Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽEPharmDr. Jana Strieglerová

Posunuli jsme se do druhé poloviny abecedy a pro dnešní téma Minerální abecedy od písmene P jsem zvolila plané neštovice a plísňové onemocnění nehtů a kůže.

Minerální abeceda je koncept použití Schűsslerových solí v konkrétních diagnózách nebo stavech, se kterými se setkáváme v naší praxi v lékárně nebo ordinaci. Schűsslerovy minerály se osvědčily při běžných potížích jako hlavní léčba, dobře doplní a podpoří klasickou léčbu.

Plané neštovice - varicella

Při výskytu planých neštovic doporučuji podávat Schűsslerovy soli už od prvních příznaků na podporu imunitního systému a lepší průběh celého onemocnění.

Základní lék je No. 3 Ferrum phosphoricum D12, který se užívá od počátku onemocnění až do konce rekonvalescence. Ve fázi výsevu puchýřků doporučuji podávat i Rhus toxicodendron 15 CH 3x denně.

Dávkování: Soli dle výběru z tabulky rozpustit ve 200ml vody, od každé soli 2 tbl. a během dne dítěti podávat pít. V případě horečky se soli podávají často, nejlépe v intervalu 10 - 15 min. Rozpustit v ústech 1 tbl nebo také formou nápoje.

Ve fázi rekonvalescence doporučuji podávat 3x denně po dobu 2 - 3 týdnů.

Plísňové onemocnění nehtů a kůže

Plísňové onemocnění vyžaduje dlouhodobé užívání Schűsslerových solí, a to 3 - 6 měsíců dle stavu a rozsahu postižené kůže. Zároveň zvýšený pitný režim a snížení konzumace jednoduchých cukrů, masa, kávy a alkoholu.

Základními solemi pro léčbu plísní je kombinace No. 9 Natrium phosphoricum D6 + No. 10 Natrium sulfuricum D6. Podporují acidobazickou rovnováhu, činnost jater a detoxikační procesy v těle.

Užívání a dávkování solí při plísňovém onemocnění: 3x denně 2 tablety od každé soli po dobu min. 3 měsíců nebo do vymizení příznaků.

Sulfátová kúra podporuje celkovou detoxikaci organismu a doporučuji ji v případech, kdy pacient trpí na plísně opakovaně, dlouhodobě nebo má velká ložiska. Tato kúra se užívá po dobu 4 týdnů (ráno sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6, v poledne sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6, večer sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6)

Více informací o sulfátové kúře, detoxikaci a podpoře imunity najdete V záložce SERIÁLY na Magazínu.

MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2020) Počet dílů: 11

FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2021) Počet dílů: 11


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phopshoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje ferrum phosphoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C, 93/ 296/92-A/C, /93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Mohlo by vás dále zajímat:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

Zpět

26. DEN LÉKÁREN

Česká lékárnická komora pořádá ve čtvrtek 20. června tradiční Den lékáren, tentokrát na téma „Farmaceut, profesionál po celý život”. Doprovodné aktivity budou probíhat po celý týden od 17. do 21. června ve více než 1 288 lékárnách po celé České republice. K tradiční akci České lékárnické komory se připojuje také Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy.

EPICANAFEST UPOZORNÍ NA SYDROM DRAVETOVÉ

Syndrom Dravetové je velmi vzácná a těžká forma epilepsie, se kterou bojují desítky dětí v Česku. Druhý ročník charitativního festivalu EpicanaFest nabídne kromě osvěty o nemoci i hudební vystoupení a zábavný program pro děti. Akci pořádá nezisková organizace EPICANA a startuje v neděli 23. června ve 13 hodin v pražském areálu Gutovka. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude využit na realizaci dalšího ročníku ‚epitábora‘, na němž se pravidelně setkávají celé rodiny dětí s různými neurologickými problémy. Více na www.epicana.cz.

NOVÁ HLAVNÍ HYGIENIČKA ČR

Vláda 12. 6. 2024 rozhodla, že na pozici hlavní hygieničky nastoupí ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) MUDr. Barbora Macková. Jejím hlavním úkolem je realizace transformace hygienické služby ke stabilnímu a funkčnímu systému ochrany veřejného zdraví. Nadále také zůstane v pozici ředitelky SZÚ. Podle ministra Válka je vzhledem k úzké spolupráci obou institucí volba Mackové velkou výhodou. Barbora Macková vystudovala 3. lékařskou fakultu UK v Praze a do SZÚ nastoupila v roce 1995 jako klinická mikrobioložka. V rámci praxe prošla všemi odbornými centry SZÚ, klinickou laboratoří v nemocnici i praxí na krajské hygienické stanici. V období pandemie Covidu-19 působila v Integrovaném centrálním řídícím týmu jako koordinátor vyšetřujících laboratoří.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete stále registrovat na www.healthcomm.cz/online-akce

2. ČÁST ZÁKONA O LÉČIVECH VSTOUPILA V PLATNOST

Od června by se měla díky novele zákona o léčivech č. 456/2023 Sb. výrazně zvýšit ochrana pacientů před dopady výpadků dodávek léčiv a zpřísní se i pravidla exportu léčiv do zahraničí. Kombinace povinnosti distributorů držet zásoby vybraných léčiv a držitelů licence dodávat léčiva ještě v období po nahlášení výpadku také povede k překlenutí kratších výpadků a poskytne čas pro řešení výpadků dlouhodobějšího charakteru. Zásadní změnou, která vstupuje 1. 6. 2024 v účinnost, je povinnost držitele rozhodnutí o registraci zajistit pro pacienty v ČR dodávky léčivého přípravku, pro který oznámil přerušení nebo ukončení uvádění na trh v ČR, v množství odpovídajícím 1-2 průměrným měsíčním dodávkám, příp. léku, který jej může nahradit. SÚKL bude omezeně dostupná léčiva a nahrazující léčiva označovat příznakem „omezená dostupnost“. Ministerstvo zdravotnictví může nařídit distributorům vytvoření jednoměsíčních rezervních zásob. Více na mzd.gov.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY