GALENICKÁ PŘÍPRAVA NA EDUCOMMUNa portálu Educomm došlo letos ke spuštění dlouho připravované tematické akademie zaměřené na Galenickou přípravu. Jedná se o zcela unikátní projekt, který byl vytvářen společně se společností Fagron a.s.

Galenická příprava patří mezi základní služby, které poskytuje většina lékáren v České republice. Znalosti z farmaceutické technologie jsou důležité pro správnou formulaci léčivých přípravků, informace z oblasti klinické farmacie zase pomáhají správné dispenzační praxi.

Na základě požadavků lékařů a pacientů je v lékárnách připravována celá řada tradičních IPLP. Také zavádění nových léčivých a pomocných látek a moderních pomůcek do běžné praxe je důležité pro pozitivní vývoj kvality poskytované lékárenské péče.

Galenické přednášky o přípravě proto představují nejčastěji používané lékové formy na základě dostupných odborných informací a v současnosti využívaných postupů přípravy.

V systému Educomm, v akademii Galenická příprava nyní naleznete čtyři odborná témata s certifikátem včetně názorných ukázek z laboratoří. Další nové přednášky do této sekce pro vás připravujeme. 

Podívejte se na ukázku z přednášky v Galenické přípravě!

Co naleznete v obsahu přednášek z akademie Galenické přípravy?


Polotuhé lékové formy - hydrofilní krémy

V této přednášce se podíváme na polotuhé lékové formy. Představíme si obvykle používané masťové základy, se zaměřením na ty krémové. Krémové základy představují směsi pomocných látek pro topické podání, nejčastěji využívané v dermatologických indikacích. Krémy působí oproti mastem spíše ve svrchnějších vrstvách kůže, což může být v řadě případů žádoucí. Navíc jsou většinou vodou smyvatelné, což může být při denní aplikaci výhodou. V moderní lékárenské praxi se již setkáme s využitím míchacích přístrojů pro přípravu léčivých krémů...

Perorální tekuté lékové formy - roztoky a suspenze

V  přednášce si představíme tekuté lékové formy pro podání ústy (p.o.). Tekuté suspenze, roztoky či sirupy nejčastěji využijeme tam, kde není vhodnou lékovou formou tableta či kapsle. Ať už z důvodu různých alergií na pomocné látky v tabletách; neschopnosti polknout pevnou lékovou formu (např. dětští pacienti, pacienti s dysfagií, onkologičtí pacienti, neurologičtí pacienti atd.) nebo nutnosti podat léčivou enterální sondou.

Pevné lékové formy - kapsle a prášky

Prášky a kapsle nejčastěji připravujeme pro pacienty, kteří potřebují úpravu dávkování dle jejich zdravotního stavu nebo hmotnosti. Představíme si základní pravidla pro přípravu tobolek i pomůcky které dnes můžeme využít pro efektivní přípravu kapslí v lékárně.

Polotuhé lékové formy - gely

V této přednášce se podíváme na polotuhé lékové formy. Gelové přípravky dnes představují hojně využívanou alternativu, díky jejich dobré přilnavosti na sliznice i kůži. Zvolit správný postup přípravy a vhodné pomocné látky pro stabilizaci gelů, je při jejich formulaci velice důležité. Na technologická doporučení při přípravě gelů pro místní podání se zaměříme i v dnešním dílu věnovaném galenické přípravě této lékové formy.

 více na www.educomm.cz

 

Zpět

DOPORUČUJEME

Canephron Canephron Právní poradna První volba Kongresy Hotel Olympik Praha Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

VELKÁ PODZIMNÍ HRA VAGINÁLNÍ SUCHOST? ŽÁDNÉ TABU! BIOLOGICKY AKTIVNÍ LÁTKY V DOPLŇCÍCH STRAVY OVLIVŇUJÍCÍ ČINNOST MOZKU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE Dr. Conti a VR srdce MĚŘENÍ PRUŽNOSTI CÉV ODHALÍ MOŽNÁ RIZIKA PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL VÝSLEDKY PRŮZKUMU JAK LÉKÁRNÍCI VNÍMAJÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE? – II. ČÁST NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019 – VÝBĚR LISTOPAD VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: DEPRESE SCHŰSSLEROVY SOLI V LÉČBĚ NACHLAZENÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2019 KNIŽNÍ NOVINKY ZÁSADY LÉČBY VARIXŮ DOLNÍCH KONČETIN FARMACEUTICKÉ ASISTENTY ZASTŘEŠÍ NOVÁ PROFESNÍ KOMORA PILOTNÍ SCREENING ODHALUJE JEDNU PLICNÍ NEMOC ZA DRUHOU MIGRÉNA JAKO ŽIVOTNÍ A PRACOVNÍ PŘEKÁŽKA 5 VYŠETŘENÍ, KTERÉ BY MĚLA ABSOLVOVAT KAŽDÁ ŽENA PO PADESÁTCE PŘÍPRAVEK NUCALA VÝZNAMNĚ SNIŽUJE EXACERBACE TĚŽKÉHO EOZINOFILNÍHO ASTMATU ŽENY SE BOJÍ GYNEKOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ, KTERÉ JIM MŮŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT

RELAX

SYNDROM SUCHÉHO OKA NEPODCEŇUJTE, ALE ŘEŠTE OKAMŽITĚ! PLICNÍ LÉKAŘI MLUVÍ O DÝCHÁNÍ A STRESU VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ REISHI ANTI-AGE SÉRUM S VITAMÍNEM C Týden vědy a techniky AV ČR 2019 ELIŠKA A JAKUB OPĚT DOMINUJÍ ROZHOVOR S VOJTĚCHEM BABIŠTOU O KAMPANI SDÍLÍME KRÁSU - ON+ONA 4 DRUHY PODZIMNÍHO OVOCE, KTERÉ ÚTOČÍ NA SKLOVINU …a jak ji ochránit VERONIKA MAREŠOVÁ: ZEŠTÍHLUJE ČERNÁ BARVA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz