DOPŘEJME SVALŮM ENERGII I RELAXPharmDr. Jana Strieglerová

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a zimní příroda a hory lákají k lyžování a zimním sportovním aktivitám. Pohyb i pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu je pro organismus prospěšný. Na některé pohyby a zátěž spojenou s lyžováním, snowboardováním, bruslením a jinými zimními sporty není většinou naše tělo během roku zvyklé a mohou se velmi brzy dostavit svalové bolesti, únava nebo úrazy, které pak znepříjemní celou zimní dovolenou.

Vhodné jsou pravidelné protahovací cviky (strečink) nebo jóga ráno před i odpoledne po lyžování. Protažené a aktivované svaly se pak lépe přizpůsobí zvýšené fyzické zátěži během dne.

Aby byl pobyt na horách v pohodě, můžeme se na něj dobře připravit a vybavit si lékárničku Schűsslerovými minerály, jejichž užíváním se podpoří metabolismus a tvorba energie v organismu.

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum D12 má vliv na energetický metabolismus buňky. Je vhodná při zvýšené fyzické zátěži i ve stavech oslabení organismu virózou nebo nachlazením. Podporuje krvetvorbu, oxygenaci a regeneraci tkání.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6 podporuje relaxaci svalové tkáně a její užívání během pobytu na horách příznivě působí jako prevence svalových křečí a bolestí. Tato sůl působí relaxačně nejen na kosterní svalovinu, ale také na psychické úrovni. Pokud máme stres a strachy spojené s balením, náročnou cestou na hory nebo ze samotného lyžování, podporuje užívání této soli uvolnění vnitřního napětí a pocit větší pohody.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum D6 má vliv na regulaci acidobazické rovnováhy v těle a podporuje léčbu stavů překyselení organismu. Při nadměrné fyzické zátěži dochází k uvolnění kyseliny mléčné ve svalech, které se pak projeví svalovou bolestí.  Užívání soli č. 9 tak podpoří metabolismus kyseliny mléčné ve svalech a zmírní nebo zabrání následným bolestem svalů.

Užívání: tablety se nechají volně rozpustit v dutině ústní nebo se popíjejí ve formě horkého nápoje, který je obzvláště vhodný po odpoledním lyžování. Jednotlivé soli se mohou kombinovat.

Dávkování: 3x denně 2 tablety od každé soli. V případě rozvoje svalových bolestí nebo velké únavy po lyžování rozpustíme 5 tablet soli č.7 a soli č. 3 v horké vodě a co nejteplejší pomalu popíjíme. Tento horký nápoj můžeme užívat 3x denně.

Pokud došlo ke vzniku zlomeniny, můžeme po chirurgickém ošetření podpořit srůstání kostí užíváním kombinace soli č. 1 Calcium fluoratum D12, která má vliv na pojivovou tkáň, podporuje elasticitu šlach a vazů a zvyšuje pevnost kostní tkáně a soli č. 2 Calcium phosphoricum D6, která ovlivňuje kostní tkáň a podporuje ukládání vápníku a fosforu do kostí. Tyto soli je třeba užívat dlouhodobě 3x denně 2 tablety až do úplného zahojení.

Vhodný doplňujícím lékem k solím je homeopatický léčivý přípravek Traumeel. Obsahuje byliny a minerály v ředění D4 a D8, které podporují hojení ran, vstřebávání hematomů, srůstání zlomenin a mají analgetický a protizánětlivý účinek (Arnica montana, Symphytum officinalis, Bellis perennis, Hypericum perforatum, Calendula officinalis, Chamomilla recutita, Hamamelis virginiana, Achillea millefolium, Echinacea purpurea, Atropa belladonna, Aconitum napellus, Mercurium solubilis a Calcii sulfidum).

Traumeel je k dostání ve formě tablet i jako mast a je vhodný pro děti i dospělé. Mast se nanáší dle potřeby 2x denně (případně častěji), tablety se užívají 3x denně, při akutních potížích častěji, dle příbalové informace.


