HOMEOPATIE ZA TÁROU: ACH TY ZUBYPharmDr. Lenka Štýsová

Kdo by to neznal! Asi každého z nás někdy během života potrápila bolest zubů. Ať už v dětství při prořezávání prvních zoubků, nebo při růstu stoliček. A což tehdy, když se objeví zubní kaz či problémy s dásněmi? Tak ostrá, bodová bolest, která jde jen stěží vydržet bez nějaké medikace nebo opatření.

Mnoha potížím lze předejít správnou dentální hygienou, obzvláště správným a hlavně pravidelným čištěním nejen zubů, ale i mezizubních prostorů. Se správnou technikou čištění může pomoci nejen ošetřující zubní lékař, ale i dentální hygienistka, která s námi dentální hygienu nacvičí a pomůže nám odstranit špatné návyky. 

Vše, co do úst vložíme, ovlivňuje zdraví našich zubů. Přebytek volných cukrů, které poškozují zubní sklovinu, může pocházet nejen ze sladkostí a slazených nápojů, ale i ze zdravých svačinek a doplňků pro sportovce. Kyseliny z přemíry ovocných čajů i bílého vína mohou rovněž naleptat zubní sklovinu. I zdravé potraviny mohou sklovinu narušit a otevřít cestu pro zubní kaz.

Sama jsem se o tom ve velmi nedávné době přesvědčila. Kaz, schovaný před zubařem v mezizubním prostoru, čekal, až jej rentgen odhalí. Do té doby jsem si varovných příznaků moc nevšímala, nějak nebyl čas se jimi zabývat. Zub nebolel, kaz pilně pracoval a pracoval. A najednou BUM!!! Vše najednou - prudká bodavá bolest, kapsa se zánětem, otevření zubu, čištění kanálků, nepřístupný kanálek se zánětem, antibiotika, uzavření a velmi rychlé opětovné otevření zubu. Po mnoha letech jsem sáhla po ibuprofenu. Bez homeopatie by bylo mnohem hůř. Takto to odneslo jen několik tablet ibuprofenu za devět měsíců léčby.

Největší oporou mi byla kombinace několika homeopatických léků.

Na prvním místě zmíním Hypericum perforatum 15C. Tento úžasný lék je vyráběn z třezalky a velice silně působí na bolesti, které jdou po dráze nervu. Na všechny ostré vystřelující bolesti má tento lék zamířeno. Hotový balzám na bolavý zub. K zaléčení zánětu jsem do kombinace přidala ještě Pyrogenium 9C a Hepar sulfur 15C, které podpořily účinek antibiotik. Vzhledem k otiskům zubů na jazyku nejen po ránu, ale i přes den, jsem do kombinace zařadila také Mercurius solubilis 9C. Namíchaný koktejl jsem několikrát během léčby zopakovala - podle aktuálního stavu.

Nyní mám zub již uzavřený, a pokud zůstane i nadále klidný, čeká jej korunka.

Při bolesti zubů je možné použít i jiná homeopatika

Zmíním ještě aspoň dvě. Belladonna 9C je vhodná při tepavé bolesti, kdy dáseň může být červená a překrvená. V akutním stavu dávkovat i po 15 minutách.

U bolestí zubů bychom neměli zapomenout na Apis mellifica 15C - lék na růžový otok s bodavými bolestmi zlepšený studenými obklady.

Žádná homeopatika však nenahradí návštěvu zubaře a pravidelnou péči o zuby. Proto ji neoddalujte. Vlastní zuby žádná sebelepší zubní protéza nenahradí. Přeji Vám dlouhý život s vlastními nebolavými zuby.

Zpět

DOPORUČUJEME

Canephron Canephron Právní poradna První volba Kongresy Hotel Olympik Praha Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

VELKÁ PODZIMNÍ HRA VAGINÁLNÍ SUCHOST? ŽÁDNÉ TABU! BIOLOGICKY AKTIVNÍ LÁTKY V DOPLŇCÍCH STRAVY OVLIVŇUJÍCÍ ČINNOST MOZKU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE Dr. Conti a VR srdce MĚŘENÍ PRUŽNOSTI CÉV ODHALÍ MOŽNÁ RIZIKA PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL VÝSLEDKY PRŮZKUMU JAK LÉKÁRNÍCI VNÍMAJÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE? – II. ČÁST NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019 – VÝBĚR LISTOPAD VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: DEPRESE SCHŰSSLEROVY SOLI V LÉČBĚ NACHLAZENÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2019 KNIŽNÍ NOVINKY ZÁSADY LÉČBY VARIXŮ DOLNÍCH KONČETIN FARMACEUTICKÉ ASISTENTY ZASTŘEŠÍ NOVÁ PROFESNÍ KOMORA PILOTNÍ SCREENING ODHALUJE JEDNU PLICNÍ NEMOC ZA DRUHOU MIGRÉNA JAKO ŽIVOTNÍ A PRACOVNÍ PŘEKÁŽKA 5 VYŠETŘENÍ, KTERÉ BY MĚLA ABSOLVOVAT KAŽDÁ ŽENA PO PADESÁTCE PŘÍPRAVEK NUCALA VÝZNAMNĚ SNIŽUJE EXACERBACE TĚŽKÉHO EOZINOFILNÍHO ASTMATU ŽENY SE BOJÍ GYNEKOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ, KTERÉ JIM MŮŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT

RELAX

SYNDROM SUCHÉHO OKA NEPODCEŇUJTE, ALE ŘEŠTE OKAMŽITĚ! PLICNÍ LÉKAŘI MLUVÍ O DÝCHÁNÍ A STRESU VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ REISHI ANTI-AGE SÉRUM S VITAMÍNEM C Týden vědy a techniky AV ČR 2019 ELIŠKA A JAKUB OPĚT DOMINUJÍ ROZHOVOR S VOJTĚCHEM BABIŠTOU O KAMPANI SDÍLÍME KRÁSU - ON+ONA 4 DRUHY PODZIMNÍHO OVOCE, KTERÉ ÚTOČÍ NA SKLOVINU …a jak ji ochránit VERONIKA MAREŠOVÁ: ZEŠTÍHLUJE ČERNÁ BARVA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz