně podle intenzity potíží.

Problematika pylových alergií a alergií obecně je však mnohem složitější a vždy je třeba mít na mysli, že základ zdravého imunitního systému je úzce spojen se stavem tenkého střeva. U alergiků je dráha tenkého střeva vždy oslabená a proto je vhodné podpořit jeho funkci například užíváním homeopatika Okoubaka 9 C 1x denně (min. 3 měsíce).

Nebo kúra speciálním gelem na vnitřní užívání (Enterosgel), který má vysokou absorpční schopnost a podpoří vyloučení toxinů a patogenů ze střeva.

Dále je na místě podpora střevní mikroflóry, pravidelným užíváním pickles (kvašená zelenina a kysané zelí bez konzervantů). Doporučuji pro dospělé 2x denně 1 polévkovou lžíci.

Teď na jaře (březen-květen) je vhodné k tomu podpořit i činnost jater a žlučníku, které zvýšením své funkce a obnovou buněk podpoří detoxikaci organismu. Užíváme Chelidonium 5 C 1x denně (pokud není k dispozici, tak 9 C). 

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Excilor Oscilloconinum Právní poradna Kongresy Levopront Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE VELKÁ VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ INCA COLLAGEN - ČESKÝ PRODUKT S PŘIDANOU HODNOTOU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZLOMENINY ROZHOVOR S PROFESOREM BENEŠEM O MOZKU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: PREVENCE KARDIOVASKULÁRNÍCH CHOROB MOŽNOSTI FYTOFARMAK PŘI ZVLÁDÁNÍ ÚZKOSTNÝCH PORUCH HEMOROIDY: PŘÍČINY, PREVENCE A ŘEŠENÍ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PROTEKTIVNÍ FAKTORY V SOUVISLOSTI S COVID-19 PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ FAKULTU JADERNOU A FYZIKÁLNĚ INŽENÝRSKOU ČVUT PROMĚNILI VĚDCI V MANUFAKTURU TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2020 KNIŽNÍ NOVINKY AIFP: VE VÝVOJI JE NA 30 ANTIVIROVÝCH LÉČIV ČÍM NAHRADIT PARACETAMOL? NĚKOLIK TIPŮ Z PŘÍRODY NA ZLEPŠENÍ OBRANYSCHOPNOSTI V DOBÁCH VIROVÝCH INFEKCÍ VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ KLOUBNÍ PÉČE PACIENTI S NÁHLOU ZTRÁTOU ČICHU BY MĚLI DODRŽOVAT KARANTÉNU ANTROPOLOGOVÉ POMÁHAJÍ S VÝVOJEM DĚTSKÝCH RESPIRÁTORŮ REPRODUKČNÍ ZDRAVÍ MUŽŮ OD DĚTSTVÍ DO DOSPĚLOSTI COVID-19: JEN DOBRÉ ZPRÁVY KDO JE VINÍKEM V PŘÍPADĚ ONEMOCNĚNÍ COVID-19?

RELAX

ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ COSMECEUTICAL JE NEJVYŠŠÍ STANDARD PÉČE O PLEŤ VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ PARASOFTIN EXFOLIAČNÍCH PONOŽEK ŽIJEME V ČASE INFORMAČNÍ OBEZITY JAK CHRÁNIT SEBE A SVÉ OKOLÍ JAK VYŘEŠIT NEDOSTATEK TALENTŮ? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY 6 TIPŮ PRO ZDRAVÉ BĚHÁNÍ SPRÁVNÉ MYTÍ RUKOU UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz