GALENICKÁ PŘÍPRAVA NA EDUCOMMUNa portálu Educomm došlo letos ke spuštění dlouho připravované tematické akademie zaměřené na Galenickou přípravu. Jedná se o zcela unikátní projekt, který byl vytvářen společně se společností Fagron a.s.

Galenická příprava patří mezi základní služby, které poskytuje většina lékáren v České republice. Znalosti z farmaceutické technologie jsou důležité pro správnou formulaci léčivých přípravků, informace z oblasti klinické farmacie zase pomáhají správné dispenzační praxi.

Na základě požadavků lékařů a pacientů je v lékárnách připravována celá řada tradičních IPLP. Také zavádění nových léčivých a pomocných látek a moderních pomůcek do běžné praxe je důležité pro pozitivní vývoj kvality poskytované lékárenské péče.

Galenické přednášky o přípravě proto představují nejčastěji používané lékové formy na základě dostupných odborných informací a v současnosti využívaných postupů přípravy.

V systému Educomm, v akademii Galenická příprava nyní naleznete čtyři odborná témata s certifikátem včetně názorných ukázek z laboratoří. Další nové přednášky do této sekce pro vás připravujeme. 

Podívejte se na ukázku z přednášky v Galenické přípravě!

Co naleznete v obsahu přednášek z akademie Galenické přípravy?


Polotuhé lékové formy - hydrofilní krémy

V této přednášce se podíváme na polotuhé lékové formy. Představíme si obvykle používané masťové základy, se zaměřením na ty krémové. Krémové základy představují směsi pomocných látek pro topické podání, nejčastěji využívané v dermatologických indikacích. Krémy působí oproti mastem spíše ve svrchnějších vrstvách kůže, což může být v řadě případů žádoucí. Navíc jsou většinou vodou smyvatelné, což může být při denní aplikaci výhodou. V moderní lékárenské praxi se již setkáme s využitím míchacích přístrojů pro přípravu léčivých krémů...

Perorální tekuté lékové formy - roztoky a suspenze

V  přednášce si představíme tekuté lékové formy pro podání ústy (p.o.). Tekuté suspenze, roztoky či sirupy nejčastěji využijeme tam, kde není vhodnou lékovou formou tableta či kapsle. Ať už z důvodu různých alergií na pomocné látky v tabletách; neschopnosti polknout pevnou lékovou formu (např. dětští pacienti, pacienti s dysfagií, onkologičtí pacienti, neurologičtí pacienti atd.) nebo nutnosti podat léčivou enterální sondou.

Pevné lékové formy - kapsle a prášky

Prášky a kapsle nejčastěji připravujeme pro pacienty, kteří potřebují úpravu dávkování dle jejich zdravotního stavu nebo hmotnosti. Představíme si základní pravidla pro přípravu tobolek i pomůcky které dnes můžeme využít pro efektivní přípravu kapslí v lékárně.

Polotuhé lékové formy - gely

V této přednášce se podíváme na polotuhé lékové formy. Gelové přípravky dnes představují hojně využívanou alternativu, díky jejich dobré přilnavosti na sliznice i kůži. Zvolit správný postup přípravy a vhodné pomocné látky pro stabilizaci gelů, je při jejich formulaci velice důležité. Na technologická doporučení při přípravě gelů pro místní podání se zaměříme i v dnešním dílu věnovaném galenické přípravě této lékové formy.

 více na www.educomm.cz

 

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz