Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘI ZÁPALU PLICPharmDr. Jana Strieglerová

Během celého roku vám s kolegyní a kamarádkou, MUDr. Evou Kettmannovou, předkládáme abecedně diagnózy a onemocnění, se kterými se setkáváme u našich pacientů, a zkušenosti, které v průběhu naší praxe získáváme. Chceme vás tím podpořit, inspirovat a motivovat do vaší praxe a práce se Schűsslerovými solemi.

Jako hlavní léčba se Schűsslerovy soli osvědčily u běžných a nekomplikovaných stavů. U chronických a komplikovaných stavů jsou efektivním doplněním ke klasické léčbě.

ZÁPAL PLIC (pneumonie) je zánětlivé onemocnění plicního parenchymu. Na podporu a doplnění klasické léčby a rekonvalescence mám dobré zkušenosti se Schűsslerovými minerály, homeopatií a fytoterapií.

Základní trojkombinaci tvoří No. 4 Kalium chloratum D6 a No. 3 Ferrum phosphoricum D12 a No. 6 Kalium sulfuricum D6. 

Dávkování:

Čím akutnější stav a výraznější příznaky, tím častěji soli podáváme. Vzhledem k závažnosti onemocnění a většího množství solí, které je třeba užívat, doporučuji rozpuštění 5 tbl. od každé soli v 0,5 - 0,75 vody a po doušcích popíjet. Během dne takto připravit a vypít alespoň 3 nápoje. Kombinaci No. 9 + No. 10 na podporu očištění organismu po klasické léčbě doporučuji užívat 4x denně 2 tbl. po dobu 2 týdnů.

Dávkování a délka užívání:

Tuto trojkombinaci lze užívat po celou dobu rekonvalescence až do úplné kondice. Vždy záleží na průběhu nemoci, přetrvávajícím kašli, únavě a stavu organismu. Užívají se 3x denně 2 tablety od každé soli.

Velmi dobrou zkušenost mám s extraktem z kořene rostliny Pelargonium sidoides (Kaloba gtt, tbl.)*a její kombinací se Schűsslerovými solemi, a to jak ve fázi probíhajícího zánětu dýchacích cest, tak ve fázi rekonvalescence. Dobře působí na přetrvávající kašel a dráždění sliznic dýchacích cest.

*SPC Kaloba SÚKL - Přehled léčiv (sukl.cz)

Název léčivého přípravku: Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Kalium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Kalium sulfuricum D12/D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüssl /era No. 3/4/6. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/21. 6. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C / 93/271/92-A/C / 93/274/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA?

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS

MINERÁLNÍ SOLI U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE


S naším seriálem Minerální abeceda se písmenkem Z neloučíme.

Již nyní připravují obě autorky - MUDr. Eva Kettmannová a PharmDr. Jana Strieglerová - od začátku abecedy nové diagnózy, u kterých mají ve své praxi dobré zkušenosti s efektivní hlavní či doplňkovou léčbou pomocí minerálních solí.

Hned v lednu 2024 se tedy opět můžete těšit na příklad využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi.

 


Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie