KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU

Sloupek pro vás připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny Na poliklinice v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH a výživového poradenství aplikuje denně ve své praxi.

PROFESOR ZDENĚK ZADÁK O DOSTUPNOSTI HOŘČÍKU

Vedoucí Centra pro výzkum a vývoj Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a FN v Hradci Králové ví, jak lidské tělo citlivě reaguje na nedostatek či přebytek živin a mikroživin. Mezi jeho nejvýznamnější vědecké úspěchy patří realizace přípravků pro umělou výživu, je autorem české nazojejunální sondy pro umělou výživu a spoluautorem patentů nutričních doplňků. Založil Nadaci pro rozvoj v oblasti metabolismu, výživy a gerontologie pro kvalitní vzdělávání sester a dietních terapeutů.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

PORADNA RNDR. PAVLA SUCHÁNKA

Dalším tématem našeho pravidelného video sloupku s biochemikem Pavlem Suchánkem je ideální frekvence jídel. Jeho odpověď vás možná překvapí...

TOP 5 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ

Připomeňte si pět nejzajímavějších článků letošního ročníku.Tato témata byla nejčtenější od začátku roku 2017.

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2017

Studujte z pohodlí svého domova a v čase, který vám vyhovuje. Kurzy Educomm jsou jedinečné množstvím forem, ve kterých je můžete absolvovat. V listopadu navíc můžete soutěžit o fitness náramky...

INOVACE LÉČBY DIABETU

Nové léky pro diabetiky mohou zároveň ovlivnit i kardiovaskulární rizika těchto pacientů a prodloužit jim život. S jejich použitím, jak tvrdí odborníci, se bohužel často váhá.

HOPSINKY, BRUSINKY A KLIKVA

Severoamerické brusinky jsou větší než brusinky, které známe z českých lesů. Mají velikost oliv a správně by se měly označovat jako plody Klikvy velkoplodé.