KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZAŽÍVACÍ POTÍŽE BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

Svátky jsou pro mnohé symbolem konzumu a hmotné hojnosti, spojené s konzumací velkého množství mastného těžkého jídla a alkoholu. S důsledky takového přejídání se pak setkáváme i v lékárně.

3 OTÁZKY PRO...

...prof. MUDr. Michala Vrablíka, Ph.D., internistu, který se specializuje na preventivní kardiologii, poruchy metabolismu lipidů a genetiku kardiovaskulárních onemocnění. Hlavní důvod našich potíží s cholesterolem vidí profesor Vrablík v tom, že si v posledních desítkách let příliš užíváme blahobytu a konzumujeme velké množství stravy.

Educomm
www.polp.cz
Eduwin
Kongres Healthcomm

VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: IMUNITA

Omega-3 vícenenasycené mastné kyseliny a vitamin D patří mezi tzv. IMUNOMODULÁTORY, tzn. látky ovlivňující imunitní odpovědi. U roztroušené sklerózy EPA a DHA potlačují zánětlivé reakce, zodpovědné za rozvoj tohoto onemocnění. Proč mají v severských státech obyvatelé vyšší riziko rozvoje roztroušené sklerózy?

TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2018

Listopad už tolik nelákal svým počasím k venkovním aktivitám, proto jste měli čas projít si články z Magazínu. Jaké vás oslovily nejvíce?

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2018

V posledním měsíci roku 2018 se můžete těšit na tradiční Adventní soutěž nebo na (naopak ) netradiční dárky v edushopu. Soutěž začíná 3. prosince!

e-NESCHOPENKY ZATÍM NENADCHLY

Hromady papíru navíc a nulový přínos pro zaměstnavatele i zaměstnance – tak hodnotí čeští praktičtí lékaři povinné zavedení e-neschopenek.

VÝŽIVA A PORUCHY POLYKÁNÍ VE STÁŘÍ

Zajištění přiměřené výživy je důležitou součástí péče o nemocné. Polykání je zdánlivou samozřejmostí u zdravého člověka. Mezi onemocnění, kdy dochází jeho poruchám, patří například demence.

DOPORUČUJEME

Naturevia Educomm Educomm Canephron Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Tantum Verde Hotel Olympic Instagram První volba lékárníka 2018

OBSAH

PROFI

O VÁNOCÍCH BUĎTE KRÁSNÁ I VY! UMĚLÁ A NÁHRADNÍ SLADIDLA OHLÉDNUTÍ KONGRESY 2018 KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZAŽÍVACÍ POTÍŽE BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ 3 OTÁZKY PRO... PACIENTI CHTĚJÍ SLUŽBY, ALPHEGA LÉKÁRNA JIM PŘINÁŠÍ TY NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ ZA ČASTÝMI HÁDKAMI DOMA I V PRÁCI MŮŽE STÁT ADHD NA CO SE JIŘÍ MÁDL NESTIHL ZEPTAT, I KDYŽ TOLIK CHTĚL NEDEJTE CHOLESTEROLU ŠANCI PŘEDVÁNOČNÍ ČAS V LÉKÁRNĚ VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: IMUNITA KDYŽ ZNÁMOST NA JEDNU NOC, TAK JEN S OCHRANOU TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2018 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2018 KNIŽNÍ NOVINKY EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY NEPŘICHÁZEJÍ JAKO BLESK Z ČISTÉHO NEBE e-NESCHOPENKY ZATÍM NENADCHLY VÝŽIVA A PORUCHY POLYKÁNÍ VE STÁŘÍ LIŠÍ SE STŘEVNÍ MIKROBIOTA NAŠÍ POPULACE OD PRVOREPUBLIKOVÉ? ZA NIŽŠÍ PROOČKOVANOST MŮŽE I NEDOSTATEK INFORMACÍ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA KOMBINACI PŘÍPRAVKU VENCLYXTO® (VENETOKLAX) A RITUXIMABU K LÉČBĚ PACIENTŮ S CHRONICKOU LYMFOCYTÁRNÍ LEUKÉMIÍ, KTERÝM BYLA PODÁNA NEJMÉNĚ JEDNA PŘEDCHOZÍ LÉČBA

RELAX

STARDANCE POTŘETÍ ZATANČILA PRO PARAPLE A VYBRALA REKORDNÍ ČÁSTKU PROBLÉMY DÁSNÍ VYHODNOCENÍ ZUBNÍ PÉČE ELMEX MÁTE V OBLIBĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU? Aplikace Lékárny v ČR VTIP měsíce RECEPTY NA VÁNOČNÍ MLSÁNÍ VTIPNÁ HISTORIE HODIN CHEMIE KONOPNÉ PRODUKTY LÁKAJÍ I V ZIMĚ ROZHOVOR S PhDr. LEONOU MUŽÍKOVOU NEJČASTĚJŠÍ MÝTY O OBILOVINÁCH
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz