Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ O TŘI BALÍČKY PRO VAŠE ZDRAVÍJe tu naše další soutěž se společností Jamieson, tentokrát pro dva zimní měsíce, kdy lidský organismus čelí řadě nepříznivých vlivů, které ovlivňují mysl, fyzické zdraví i kvalitu našich vlasů, pokožky či nehtů. V zimě máme k dispozici méně světla, vitaminů i sociálních kontaktů. Časté přechody ze zimy do tepla mohou oslabit imunitu a nejsou vítané ani pro kondici naší pleti a vlasů. 

JAMIESON VLASY, POKOŽKA, NEHTY 60 TBL. 

Speciálně upravené složení doplňku stravy k podpoře zdraví vlasů, pokožky a nehtů a růstu vlasů.

Aktivní složky se účinně podílejí na udržování vlasů, pokožky a nehtů v dobré kondici.

Cystin se skládá ze dvou molekul cysteinu. Cystein je síru obsahující aminokyselina, kterou si organismus dokáže syntetizovat, proto není esenciální.1 Síra vytváří disulfidové můstky, které jsou základním faktorem tvaru a funkce proteinů kosterní a pojivové tkáně a stability strukturálních proteinů, jako např. keratin. Keratin je vláknitý protein, který se nachází v povrchové vrstvě kůže, nehtech a vlasech. Proto je přítomnost cystinu v přípravku velmi důležitá.

Vitamín C hraje významnou roli při tvorbě kolagenu, který je důležitý pro zachování pružnosti kůže, vlasů a nehtů.2

Vitamín E chrání buňky před oxidačním stresem, čímž oddaluje jejich stárnutí.3

Zinek se podílí na syntéze bílkovin, dělení buněk a jejich regeneraci.4 Při nedostatku zinku v organizmu dochází k štěpivosti a lomivosti nehtů a ke vzniku bílých skvrn na nehtech, k vypadávání vlasů a ke kožním vyrážkám a lézím.

Methionin brání tvorbě peroxidu vodíku v koříncích vlasů. Zvýšená tvorba peroxidu vede k postupné ztrátě barvy vlasů.5

Biotin zlepšuje pevnost, tloušťku a tvrdost nehtů. Je důležitou výživnou látkou pro zdraví vlasů, protože zlepšuje metabolismus tuků ve vlasové části pokožky hlavy, čímž předchází vypadávání vlasů.6 Jelikož se zúčastňuje metabolismu tuků, zlepšuje stav kůže podporou tvorby nových kožních buněk a odstraňovaní starých na denní bázi. 

JAMIESON PUPALKOVÝ OLEJ 180 KPS.

Pupalkový, za studena lisovaný olej, je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, které příznivě ovlivňují kardiovaskulární systém a hladinu cholesterolu v krvi. 

Olej spolu s vitamínem E posiluje imunitní systém, zmírňuje menstruační bolesti, pomáhá řešit problémy žen v menopauze a pomáhá udržovat zdravou a hydratovanou pokožku, zlepšuje její pružnost, zmírňuje záněty spojené s akné a zmírňuje příznaky spojené s ekzémy. 

JAMIESON MULTI COMPLETE PRO DOSPĚLÉ 90 TBL.

Jamieson Multi Complete pro dospělé je snadný způsob, jak získat 100 % denní potřeby vitamínů pro vaše tělo. Jeho složení splňuje doporučení Health Canada, takže si můžete být jisti, že každý den přijímáte 100 % nebo více vitamínů, které vaše tělo potřebuje! 

Vitamín A podporuje zachování dobrého zraku.

Vitamín C přispívá ke správné činnosti imunitního systému a ke správné funkci a propustnosti krevních cév.

Vitamíny C a E přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Kyselina listová a niacin pomáhají při vyčerpání a únavě.

Vitamín D je nezbytný pro zdravý růst a udržení zdravých kostí a zubů a pro správnou činnost imunitního systému a svalů.

Literatura:
1. Aslaksen M.A. et al.: Evaluation of content and digestibility of disulfi de bonds and free thiols in unextruded and extruded diets containing fi sh meal and soybean protein sources; Animal Feed Science and Technology, 2006.
2. Peterkofsky B.: Ascorbate requirement for hydroxylation and secretion of procollagen: relationship to inhibition of collagen synthesis in scurvy; Am J Clin Nutrition,1991.
3. Traber M.G., Atkinson J.: Vitamin E, Antioxidant and Nothing More; Free Radic Biol Med, 2007.
4. Prasad A.S.: Zinc defi ciency; British Medical Journal, 2003.
5. Wood J.M. et al.: Senile hair graying: H2O2-mediated oxidative stress affects human hair color by blunting methionine sulfoxide repair; The FASEB Journal, 2009.
6. Patel D.P., Swink S.M., Castelo-Soccio L.: A Review of the Use of Biotin for Hair Loss; Skin Appendage Disorders, 2017.

..........................................................

NAŠE SOUTĚŽ O TŘI BALÍČKY PRO ZDRAVÍ A KRÁSU

Zapojte se v průběhu prosince 2022 a ledna 2023 do naší soutěže o tři balíčky produktů společnosti Jamieson, nejstaršího a největšího kanadského výrobce a distributora přírodních vitamínů, minerálů a koncentrovaných výživových doplňků. Od roku 1922 přichází Jamieson na trh s inovativními produkty nejvyšší kvality, čistoty a bezpečnosti. Stoleté jubileum společnosti jsme si připomínali celý rok na Magazínu, mj. soutěžemi o dárkové balíčky. Tato poslední soutěž končí 31. 1. 2023. Odpovězte správně na soutěžní otázku na magazin@hcom.cz (heslo JAMIESON) a získejte tak šanci na výhru.

Soutěžní otázka: Víte, které dvě aminokyseliny chránící naše vlasy, nehty a pokožku, jsou obsaženy v přípravku Jamieson Vlasy, pokožka, nehty 60tbl.?

a) Metionin, cystin

b) Arginin, cystein

Mohlo by vás také zajímat:

RESVERATROL - VÝZNAMNÝ BIOFLAVONOID
PODPORA ZDRAVÍ SILNÝMI ANTIOXIDANTY
VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ DOPLŇKU STRAVY S VITAMÍNY C A D3
SELEN - MINERÁL IMUNITY I PLODNOSTI

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY