Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVYUŽITÍ SCHŰSSLEROVÝCH SOLÍ PŘI DIAGNÓZÁCH DNA, DEPRESE A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍKPharmDr. Jana Strieglerová

Seriál Minerální abeceda pokračuje a vítám vás v jeho další části. Jedná se o využití Schűsslerových solí v konkrétních situacích a diagnózách v běžné lékárenské a klinické praxi - jak dobře a efektivně podpořit léčbu pacienta. Nové číslo pod písmenem D přináší téma dny, deprese a dráždivého tračníku. 

Dna (arthritis uratica)

Toto onemocnění je krásnou ukázkou toho, jak stravování a životní styl mají velký vliv na naše zdraví. Ne nadarmo se dně říká nemoc králů. V lékárně své pacienty podporuji a motivuji ke změně životosprávy a Schűsslerovy soli mi jsou v tomto procesu zefektivnění detoxikace a odkyselování organismu velkým pomocníkem. 

Kombinaci solí No. 9+10+11 je vhodné užívat dlouhodobě, 3x denně 2 tablety od každé soli.

V případě bolestí postižených kloubů přidávám protizánětlivou kombinaci: No. 6 Kalium sulfuricum D6 + No. 12 Calcium sulfuricum D6. 

Dráždivý tračník (colon irritabile)

Jde o onemocnění charakterizované celou řadou chronických trávicích potíží, které jsou funkčního charakteru. Jsou obtěžující a snižují životní komfort pacienta. Mezi nejčastější příznaky patří nadýmání, bolesti břicha, zácpa, průjem nebo jejich střídání. Jako příčina se nejčastěji uvádí stres. Úprava stravování je zásadní. 

Dávkování: Dlouhodobě 3x denně 2 tablety od každé soli ze základní kombinace. Při akutních příznacích podávat často, v intervalu 10-15 min. 

Depresivní stavy

Podpora pacientů s depresivními příznaky má vliv na poruchy nálad, uvolnění a podporu kvality spánku. 

Dávkování: Tyto soli lze užívat dlouhodobě 3x denně 2 tablety. Doporučuji No. 7 dát ve večerní dávce 5 tablet do sklenice teplé vody a pomalu popíjet. Naopak No. 5 Kalium phosphoricum D6 večer vynechat, aby se příliš nepodpořila aktivita mozku a lépe se usínalo.

Při zvýšené přecitlivělosti nervové soustavy je vhodné přidat No. 21 Zincum chloratum D6, které není zatím v ČR registrované, ale lze jej objednat z Rakouska nebo Německa. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum/Silicea DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje natrium phopshoricum/natrium sulfuricum/siliceu, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 9/10/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

......

Předchozí díly:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKNÉ, ALERGIE NEBO BRONCHIÁLNÍHO ASTMATU?

POUŽITÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ PŘI BOLESTI, BÉRCOVÝCH VŘEDECH A BRONCHITIDĚ

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U CELULITIDY, CYSTITIDY NEBO CROHNOVY NEMOCI?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie