DNY PAMĚTI V LÉKÁRNÁCHPřed pár dny jsme se mohli během celého týdne v některých lékárnách sdružení Moje lékárna v Praze, Liberci, Ostravě a Břeclavi setkat se třemi informačními stánky. První byl jakousi mobilní poradnou České alzheimerovské společnosti a upozorňoval na problematiku života s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Ve druhém stánku si mohli zájemci nechat změřit stáří cév a třetí informoval potenciální klienty o výhodách pojištění u Vojenské zdravotní pojišťovny.

Z prvních ohlasů


Monika Kozová z České alzheimerovské společnosti (ČALS) měla na starosti stánek v lékárně v Praze Libni:

„Právě před chvílí se tu stavila paní, která pečuje o nemocného. Řekla jsme jí několik informací, hovořily jsme spolu i o možnosti získání příspěvku na péči. Jinak musím říci, že jsem návštěvníky lékárny oslovovala většinou osobně. Mám zkušenost, že se řada lidí těchto informací obává..."

Návštěvníci měli nejčastěji zájem o informace ohledně řešení absence sociálních kontaktů - možnosti zapojení do aktivit místního klubu seniorů a účast na kurzech trénování paměti. Byly jim poskytnuty tipy na trénování paměti a konkrétní cvičení, která mohou provádět i sami doma. Lidé často netušili, že existují Sady a Sešity na trénování paměti, na jejichž pořízení přispívá zdravotní pojišťovna. Tyto pomůcky jsou k dostání i na www.mojelekarna.cz.

...

Iveta Taleska měřila stáří cév:

„Na každého zájemce máme čtvrthodinu, takže zpracujeme asi 25 dotazníků denně. Starší lidé většinou mají problémy s cévami, ale nepředpokládali jsme, že je bude v tak velké míře mít i mladší populace. Tento projekt je, myslím, velmi úspěšný. Zjišťujeme, že více lidí má starší cévy, než je jejich kalendářní věk."

Stalo se, že jste po naměření hodnot odeslali někoho rovnou k lékaři?

„Ano."

...

„Máme za sebou u nás v lékárně v Břeclavi na poliklinice Dny paměti a musím napsat, že tato akce měla v naší lékárně velký ohlas," píše Mgr. Eva Horáčková. „Celé dva dny pacienti opravdu chodili, radili se s námi a měli velký zájem o informace o nemoci a pečování o své blízké. Mgr. Lenka Javůrková z ČALS je člověk na svém místě. S pacienty to opravdu umí, je vstřícná a empatická. Napadlo mě, že by tato akce mohla být v naší lékárně i častěji než jen jednou do roka."

Klienti lékárny, kteří se zajímali o Alzheimerovu chorobu, obdrželi po konzultaci sadu infomačních materiálů: Na pomoc pečujícím, Dopisy, Jak upravit domov člověka s demencí. Po měření cévního věku si všichni odnesli jak vytištěný přehled s naměřenými hodnotami, tak podrobnou zprávu pro lékaře. Všechny informace a měření byla pro klienty lékáren zdarma.

Letos nás v Praze i v Ostravě překvapil zájem odborníků o brožury pro pečující: Na pomoc pečujícím, Dopisy, Jak upravit domov člověka s demencí. informační stánek navštívili lékaři, sociální pracovníci úřadů nebo pobytových služeb pro seniory. Jedna pedagožka z vyšší odborné školy prohlásila, že je fajn, že se někdo konečně pořádně zajímá i o neformální pečující.

Sdružení lékáren Moje lékárna

Zpět

DOPORUČUJEME

Canephron Canephron Právní poradna První volba Kongresy Hotel Olympik Praha Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

VELKÁ PODZIMNÍ HRA VAGINÁLNÍ SUCHOST? ŽÁDNÉ TABU! BIOLOGICKY AKTIVNÍ LÁTKY V DOPLŇCÍCH STRAVY OVLIVŇUJÍCÍ ČINNOST MOZKU KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE Dr. Conti a VR srdce MĚŘENÍ PRUŽNOSTI CÉV ODHALÍ MOŽNÁ RIZIKA PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL VÝSLEDKY PRŮZKUMU JAK LÉKÁRNÍCI VNÍMAJÍ DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE? – II. ČÁST NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2019 – VÝBĚR LISTOPAD VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: DEPRESE SCHŰSSLEROVY SOLI V LÉČBĚ NACHLAZENÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2019 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2019 KNIŽNÍ NOVINKY ZÁSADY LÉČBY VARIXŮ DOLNÍCH KONČETIN FARMACEUTICKÉ ASISTENTY ZASTŘEŠÍ NOVÁ PROFESNÍ KOMORA PILOTNÍ SCREENING ODHALUJE JEDNU PLICNÍ NEMOC ZA DRUHOU MIGRÉNA JAKO ŽIVOTNÍ A PRACOVNÍ PŘEKÁŽKA 5 VYŠETŘENÍ, KTERÉ BY MĚLA ABSOLVOVAT KAŽDÁ ŽENA PO PADESÁTCE PŘÍPRAVEK NUCALA VÝZNAMNĚ SNIŽUJE EXACERBACE TĚŽKÉHO EOZINOFILNÍHO ASTMATU ŽENY SE BOJÍ GYNEKOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ, KTERÉ JIM MŮŽE ZACHRÁNIT ŽIVOT

RELAX

SYNDROM SUCHÉHO OKA NEPODCEŇUJTE, ALE ŘEŠTE OKAMŽITĚ! PLICNÍ LÉKAŘI MLUVÍ O DÝCHÁNÍ A STRESU VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ REISHI ANTI-AGE SÉRUM S VITAMÍNEM C Týden vědy a techniky AV ČR 2019 ELIŠKA A JAKUB OPĚT DOMINUJÍ ROZHOVOR S VOJTĚCHEM BABIŠTOU O KAMPANI SDÍLÍME KRÁSU - ON+ONA 4 DRUHY PODZIMNÍHO OVOCE, KTERÉ ÚTOČÍ NA SKLOVINU …a jak ji ochránit VERONIKA MAREŠOVÁ: ZEŠTÍHLUJE ČERNÁ BARVA? UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz