Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



JAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚ



PharmDr. Jana Strieglerová

Cyklus článků Minerální abeceda v klinické praxi přináší naše zkušenosti z práce v lékárně a v ordinaci. S kamarádkou a kolegyní MUDr. Evou Kettmannovou vybíráme diagnózy a stavy, se kterými se setkáváme a chceme Vás tím podpořit a motivovat do Vaší praxe a práce se Schűsslerovými solemi. Jako hlavní léčba se Schűsslerovy soli osvědčily u běžných a nekomplikovaných stavů. U chronických a komplikovaných stavů jsou efektivním doplněním ke klasické léčbě.

Sinusitida

Sinusitida (zánět vedlejších nosních dutin) vzniká často jako komplikace akutní rýmy. Její průběh bývá spojený s rýmou jako rhinosinusitida. Schűsslerovy soli doporučuji podávat od prvních příznaků a také v průběhu antibiotické léčby. 

Efektivním doplněním léčby je proplachování nosu mořskou vodou, aplikace homeopatického nosního spreje Euphorbium a užívání fytofarmaka Sinupret.

U pacientů s chronickou sinusitidou doporučuji přidat sůl No. 12 Calcium sulfuricum D6, která má silné protizánětlivé účinky. Dávkování: 3x denně 2 tablety.

Seborea

Seborea (seboroická dermatitida) je neinfekční kožní onemocnění spojené s nadměrnou tvorbou kožního mazu a tvorbou žlutohnědých šupin na pokožce hlavy i těla. Nadměrný stres, životospráva a překyselení organismu mají vliv na rozvoj a průběh tohoto onemocnění.

Pro podpoření detoxikace těla a vyčištění pokožky lze 3x do roka opakovat sulfátovou kúru:

Více informací o sulfátové kúře najdete v Seriálu na Magazínu: MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI A U REFLUXU?
JAKÉ SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE?
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?


 

Srdečně Vás zveme na nový, PODZIMNÍ cyklus odborných přednášek spolu s praktickým workshopem na téma:

Schüsslerovy soli v lékárenské praxi

Zpět

RESPIRAČNÍ INFEKCE - AKTUÁLNÍ STAV

Podle pravidelného monitoringu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se akutní respirační infekce (ARI) v naší populaci drží na úrovni obvyklé pro toto roční období. Ve 49. týdnu se celková nemocnost ARI zvýšila o 5,5 % a dosahuje hodnoty 1544 nemocných na 100 000 obyvatel. V kategorii chřipce podobných onemocnění (ILI) se nemocnost proti minulému týdnu dokonce snížila o 9,1 %. Vzhledem k tomu, že se ale výskyt chřipkových onemocnění začíná zvyšovat v řadě okolních evropských zemí, lékaři doporučují očkování proti chřipce. Podle SZÚ se od začátku září nechalo očkovat proti Covidu -19 více než 296 tisíc osob a proti chřipce pak ve stejném období 683 tisíc osob.

BOLEST ONLINE 20. 11. – 19. 12. 2024

Zveme vás na poslední letošní odbornou akci z dílny Healthcomm Professional, a to 30ti denní tematický online kongres: Bolest lidského těla v souvislostech. Akce je určena pro lékárníky, farmaceutické asistenty a další nelékařské zdravotnické profesionály z Česka i ze Slovenska. Zazní například přednášky prof. RNDr. Jana Krejska, CSc. - Bolest: komunikační uzel sdílený imunitou, zánětem a nervovou soustavou, dále PharmDr. MVDr. Vilmy Vranové, Ph.D. - Management léčby bolesti nebo sdělení Mgr. Ondřeje Šimandla na téma periferní neuropatie a neuropatické bolesti. Program a přihlášení na www.healthcomm.cz. Start je 20. 11. 2024. ČLnK akci ohodnotila 11 body.

DOPORUČUJEME