Zkrácená informace o přípravku Traumeel mast:
Složení (100g masti obsahuje): Arnica montana D4 1,500 g; Calendula officinalis D4 0,450 g; Hamamelis virginiana D4 0,450 g; Echinacea angustifolia D4 0,150 g; Echinacea purpurea D4 0,150 g; Chamomilla recutita D4 0,150g; Achillea millefolium D4 0,090 g; Symphytum officinale D4 0,100 g; Bellis perennis D4 0,100 g; Hypericum perforatum D6 0,090 g; Aconitum napellus D4 0,050 g; Atropa belladonna D4 0,050 g; Mercurius solubilis Hahnemanni D6  0,040 g; Calcii sulfidum D6  0,025 g. Indikace: Homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění bolesti při lehkých nebo středně závažných poraněních pohybového aparátu. Dávkování: Ráno a večer (v případě potřeby častěji) nanášet malé množství masti v tenké vrstvě na místa bolesti. Kontraindikace: Hypersenzitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku. Zvláštní upozornění: Traumeel obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu). Přípravek by měl být aplikován pouze na zdravou a neporušenou kůži (bez otevřených ran a poranění) a nesmí se dostat do kontaktu s oční spojivkou nebo se sliznicemi. Pouze k vnějšímu použití. Interakce: Nejsou známy. Nebyly provedeny žádné studie interakcí. Fertilita, těhotenství a kojení: Pro tento přípravek nejsou k dispozici žádné klinické údaje vztahující se k těhotenství nebo kojení. Těhotné a kojící ženy by se o používání přípravku měly poradit s lékařem. Nežádoucí účinky: V ojedinělých případech se mohou vyskytnout alergické kožní reakce. Uchovávání: Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. Balení: Mast 50 g. Držitel rozhodnutí o registraci: Biologische Heilmittel Heel GmbH, Dr.-Reckeweg Straße 2-4, 76532 Baden-Baden, Německo. Registrační číslo: 93/565/93-C. Datum poslední revize textu: 17.9.2018. Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Podobná problematika:

Schűsslerovy soli pro sportovce ZDE

Schűsslerovy soli při nachlazení ZDE


Inzerce

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Excilor Oscilloconinum Právní poradna Kongresy Levopront Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE VELKÁ VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ INCA COLLAGEN - ČESKÝ PRODUKT S PŘIDANOU HODNOTOU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZLOMENINY ROZHOVOR S PROFESOREM BENEŠEM O MOZKU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: PREVENCE KARDIOVASKULÁRNÍCH CHOROB MOŽNOSTI FYTOFARMAK PŘI ZVLÁDÁNÍ ÚZKOSTNÝCH PORUCH HEMOROIDY: PŘÍČINY, PREVENCE A ŘEŠENÍ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PROTEKTIVNÍ FAKTORY V SOUVISLOSTI S COVID-19 PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ FAKULTU JADERNOU A FYZIKÁLNĚ INŽENÝRSKOU ČVUT PROMĚNILI VĚDCI V MANUFAKTURU TOP 5 ČLÁNKŮ BŘEZNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4-2020 KNIŽNÍ NOVINKY AIFP: VE VÝVOJI JE NA 30 ANTIVIROVÝCH LÉČIV ČÍM NAHRADIT PARACETAMOL? NĚKOLIK TIPŮ Z PŘÍRODY NA ZLEPŠENÍ OBRANYSCHOPNOSTI V DOBÁCH VIROVÝCH INFEKCÍ VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ KLOUBNÍ PÉČE PACIENTI S NÁHLOU ZTRÁTOU ČICHU BY MĚLI DODRŽOVAT KARANTÉNU ANTROPOLOGOVÉ POMÁHAJÍ S VÝVOJEM DĚTSKÝCH RESPIRÁTORŮ REPRODUKČNÍ ZDRAVÍ MUŽŮ OD DĚTSTVÍ DO DOSPĚLOSTI COVID-19: JEN DOBRÉ ZPRÁVY KDO JE VINÍKEM V PŘÍPADĚ ONEMOCNĚNÍ COVID-19?

RELAX

ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ COSMECEUTICAL JE NEJVYŠŠÍ STANDARD PÉČE O PLEŤ VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ PARASOFTIN EXFOLIAČNÍCH PONOŽEK ŽIJEME V ČASE INFORMAČNÍ OBEZITY JAK CHRÁNIT SEBE A SVÉ OKOLÍ JAK VYŘEŠIT NEDOSTATEK TALENTŮ? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY 6 TIPŮ PRO ZDRAVÉ BĚHÁNÍ SPRÁVNÉ MYTÍ RUKOU UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz