KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU: ÚRAZY A HOJENÍ RAN

Sloupek připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie a výživového poradenství aplikuje denně ve své praxi.

SRDEČNÍ SELHÁNÍ ZAČÍNÁ NENÁPADNĚ...

...má však fatální následky. Do života dokáže vstoupit velmi nenápadně. Každým rokem přibývá 40 tisíc nových pacientů s diagnózou chronického srdečního selhání. Hlavní funkcí srdce je udržovat krevní oběh a zásobovat tak všechny naše orgány kyslíkem a živinami. Při srdečním selhání srdce nezvládá tuto úlohu plnit. Mezi příznaky patří dušnost, otoky kotníků, nárůst váhy, únava, nechuť k jídlu, nadměrné bušení srdce nebo vyšší frekvence močení.

Educomm
www.polp.cz
Eduwin
Kongres Healthcomm

VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: ALERGIE

Alergie je nepatřičná reakce imunitního systému na různé vnější faktory. Seznam činitelů, na které může být člověk alergický, je obsáhlý. U alergií, jako výrazných autoimunitních zánětlivých reakcí, se uplatňuje vliv zejména EPA, jejíž metabolity prostaglandiny, leukotrieny a tromboxany mají protizánětlivý účinek a tlumí sílu alergické reakce.

TOP 5 ČLÁNKŮ KVĚTNA 2018

Které články z květnového vydání Magazínu vás nejvíce zaujaly? Podívejte se na TOP 5 nejčtenějších z nich.

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 6-2018

V červnu bude probíhat na Educommu velká letní soutěž! Čeká vás interaktivní mapa a řešení různých zdravotních problémů, které mohou vaše pacienty potkat...

NEJMENŠÍ DĚTI NA CESTÁCH

Nejmenší děti (do dvou nebo i až do tří let věku) nelze očkovat některými vakcínami, protože u nich ještě není plně rozvinuta protilátková imunita.

SENIOR V LÉKÁRNĚ: ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Nemoci, které jsou léčitelné v mládí a středním věku, jsou léčitelné i ve stáří. Seniory ale více trápí chronická onemocnění a zhoršují se jim mentální funkce.

Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz