DNY PAMĚTI V LÉKÁRNÁCHPřed pár dny jsme se mohli během celého týdne v některých lékárnách sdružení Moje lékárna v Praze, Liberci, Ostravě a Břeclavi setkat se třemi informačními stánky. První byl jakousi mobilní poradnou České alzheimerovské společnosti a upozorňoval na problematiku života s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Ve druhém stánku si mohli zájemci nechat změřit stáří cév a třetí informoval potenciální klienty o výhodách pojištění u Vojenské zdravotní pojišťovny.

Z prvních ohlasů


Monika Kozová z České alzheimerovské společnosti (ČALS) měla na starosti stánek v lékárně v Praze Libni:

„Právě před chvílí se tu stavila paní, která pečuje o nemocného. Řekla jsme jí několik informací, hovořily jsme spolu i o možnosti získání příspěvku na péči. Jinak musím říci, že jsem návštěvníky lékárny oslovovala většinou osobně. Mám zkušenost, že se řada lidí těchto informací obává..."

Návštěvníci měli nejčastěji zájem o informace ohledně řešení absence sociálních kontaktů - možnosti zapojení do aktivit místního klubu seniorů a účast na kurzech trénování paměti. Byly jim poskytnuty tipy na trénování paměti a konkrétní cvičení, která mohou provádět i sami doma. Lidé často netušili, že existují Sady a Sešity na trénování paměti, na jejichž pořízení přispívá zdravotní pojišťovna. Tyto pomůcky jsou k dostání i na www.mojelekarna.cz.

...

Iveta Taleska měřila stáří cév:

„Na každého zájemce máme čtvrthodinu, takže zpracujeme asi 25 dotazníků denně. Starší lidé většinou mají problémy s cévami, ale nepředpokládali jsme, že je bude v tak velké míře mít i mladší populace. Tento projekt je, myslím, velmi úspěšný. Zjišťujeme, že více lidí má starší cévy, než je jejich kalendářní věk."

Stalo se, že jste po naměření hodnot odeslali někoho rovnou k lékaři?

„Ano."

...

„Máme za sebou u nás v lékárně v Břeclavi na poliklinice Dny paměti a musím napsat, že tato akce měla v naší lékárně velký ohlas," píše Mgr. Eva Horáčková. „Celé dva dny pacienti opravdu chodili, radili se s námi a měli velký zájem o informace o nemoci a pečování o své blízké. Mgr. Lenka Javůrková z ČALS je člověk na svém místě. S pacienty to opravdu umí, je vstřícná a empatická. Napadlo mě, že by tato akce mohla být v naší lékárně i častěji než jen jednou do roka."

Klienti lékárny, kteří se zajímali o Alzheimerovu chorobu, obdrželi po konzultaci sadu infomačních materiálů: Na pomoc pečujícím, Dopisy, Jak upravit domov člověka s demencí. Po měření cévního věku si všichni odnesli jak vytištěný přehled s naměřenými hodnotami, tak podrobnou zprávu pro lékaře. Všechny informace a měření byla pro klienty lékáren zdarma.

Letos nás v Praze i v Ostravě překvapil zájem odborníků o brožury pro pečující: Na pomoc pečujícím, Dopisy, Jak upravit domov člověka s demencí. informační stánek navštívili lékaři, sociální pracovníci úřadů nebo pobytových služeb pro seniory. Jedna pedagožka z vyšší odborné školy prohlásila, že je fajn, že se někdo konečně pořádně zajímá i o neformální pečující.

Sdružení lékáren Moje lékárna

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz