KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU: JARNÍ ÚNAVA

S pozvolným odchodem zimy nastává období těšení se na jaro, teplo a krásné počasí. Paradoxně touto dobou přichází do lékárny mnoho pacientů unavených a vyčerpaných...

MUDr. Jakub Albrecht

Jaké psychické potíže si přineseme na svět v genetické výbavě a za které zodpovídá prostředí a doba, ve které žijeme? Tým lékařského portálu Edumedic.cz vyzpovídal pro Magazín MUDr. Jakuba Albrechta, který se zúčastnil 61. psychofarmakologické konference v lázních Jeseník.


S recepty u jednoho pacienta na dva a více přípravků, jejichž současné užívání se vylučuje, jsem se setkal v roce 2018

Často

Občas

Pouze výjimečně

Nikdy

Educomm
www.polp.cz
Eduwin
Kongres Healthcomm

VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: HUBNUTÍ

Omega-3 mastné kyseliny pomáhají mírnit pocit hladu při hubnutí. Při pohybových aktivitách vydáte více energie z tuků, studie rovněž udávají i statisticky významný pokles množství tělesného tuku.

TOP 5 ČLÁNKŮ LEDNA 2019

Za 31 dní uplynulého měsíce vás nejvíce zaujaly články týkající se probíhajících i plánovaných změn v lékárenské praxi: cenová regulace, ověřování pravosti léků nebo hodnocení prvního roku eReceptu.

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 2-2019

V systému přibyly nové přednášky a kurzy a zapojit se můžete během února i do dalšího ročníku nezávislého průzkumu První volba lékárníka.

ZMĚNY VE ZDRAVOTNICTVÍ 2019

Novela zákona o léčivech č. 378/2007 Sb. by asi v polovině letošního roku měla přinést očekávaný lékový záznam pacienta, který povede k omezení nežádoucích interakcí léčivých přípravků a jejich duplicitnímu používání.

NEDOSTUPNÉ LÉKY V LEDNU 2019

Začátek letošního roku ovlivnila české lékárenství kauza chybějícího léku Digoxin. Přestože se kritickou situaci podařilo s přispěním lékárníků vyřešit, problém s nedostupnými léky je i nadále aktuální.

Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz