Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI (ERYSIPEL) A U GASTROINTESTINÁLNÍHO REFLUXU?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naši vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. 

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích (je jich celkem 12).

Články najdete v záložce SERIÁLY na Magazínu.

 

Reflux gastrointestinální

Posledních 50 let přibývá pacientů s tímto zdravotním problémem díky nezdravému životnímu stylu, nadváze a nadměrnému stresu. Reflux se projevuje pálením žáhy, ale může být i „tichý" nebo se projevovat pokašláváním. Pravidelné užívání antacid má své dobře známé nežádoucí účinky, proto je výhodné začít minerální solí. V těžších případech lze Schüsslerovu sůl použít jako doplňkovou léčbu.

Erysipel (růže)

Erysipel neboli růže je bakteriální kožní infekce, projevuje se typickým zarudnutím připomínajícím celulitidu s ostře ohraničeným okrajem, což toto onemocnění odlišuje od jiných kožních infekcí. Původcem nemoci jsou streptokoky nebo stafylokoky.

Vstupní branou jsou drobné oděrky, a to nejčastěji na dolních končetinách. K postižení dochází při oslabené imunitě, zejména u chronicky nemocných pacientů. Indikovaná je antibiotická léčba a její efekt můžeme podpořit pomocí minerálních solí. 

U protrahovaných stavů a u pacientů se sklonem k recidivě přidáváme sůl No. 6 a po odeznění nemoci doporučujeme nasadit detoxikační (sulfátovou) kúru 3 x ročně na 4 týdny. Článek o sulfátové kúře najdete v SERIÁLECH na Magazínu pod články MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA.

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako i základy Antlitzdiagnostiky (obličejové diagnostiky).


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phopshoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje ferrum phosphoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl(a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C,  93/ 296/92-A/C, /93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

JAKÉ SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY