Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?PharmDr. Jana Strieglerová

Minerální abeceda je koncept použití Schűsslerových solí v konkrétních diagnózách nebo stavech, se kterými se setkáváme v naší praxi v lékárně nebo ordinaci. Schűsslerovy minerály mohou dobře doplnit a podpořit klasickou léčbu, při běžných potížích se osvědčily jako hlavní léčba.

Nachlazení

Základní sůl, která se dá použít pro všechny příznaky spojené s nachlazením, je No. 3 Ferrum phosphoricum D12. Má protizánětlivé, hojivé a regenerační účinky.

Dávkování: Čím jsou příznaky intenzivnější, tím častěji dávkujeme, např. po 5 - 10 min. nebo formou horkého nápoje. Při zvýšené teplotě je vhodné užívat vlažný nápoj. Se zlepšením stavu se intervaly podávání solí prodlužují.

Při rýmě doporučuji přidat nosní sprej Euphorbium compositum Heel.

Nespavost

Základní Schűsslerovou solí při nespavosti je No. 7 Magnesium phosphoricum D6. Přináší uvolnění fyzického i psychického napětí a podporuje zdravý spánek.

Dávkování: Po dobu 14 dnů doporučuji 3x denně 5 tbl. formou horkého nápoje, poté pokračovat v dávkování 3x denně 2 tbl.

Další informace o Schűsslerových solích si můžete přečíst v sekci SERIÁLY na Magazínu. Projděte si sérii článků FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU (ročník 2021) a MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA (ročník 2020).


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Magnesium phosphoricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Magnesium phosphoricum D12/D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/5/7. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/5. 10. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/ 243/92-A/C/ 93/ 273/92-A/C/93/ 220/15-C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

.........................................................

Mohlo by vás dále zajímat:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

MINERÁLNÍ SOLI NA KLIMAKTERICKÉ POTÍŽE NEBO KŘEČOVÉ ŽÍLY

JAKÉ SOLI DOPORUČIT PŘI LUPÉNCE A LUMBAGU?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY