Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyKDYŽ SRDCE SELHÁVÁSrdeční selhání je závažné onemocnění, kdy srdce nedokáže dodávat do všech tělesných orgánů a tkání dostatečné množství okysličené krve. Hlavními příznaky jsou dušnost, a to i v noci a nejen při námaze, otoky nohou - především kotníků, a také větší únava.

Nepodceňujme je

Toto onemocnění se může týkat až 2 procent dospělých, přibližně u procenta lidí mladších než 55 let a více než 10 procent u sedmdesátiletých a starších. A odborníci tvrdí, že každá nutnost hospitalizace takto postižených jedinců zhoršuje jejich prognózu. A bez odpovídající léčby do pěti let zemře asi polovina nemocných.

Nové možnosti léčení

Farmakologická léčba se v poslední době změnila především v možnostech individualizovaného přístupu k pacientovi; některá léčiva konkrétní pacienti netolerují, ale existují možnosti, jak medikamenty dobře vyladit.

Nové technologie významně pomáhají

První pacienti trpící srdečním selháním, kteří mají srdeční implantát Biotronik, využívají vylepšenou aplikaci. S její pomocí mohou hned zaznamenávat své symptomy, a také kontaktovat svého lékaře, který jim v případě potíží volá.

 

Jak to funguje

Data z této aplikace se dostávají do systému Heartinsight, a ten dokáže předem rozpoznat potencionální riziko selhání srdeční funkce i předpovědět možné riziko hospitalizace až 40 dnů předem.

„Výhoda této technologie je především v tom, že lékařům poskytuje nízkou míru falešných výstrah, všechna data zobrazuje v přehledném panelu a dokáže upozornit na zhoršující se příznaky selhávání srdce ještě dřív, než je nahlásí pacient," vysvětluje prof. MUDr. Miloš Táborský, přednosta kardiologické kliniky FN Olomouc. „Zavedení této technologie do každodenní praxe znamená pro pacienty delší a bezpečnější život doma a ve spolupráci s lékařem optimalizaci léčby."

Pacient Pavel je spokojený

Narodil se s nedomykavostí srdeční chlopně. První problémy se srdcem se u něj objevily ve třiadvaceti, kdy mu implantovali aortální chlopeň, a po 15 letech podstoupil další operaci, kdy mu místo biologické chlopně dali mechanickou.

„I po této operaci jsem se cítil dobře a pokračoval nejen ve svém podnikání, dál jsem se věnoval svému podnikání a absolvoval i lovecké a rybářské cesty do zahraničí."

Obtíže se ale vrátily a Pavlovi implantovali kardioverter-defibrilátor. Opět se vrátil ke svým aktivitám, ale před pár lety se objevily arytmie a srdeční selhání. Dvakrát prodělal katetrizační ablaci a je jedním z prvních pacientů, který využívá novou technologii - implantát Biotronik s vylepšenou pacientskou aplikací.

„Vědomí, že jsem trvale pod dohledem, mě uklidňuje," říká a doporučuje ji ostatním kardiakům. „Umožnila mi vrátit se do života."

Společnost Biotronik (se sídlem v Berlíně se zastoupením ve stovce zemí) vyrábí a vyvíjí spolehlivá medicínská kardiovaskulární a endovaskulární zařízení už více než 50 let. Inovace tohoto výrobce doslova zachraňuje životy a umožňuje pacientům s onemocněním srdce a cév kvalitní život.

Mgr. Jana Ulíková

...........................................................
.............................................
..........................

LETNÍ MĚSÍCE MOHOU BÝT PRO KARDIAKY RIZIKOVÉ

EMPAGLIFLOZIN BUDE OD KVĚTNA HRAZENÝ V INDIKACI SRDEČNÍHO SELHÁNÍ BEZ OHLEDU NA STAV EJEKČNÍ FRAKCE

ČTYŘI SIGNÁLY SRDEČNÍCH OBTÍŽÍ

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY