KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

8 SIGNÁLŮ, ŽE VAŠEMU TĚLU CHYBÍ VITAMIN D

Vitamin D přispívá k dobrému stavu kostí i svalů a podporuje normální funkci imunitního systému. Jeho nedostatek se tak projevuje například i snížením výkonu a vytrvalosti nebo svalovou slabostí.

REFORMA PSYCHIATRIE

Prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc., český psychiatr a sexuolog, přednosta Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Na psychické poruchy se dívá komplexně, o čemž svědčí i fakt, že kromě odborných statí napsal jako spoluautor i kuchařku Jezte chytře." Je zapotřebí více péče pro rostoucí skupinu lidí s demencí, depresemi nebo úzkostnými poruchami", říká a věří, že reforma psychiatrické péče tomu pomůže.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

UKÁZKA Z PŘEDNÁŠKY NA EDUCOMM.CZ

Vaginální mykózy - doporučení a správná léčba. Přinášíme vám ukázku z honorované prezentace na profesní rozvoj ve formě scénky z lékárny. Prezentace je určena pro farmaceutické asistenty a lékárníky. Za úspěšné zhlédnutí prezentace a absolvování testu získáte 50 edubodů.

TOP 5 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ

Jaká témata byla pro vás na stránkách Magazínu HealthComm v tomto roce nejzajímavější? Přinášíme pět nejčtenějších článků roku 2017.

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 9-2017

Už jste na nové Facebookové stránce Educomm? I zde se můžete informovat o novinkách, soutěžích a aktuálních přednáškách z portálu educomm.cz Proto v září opět studujte z pohodlí svého domova.

RUKU NA SRDCE

Jednou ze stále častějších nemocí, která se rozvine u jednoho z pěti lidí nad 40 let, je srdeční selhání. V České republice jím trpí 200 000 obyvatel.

ZAČÍNÁ BLEŠÍ SEZÓNA

Na zvířatech žije pouze 5 % blech, zbytek bleší kolonie s námi sdílí domácnost. Veterináři i chovatelé se shodují, že je vždy lepší napadení blechami předcházet, než složitě řešit následky.