









kongresy Healthcomm
3D 360 kongresy
Educomm
Lékárnice tělem i duší. Jsem zodpovědná za řetězec 16 lékáren AVE a e-shopů Lékárna AVE CZ, SK a PL. V dnešní době je velice těžké obstát v konkurenci velkých lékárenských řetězců, konkurence je pro mě motivací. Já se však snažím být jiná. Základem úspěchu je odbornost, která jde ruku v ruce s ekonomikou lékárny.
Doc. MUDr. Jiří Slíva, Ph.D., vystudoval LF MU v Brně. Od r. 2002 působí jako odborný asistent v Ústavu farmakologie 3. LF UK v Praze, od r. 2020 je jeho přednostou. Rovněž působí jako konzultant v oblasti farmakoterapie či při schvalování a preklinickém a klinickém hodnocení léčiv. Je autorem a spoluautorem několika monografií a více než 350 odborných článků u nás i v zahraničí.
Ing. Ivan Mach, CSc. se od sedmdesátých let věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice a lektoroval řadu odborných knižních publikací. Je autorem mnoha titulů knih, překladů, odborných publikací, článků, skript a přednášek. Působí jako lektor řady kurzů, je odborným garantem certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris – první a nejstarší školy pro výživové poradce v ČR, kterou v r. 2004 založil. Přednášel vědeckou výživu na 1. Lékařské fakultě UK v Praze, Masarykově univerzitě v Brně a VŠ Palestra Praha.
Na e-learningovém portále Educomm jsem prezentovala přednášky na témata kompresivní terapie, enzymoterapie a zdravotní pomůcky pro imobilní pacienty. Moje specializace jsou zdravotnické prostředky, fytofarmaka a léčivé rostliny, nukleární medicína a radiofarmaka, farmakologie, kosmetologie a lékárenství. V současné době jsem odborný lektor specializačního vzdělávání a garant pro obor farmaceutický asistent za NCO NZO Brno a učím odborné předměty pro farmaceuty a zdravotnické laboranty na SZŠ a VOŠ Merhautova Brno.
Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spolu-autorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce v oblasti přírodních léčiv a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.
Je lektorkou dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách, externí lektor na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Má za sebou 30 let téměř nepřetržité dispenzační praxe v lékárnách v Česku, souběžně i několik let manažerské práce a lektorské praxe v největších lékárenských řetězcích a v nezávislých lékárnách v Česku a na Slovensku. Od roku 2012 pracuje jako nezávislý lékárník a lektor „na volné noze“. Před několika lety se s radostí vrátila „na místo činu“ a na alma mater pracuje od té doby pravidelně jako externí lektor se zaměřením na komunikaci s pacientem v lékárně.
Publikováno: 12.06.2025
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Publikováno: 03.06.2025
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.
„Velký výběr přednášek na různé téma “
„Propracovaností on line kongresů.“
„Dostupnost produktovych prezentaci, dostanu se tak k novym informacim ktere neziskam od zastupcu farmaceutickych spolecnosti protoze do sitovych lekaren nechodi :-( “
„Větší investice do vzhledu velmi přehledných a propracovaných stránek, inovace, novinky, informace. Odbornící na jednom místě. “
„Program je přehledný ,témata i přednášející jsou poutavě přednášena i vybírána “
„Velmi přátelské on-line prostředí, tentokrát velmi zajímavé přednášky, o které by mě ani nenapadlo si napsat “