Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, je jich celkem 12. Články najdete na Magazínu v záložce SERIÁLY.

Neuralgie nervu trigeminu

Klinicky se neuralgie trojklanného nervu projevuje záchvatovitými intenzivními bolestmi v oblasti oka, tváře nebo dolní čelisti.

Ke klasické léčbě můžeme doplnit minerální sůl s analgetickým a spasmolytickým účinkem:

Tiky

Nejčastěji se na nás pacienti obracejí s tikem v oku. Tiky jsou rychlé, nepravidelné pohyby, obvykle vůli jen velice omezeně kontrolovatelné. Ke zhoršení dochází ve stresových situacích a tato skutečnost nás hned vede k volbě spasmolytické soli, která účinně uvolňuje vnitřní napětí. Je to sůl No. 7 Magnesium phosphoricum D6. Pokud stresová zátěž trvá delší dobu, doporučuji také přidat No. 5 Kalium phosphoricum D6 a homeopatický lék Zincum metallicum 15C. Vše užívat 5x denně alespoň po dobu 3 týdnů.

Tenisový loket

Laterální epikondylitida se projevuje bolestmi v oblasti pravého lokte (u praváků), příčinou je přetížení opakovanými stereotypními pohyby. U této diagnózy můžeme výrazně zredukovat užívání analgetik právě pomocí minerálních solí, které uvádím v tabulce níže. Je to jedna z výjimek, kdy doporučujeme užívat kombinaci až 5 různých solí. 

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako i základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).

Pokud byste se o této terapeutické metodě chtěli dozvědět více, můžete se přihlásit na online vzdělávací cyklus níže či využít záznamy z již proběhlých akcí na www.vzdelavani-seminare.cz


SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA NOVÝ, PODZIMNÍ CYKLUS ODBORNÝCH PŘEDNÁŠEK SPOLU S PRAKTICKÝM WORKSHOPEM NA TÉMA:

SCHÜSSLEROVY SOLI V LÉKÁRENSKÉ PRAXI

 


SCHŰSSLEROVY SOLI PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚ
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI A U REFLUXU?
JAKÉ SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY