Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každém článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, je jich celkem 12.

Články najdete v záložce SERIÁLY na Magazínu

MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA
Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2020)
Počet dílů: 11
ZDE

FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU
Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2021)
Počet dílů: 11
ZDE

 

Vysoký krevní tlak

Níže uvedenou léčbu lze nasadit již preventivně u pacientů s rodinnou zátěží arteriální hypertenze a ICHS. Tuto skutečnost považuji za bezkonkurenční výhodu Schüsslerových solí - jde o skutečnou prevenci bez vedlejších účinků. Zároveň je potřebná edukace ohledně režimových opatření, která by mohla pomoci zredukovat stresovou zátěž, a v obdobích zvýšeného stresu užívat adaptogeny, jako například rozchodnici (Vitango) a minerální sůl No. 7 Magnesium phosphoricum D6.

U hypertoniků s nasazenou antihypertenzní léčbou také doporučuji vyzkoušet efekt No. 7 Magnesium phosphoricum D6, k tomu volím obvykle další 3 - 4 soli (viz tab.). Každý předpis je na 2 měsíce, pak následuje týdenní pauza. Následně pokračuji s další kombinací. Léčba je dlouhodobá.

Dále Schüsslerovy soli doplňuji směsí Bachových květových esencí na emoční stav (jednotlivé esence volím vždy na míru). 

Vitiligo

Je autoimunitní onemocnění kůže, při kterém dochází k úbytku melanocytů. Toto onemocnění je v současnosti terapeuticky těžce ovlivnitelné. Jelikož často postihuje mladé lidi, právě u této věkové skupiny mohou projevy nemoci ve formě viditelných bílých skvrn na kůži vést k sociální izolaci a depresivním poruchám. Minerální soli Dr. Schüsslera lze s velmi dobrým efektem doporučit právě na uvedené psychické potíže. Co se týče samotného onemocnění, nově se jeví, že slibné výsledky jsou v kombinaci minerálních solí (viz tab.) a vysokých dávek vitamínu D (pouze pod laboratorním dohledem kvůli možnému předávkování).

Dávkování: 3x 2tbl denně. Užívat 2 měsíce, následuje pauza na 2 týdny a pak lze kúru znovu nasadit.

Dále německý kolega Günther H. Heepen, odborník na Schüsslerovy soli, doporučuje lokálně potírat krémy ze Schüsslerových solí: Krém Nr. 1 Calcium fluoratum + krém Nr. 4 Kalium chloratum + krém Nr. 6 Kalium sulfuricum. Před použitím zamíchat a potírat v tenké vrstvě 3x denně.

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku právě od Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).

Antlitzdiagnostika je praktická a rychlá diagnostická metoda na výběr vhodné minerální soli, osvojit si je můžete na workshopu pro zdravotníky pod vedením autorky článku. Bližší info na www.vzdelavani-seminare.cz

Název léčivého přípravku: Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 6/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/ 274/92-A/C/93/ 296/92-A/C/93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS

MINERÁLNÍ SOLI U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE

SCHŰSSLEROVY SOLI PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚ

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie