KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU - HOREČKA

Sloupek pro vás připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie a výživového poradenství aplikuje denně ve své praxi.

Minerální vody a stopové prvky

Prof. Zdeněk Zadák z Centra pro výzkum a vývoj Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a FN v Hradci Králové ví, jak lidské tělo citlivě reaguje na nedostatek či přebytek živin a mikroživin. Mezi jeho nejvýznamnější vědecké úspěchy patří realizace přípravků pro umělou výživu, je autorem české nazojejunální sondy pro umělou výživu a spoluautorem patentů nutričních doplňků.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

PORADNA RNDR. PAVLA SUCHÁNKA

Co můžeme udělat v prevenci osteoporózy sami a jak důležitou roli hraje strava a pravidelný pohyb? I na tyto otázky odpovídá v pravidelném sloupku Pavel Suchánek.

TOP 5 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ 2018

Sledujte s námi nejčtenější články Magazínu. Přinášíme vám TOP 5 článků z ledna 2018. Jaká témata vás nejvíc zaujala?

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 2-2018

Na Educommu právě probíhá nezávislý průzkum, kde můžete zvolit z volně prodejných léčivých přípravků ten, který je pro vás z vlastních zkušeností produktem volby.

CHRÁPAJÍCÍ MAMINKY

V prvním trimestru dochází u těhotných žen k prodloužení jak celkové doby spánku, tak i zvýšené denní ospalosti, častějšímu nočnímu buzení a zhoršení kvality spánku.

PRAXE PRO MEDIKY

Děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc., a místopředseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH podepsali smlouvu o spolupráci na poli klinické praxe i akademické medicíny.