KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU: IMUNITA

Sloupek připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie a výživového poradenství aplikuje denně ve své praxi.

Prof. MUDr. Hana Topinková o inkontinenci

Inkontinence je stav, kdy dochází k nechtěnému, samovolnému úniku moči. Informace i pomoc nabízí pacientům spolek Incoforum a prof. MUDR. Hana Topinková je jeho prezidentkou. Může tento zdravotní i společenský problém, který výrazně ovlivňuje kvalitu života v oblasti hygienické, sociální a ekonomické, ovlivnit i farmaceut či lékárník v praxi?

Educomm
www.polp.cz
Eduwin
Kongres Healthcomm

VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: MOZEK

Bylo prokázáno, že Omega-3 nenasycené mastné kyseliny v tkáních, a v mozku zvlášť, ovlivňují biosyntézu a akumulaci fosfolipidů, základních stavebních kamenů buněčných membrán.

TOP 5 ČLÁNKŮ ZÁŘÍ 2018

Které články vás nejvíc zaujaly na zářijovém obsahu Magazínu?

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 10-2018

V říjnu můžete navštívit naše expozice na kongresech v Praze a Českých Budějovicích, nebo se zapojit do soutěžní hry o pěkné ceny. SPUŠTĚNÍ NOVÉ PLATFORMY EDUCOMM.CZ SE BLÍŽÍ! SLEDUJTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY.

KOMBINOVANÉ PŘÍPRAVKY V SYMPTOMATICKÉ LÉČBĚ CHŘIPKY A NACHLAZENÍ

Při doporučování kombinovaných přípravků musí lékárník poukázat na riziko duplicitního použití dalších léčiv! ZAPOJTE SE DO ANKETY POD ČLÁNKEM!

RIZIKA A PREVENCE PÁDŮ U SENIORŮ

Podle dostupných statistik aspoň jednou ročně upadne 28 - 35 % seniorů ve věku nad 65 let. Ve věku 85 let jsou pády dokonce pětkrát častější než v 65 letech.